درمان ضربان نامنظم قلب با فرسایش قلبی


ضربان قلب نامنظم و ضربان قلب

برطرف شدن قلب ؛ هر ضربان قلب در اثر شوک الکتریکی ایجاد می شود ، که معمولاً توسط سلول های خاصی در محفظه فوقانی قلب (سلول های ضربان ساز) ایجاد می شود. این سیگنال ها در افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی از بین رفته و سریع رخ می دهد ، به طوری که قسمت های بالای قلب به جای ضربان موثر (لرزش) ارتعاش می کند. برای بازگرداندن ریتم طبیعی قلب ، منابع این نقاط داغ باید از بقیه قلب جدا شود.

رایج ترین درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، برداشتن کاتتر است. در این روش ، پزشک شما یک یا چند لوله نازک (کاتتر) را از طریق عروق خونی وارد قلب می کند. او از کاتتر نقشه برای تعیین محرک ها استفاده می کند و سپس این نقاط را با سرما یا گرما با نوک سوند از بین می برد.

این باعث ایجاد زخم هایی می شود که از سیگنال های الکتریکی معیوب جلوگیری کرده و ریتم های طبیعی قلب را باز می گرداند.
لازم به ذکر است که استفاده از سرماخوردگی شدید برای ایجاد آسیب (سرماخوردگی) روش جدیدتری است.

پزشک یک کاتتر را از طریق کشاله ران وارد ناحیه قلب می کند که در آن آریتمی ایجاد می شود. سپس از آن برای استقرار و پمپاژ یک بادکنک کوچک که منطقه را یخ می زند استفاده می کند. نتیجه بافت اسکار است که مسیر شلیک را از سیگنال های معیوب متوقف می کند. این روش زمان کمتری نسبت به فرسایش حرارتی می برد و می تواند خطرات و عوارض جانبی مشابهی داشته باشد.

در 48 ساعت اول پس از آزمایش ، ممکن است خسته باشید و کمی ناراحتی را تجربه کنید. دستورات پزشک خود را برای مراقبت از زخم ، داروها ، فعالیت بدنی و قرارهای بعدی دنبال کنید. الکتروکاردیوگرام های دوره ای انجام می شود و نمونه های ریتم حاصله برای بررسی ریتم بررسی می شود.

برخی از افراد همچنین ممکن است دوره های کوتاهی از ضربان قلب نامنظم یا آریتمی بعد از برداشتن قلب داشته باشند. این یک واکنش طبیعی است که بافت بهبود می یابد و باید با گذشت زمان ناپدید شود. در صورت لزوم ، پزشک ممکن است از داروهای دیگر ، از جمله ایمپلنت ضربان ساز ، مخصوصاً برای درمان مشکلات پیچیده ضربان قلب استفاده کند.

درمان کراریتمی با فیبریلاسیون دهلیزی

در مورد فیبریلاسیون دهلیزی

در طول فیبریلاسیون دهلیزی ، دو حفره قلب (دهلیز) به دلیل هماهنگی با دو قسمت پایینی (بطن ها) به طور اتاوز و نامنظم می تپند. افراد مبتلا به بیماری قلبی ممکن است تپش قلب (تنگی نفس) ، تنگی نفس و ضعف را تجربه کنند. این وضعیت همچنین می تواند آنها را در معرض خطر سکته مغزی قرار دهد. این بیماری در صورت عدم درمان اغلب با گذشت زمان بدتر می شود.

برداشتن فیبریلار دهلیزی

فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی روشی است که برای درمان ریتم نامنظم (آریتمی) استفاده می شود که از قسمت فوقانی قلب (دهلیز) شروع می شود. این یک نوع فرسایش قلبی است که با ایجاد زخم یا تخریب بافت قلب و قطع سیگنال های الکتریکی معیوب ، باعث ایجاد آریتمی می شود.

اگر داروها یا مداخلات دیگر برای کنترل ریتم نامنظم قلب موثر نباشند ، می توان از فیبریلاسیون دهلیزی استفاده کرد. درمان فیبریلاسیون دهلیزی معمولاً علائمی مانند خستگی و تنگی نفس را بهبود می بخشد. توجه داشته باشید که بدون درمان ، فیبریلاسیون دهلیزی با گذشت زمان بدتر می شود.

این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: مقاله در مورد کراریتمی ؛ هر آنچه که باید در مورد آریتمی های قلبی بدانید

انواع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی

نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی بستگی به علت نامنظمی ضربان قلب و سایر بیماری های قلبی دارد. سه نوع فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی عبارتند از:

برداشتن کاتتر

پزشک لوله های باریک و بلند (کاتتر) را به قلب هدایت می کند و گرما یا سرما شدید را آزاد می کند. این امر باعث ایجاد زخم های کوچک در برخی از قسمت های ماهیچه قلب می شود که سیگنال های الکتریکی نامنظم قلب شما را قطع یا از بین می برد. ممکن است روشی به نام جداسازی ورید ریوی را بشنوید که نوعی از برداشتن کاتتر است.

روش دخمه پرپیچ و خم دخمه پرپیچ و خم

این یک روش تخلیه قلب است که در طول جراحی قلب باز انجام می شود. پزشک با استفاده از چاقوی جراحی یا دستگاه برش دهنده یک الگوی (هزارتو) از بافت اسکار در قسمت فوقانی قلب ایجاد می کند. مانند تخلیه کاتتر ، زخم های سیگنال های الکتریکی را که باعث انواع خاصی از آریتمی می شود ، درمان می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی به درمان های دیگر پاسخ ندهد ، ممکن است به عمل جراحی قلب دیگری مانند جراحی پیوند عروق کرونر یا ترمیم دریچه قلب نیاز داشته باشید ، زیرا ممکن است برای شما مناسب باشد.

فرسایش AV

با برداشتن گره دهلیزی بطنی ، پزشک از کاتتر برای ایجاد اسکار در ناحیه ای از قلب به نام گره AV استفاده می کند. این نقطه اتصال قسمتهای بالا (دهلیز) و قسمتهای پایین (بطن) است. بافت اسکار از تکانه های الکتریکی سالم به دهلیزها جلوگیری می کند.

اگر فیبریلاسیون دهلیزی با سایر درمانها بهبود نیابد ، برداشتن AV ممکن است گزینه مناسبی باشد. همچنین ممکن است برای تنظیم ضربان قلب خود بعد از برداشتن AV نیاز به ضربان ساز داشته باشید.

مزیت استفاده از روش تخلیه قلب

مزیت استفاده از روش تخلیه قلب

فرسایش فیبریال دهلیزی برای کاهش علائم و نشانه ها و بهبود کیفیت زندگی استفاده می شود. این ممکن است برای افرادی که ضربان قلب آنها (فیبریلاسیون) با دارو یا سایر روش های درمانی قابل اصلاح نیست ، یک گزینه باشد.

خطرات فرسایش فیبریلار

خطرات فرسایش فیبریلاسیون دهلیزی به این بستگی دارد که آیا شما تحت عمل سایش کاتتر یا جراحی قلب باز قرار می گیرید که کمتر رایج است.
خطرات عبارتند از:

خونریزی یا عفونت در محل جراحی یا محل سوند
• آسیب به عروق خونی
• حفاری قلب
• آسیب به دریچه های قلب
آسیب به سیستم الکتریکی قلب ، که می تواند آریتمی را بدتر کند و به ضربان ساز نیاز دارد تا آن را تنظیم کند.
لخته شدن خون در پاها یا ریه ها (ترومبوآمبولی وریدی)
• سکته مغزی یا حمله قلبی
تنگ شدن شریان های منتقل کننده خون بین ریه ها و قلب (تنگی وریدی ریوی)
• مرگ در موارد نادر

فرسایش فیبریلا

چگونه خود را برای فرسایش آماده کنیم

پزشک شما را معاینه می کند و چندین آزمایش را برای ارزیابی بیماری قلبی شما تجویز می کند. او در مورد خطرات و مزایای تخلیه فیبریلاسیون دهلیزی با شما صحبت خواهد کرد. به همین دلیل است که شما باید پزشک خود را در مورد هرگونه حساسیت یا واکنش نسبت به دارو مطلع کنید. و اگر باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید ، به او بگویید.
شما باید شب قبل از عمل غذا بخورید و بنوشید. اگر دارویی مصرف می کنید ، از پزشک خود بپرسید که آیا باید قبل از جراحی آن را ادامه دهید یا خیر. در برخی موارد ، به شما دستور داده می شود که چند روز قبل از عمل ، مصرف داروهای ضد آریتمی را متوقف کنید.
اگر دستگاه قلب کاشته شده دارید ، مانند ضربان ساز یا یک دستگاه دفیبریلاتور قلبی عروقی ، با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا احتیاطهای خاصی نیاز دارید یا خیر.

در طول تخلیه کاتتر برای فیبریلاسیون دهلیزی

1. سوزاندن کاتتر در بیمارستان برای فیبریلاسیون دهلیزی انجام می شود. قبل از عمل ، یک متخصص ورید را در بازو یا دست شما قرار داده و به شما آرام بخش می دهد. در برخی موارد ، ممکن است به جای خواباندن از بیهوشی عمومی استفاده شود.

به محض اینکه داروی آرامبخش اثر کرد ، پزشک یا متخصص دیگر ناحیه کوچکی را در نزدیکی کشاله ران ، گردن یا شانه ها بی حس می کند. پزشک یک سوزن را وارد ورید می کند و یک لوله (سوکت) را از طریق سوزن هدایت می کند.

3. پزشک سوندها را از غلاف عبور داده و آنها را به چند نقطه در قلب شما هدایت می کند. او می تواند رنگ را به کاتتر تزریق کند ، که به او کمک می کند عروق خونی و قلب شما را از طریق تصاویر اشعه ایکس مشاهده کند. کاتترها حاوی الکترودهایی هستند که می توانند برای ارسال تکانه های الکتریکی به قلب و ثبت فعالیت الکتریکی قلب استفاده شوند. این فرآیند استفاده از تصویربرداری و سایر آزمایشات برای تعیین علت آریتمی شما ، مطالعه “الکتروفیزیولوژی (EP)” نامیده می شود.

4- در مرحله بعد ، پزشک از نکات سوند برای اعمال حرارت (فرکانس رادیویی) یا سرما (کرایوآبلاسیون) به ناحیه مورد نظر برای تخریب بافت و ایجاد زخم استفاده می کند.

5. این روش معمولاً سه تا شش ساعت به طول می انجامد. اما مراحل پیچیده ممکن است بیشتر طول بکشد.

6. در طول این عمل ، هنگام تزریق رنگ به سوند یا هنگام تزریق انرژی از طریق نوک سوند ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بنابراین اگر درد شدید یا تنگی نفس دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

بعد از فیبریلاسیون قلب

پس از برداشتن کاتتر برای فیبریلاسیون دهلیزی

• بعد از عمل در بیمارستان بستری خواهید شد ضربان قلب و فشار خون شما دائما تحت نظر عوارض جانبی هستید.

بسته به شرایط ، ممکن است بتوانید همان روز به خانه بروید.

ممکن است بعد از عمل کمی درد احساس کنید ، اما این درد نباید بیش از یک هفته طول بکشد. معمولاً بعد از چند روز پس از جراحی کاتتر می توانید به فعالیت های عادی خود بازگردید.

نتیجه

فیبریلاسیون دهلیزی دهلیزی می تواند علائم و نشانه های مشکل قلبی شما را کاهش داده و کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد. اما مشخص نشده است که خطر سکته مغزی را کاهش می دهد ، بنابراین پزشک ممکن است به شما توصیه کند که به مصرف داروهای رقیق کننده خون ادامه دهید.

ریتم های نامنظم را می توان تکرار کرد. عود در افراد مسن و افراد مبتلا به سایر بیماریهای قلبی مانند فشار خون بالا یا سابقه فیبریلاسیون دهلیزی که درمان آن مشکل است شایع تر است.

احتمالاً حدود سه ماه پس از جراحی به پزشک خود مراجعه خواهید کرد. اگر فیبریلاسیون دهلیزی شما بازگردد ، اکنون می توانید آن را با دارو کنترل کنید. برخی به روش دیگری برای تخلیه نیاز دارند.

حتی پس از انجام یک فرسایش موفق ، پزشک ممکن است به شما پیشنهاد کند که از یک مانیتور ضربان قلب مداوم مانند ضبط کننده حلقه کاشتنی استفاده کنید. اگر هنوز مشکلات ریتم قلب دارید ، پزشک ممکن است ضربان ساز ثابت را توصیه کند.

برطرف شدن قلب و میزان موفقیت آن

میزان موفقیت در عمل جراحی تخلیه قلب

بینایی بعد از عمل نسبتاً خوب است ، اما بستگی به نوع و شدت مشکل دارد. بنابراین دستیابی به نتیجه مثبت حداقل 3 ماه طول می کشد.
در مورد این درمان فیبریلاسیون دهلیزی ، یک مطالعه بزرگ جهانی نشان داد که تخلیه کاتتر در افراد مبتلا به این بیماری حدود 80 درصد را تحت تاثیر قرار می دهد و 70 درصد از مردم نیازی به داروهای ضد آریتمی ندارند.

در مطالعه دیگری ، میزان فرسایش به طور کلی برای مشکلات مختلف آریتمی فوق بطنی ارزیابی شد و مشخص شد که 74.1 of از افرادی که تحت این عمل جراحی قرار گرفتند در درمان ابلیشن موفق بودند ، 15.7 somewhat تا حدودی موفق بودند و 9 ، 6 They آنها می دانند که در حال شکست هستند به

علاوه بر این میزان موفقیت بستگی به نوع مشکلی دارد که نیاز به فرسایش دارد. به عنوان مثال ، افرادی که مشکلات مداوم دارند نسبت به افرادی که مشکلات متناوب دارند موفق تر نیستند.

منبع:
www.mayoclinic.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید