خوردن محلی در مقابل جهانی – چه چیزی بهتر است؟


افراد برای محدود کردن پتانسیل خود توسط جامعه شستشوی مغزی می شوند. به آنها آموزش داده می شود که خود را در جعبه های سفت و سختی که باعث می شود مانند قورباغه ها در حوضچه ای زندگی کنند که از دنیای خارج بی اطلاع هستند و امکانات بی پایان آن که می تواند زندگی بهتری به آنها بدهد ، زندگی کنند.

این شرط بندی به این دلیل است که افراد موفق ، شرکت ها ، کارشناسان روابط و مربیان متعلق به زمینه های مختلف اغلب از مردم می خواهند که خارج از چارچوب فکر کنند و از محدوده راحتی خود خارج شوند. تنها زمانی که کارها را متفاوت انجام می دهید نتایج متفاوتی به دست می آورید.

وقتی می گویند آسمان محدود است ، واقعاً چنین است. هنگامی که سفر یک زندگی کامل را با طرز فکر باز آغاز می کنید ، هیچ پایان رسمی وجود ندارد.

وقتی صحبت از غذا و تغذیه می شود ، سالهاست اتفاق مشابهی رخ می دهد. بدن هر انسان منحصر به فرد است. در حالی که مکانیسم های بدن ما مشابه هستند ، نحوه پذیرش یا واکنش بدن ما نسبت به آنچه می تواند وارد بدن شود ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

فرهنگ رژیم غذایی سمی و انتظارات غیر واقعی از بدن های کامل ارائه شده توسط شبکه های اجتماعی ، افراد را در جعبه های بسیار سفت و سخت قرار داده است. مردم می خواهند بدن منحصر به فرد خود را در این رژیم های غذایی محدود قرار دهند. آنها می خواهند سیستم بدن منحصر به فرد خود را در مکانیسم سریع 8:16 ساعت قرار دهند بدون این که بدانند روزه گرفتن هرگز یک روش واحد نیست. شاید برای برخی 12 ساعت و برای برخی دیگر 15 ساعت. ما مشتریانی داریم که روزه گرفته اند و کمتر از ساعات معمول روزه داری بوده و به اهداف سالم و رفاهی مورد نظر خود رسیده اند. این تعداد ساعت مناسب نیست و قرار دادن خود در یک جعبه برای سهولت و آسودگی مطمئناً روش درستی برای انجام این کار نیست.

آیا باید محلی بخورید یا جهانی؟

محدود کردن غذا و تغذیه و درست یا نادرست بودن آن بر اساس مرزهای جغرافیایی ، نمونه ای بسیار کلاسیک از قرار دادن خود در این جعبه است. تفکر در مورد عواقب و شکست ها است که مانع از برخورد صحیح و گسترش مجموعه باورهایمان می شود.

بله ، مهم است که محلی بخورید ، مهم نیست که در کجای جهان هستید. اما این را نیز درک کنید که شرایط مختلف سلامتی به درمان های متفاوتی نیاز دارد. این داروها ، گاهی اوقات از غذاهای جهانی تهیه می شوند که ممکن است در بازار محلی موجود نباشند. خوردن فقط غذاهای محلی ، به ویژه زمانی که بدن شما به آنچه در بازار جهانی موجود است نیاز داشته باشد ، تنها نشانه ای از طرز فکر محدود است. ما همچنین باید برای خوردن غذا در سطح جهانی آماده باشیم.

آلبرت اینشتین به درستی گفت: “میزان هوش در توانایی تغییر است.”

غذا خوردن محلی در اولویت است. همه ما باید هر روز این کار را انجام دهیم. غذاهای ما بیشتر باید از آنچه فروشندگان سبزیجات محلی ما به ما می فروشند تهیه شود. اما این نباید مانع از کشف سایر غذاهایی شود که می توانند به هر نحوی برای سلامتی ما مفید باشند.

چرا ما باید برای خوردن غذا در سطح جهانی باز باشیم؟

همه چیز در اطراف ما دائما در حال تغییر است – جغرافیا ، آب و هوا ، شدت خورشید ، کیفیت خاک ، عفونت های باکتریایی ، ویروس ها ، بیماری ها ، داروها و حتی عوارض جانبی این داروها. این تغییر مداوم به طور قابل توجهی بر هر یک از تریلیون ها سلول تشکیل دهنده بدن انسان تأثیر می گذارد. بنابراین بله ، اگرچه خوردن آنچه در اطراف ما رشد می کند ایده آل است ، اما همچنین ضروری است که دیدگاه خود را گسترش دهیم و در سطح جهانی غذا بخوریم ، به خصوص که محیط داخلی و خارجی ما دائما در حال تغییر است.

کیوی ، روغن زیتون ، آووکادو ، بلوبری – بخورید یا نه؟

این وضعیت را در نظر بگیرید. فرض کنید اشعه ماوراء بنفش شدید به پوست و DNA شما آسیب می رساند. ممکن است ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز برای محافظت از شما در برابر این آسیب در غذاهایی که در اطراف شما رشد می کنند وجود نداشته باشد. به عنوان مثال ، کیوی. این میوه حدود ده سال پیش کمتر شناخته شده بود و محلی برای کشور ما نبود. از طریق عمل پزشکی یکپارچه ، ما آموخته ایم که برخی از خواص موجود در کیوی قوی ترین توانایی را در ترمیم DNA دارند. سپس ما شروع به گنجاندن کیوی در رژیم غذایی بیماران مبتلا به سرطان ، در طول و بعد از شیمی درمانی کردیم. مهم نیست که چقدر از غذا خوردن محلی حمایت می کنیم ، می دانستیم که نمی تواند برای سلامتی بیمار هزینه داشته باشد.

به طور مشابه ، آووکادو نقش مهمی در بهبود سلامت کودکان و بزرگسالان مبتلا به سرطان خون دارد. روغن زیتون نیز متعلق به کشور ما نیست. اما این ما را از پاشیدن آن بر سالاد مانع نمی کند ، به ویژه هنگامی که می دانیم منبع غنی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده است. ما نمی توانیم از غذاهایی که برای سلامتی ما مفید هستند صرفنظر کنیم زیرا غذاهای محلی نیستند. گاهی اوقات عاقلانه است که پیش برویم و عقل موجود در کشورهای دیگر را وام بگیریم و آنها را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم.

با تنظیم رژیم غذایی در مقیاس درصدی ، می توان 80٪ رژیم غذایی محلی و 20٪ جهانی را با توجه به شرایط مورد نیاز برای وضعیت سلامتی آنها مورد هدف قرار داد.

به عنوان مثال ، شیمی درمانی یک روش درمانی مداوم در حال تغییر است. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را از بین می برد. گاهی اوقات به دلیل شرایط آب و هوایی یا فصلی که در آن رشد می کنند ، ممکن است به راحتی در محصولات محلی ما یافت نشوند. بنابراین ، ما باید ذهن خود را باز کرده و غذاهایی را که برای سلامتی ما بهترین هستند ، بپذیریم.

با این اوصاف ، خوردن غذا در سطح جهانی به هیچ وجه به این معنی نیست که از غذاهای محلی خود غافل شده اید. اگر در هند زندگی می کنید ، عاقلانه نیست که فقط آنچه را که در ایالات متحده موجود است بخورید ، فقط برای نشان دادن پول و وضعیت خود. این قصد نادرستی برای حفظ آن است.

غذای شما باید تعادل بین غذاهای محلی و جهانی باشد ، که بر اساس نیازهای سلامتی خاص شما طراحی شده است. خوردن یک زبان محلی فقط زندگی پایدار و حمایت از کشاورزان ما نیست. همچنین متعادل کردن رژیم غذایی شما با رعایت نیازهای بدن شما است. محدود کردن انتخاب های غذایی خوب نیست ، به ویژه هنگامی که وضعیت سلامتی شما از غذاهای خاصی که در محلی رشد نمی کنند سود می برد.

به خود یادآوری کنید که محیط و نیازهای بدن انسان همواره در حال تغییر است. آنتی بیوتیک هایی وجود دارند که دیگر برخی از سویه های باکتریایی را از بین نمی برند ، زیرا سیستم آنها دقیق تر است. بنابراین ، نیازهای سلولی بدن انسان بسیار سخت شده است. آنها با تغییرات در محیط ما به طور مداوم در حال تحول هستند.

محیط زیست نیز بر رشد برخی از محصولات تأثیر مثبت دارد. به همین دلیل است که برخی از محصولاتی که نمی توانستند زودتر رشد کنند به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال رشد محلی هستند. بلوبری که در پونا بدون حشره کش رشد می کند ، کیوی در بخش هایی از هیماچال پرادش رشد می کند ، آووکادو در جنوب هند و بخش هایی از گوا در حال رشد هستند نمونه های زیادی از این تغییر هستند.

به طور خلاصه ، آنچه ما به عنوان یک جامعه باید انجام دهیم در اینجا آمده است:

  1. ذهن ما را باز کرده و نیازهای بدن خود را بپذیریم.
  2. تصمیم را به انتخاب بین غذای محلی یا جهانی محدود نکنید.
  3. برای انتخاب غذاهایی که از سلامت ما حمایت می کنند ، با تعادل و منطق غذا بخورید.
  4. غذاهای محلی را دوست داشته باشید و به آنها احترام بگذارید. اما در برابر خرد و فوایدی که از غذای جهانی به دست می آید نیز باز باشید.

به خاطر داشته باشید که تغییر تنها ثابت است و زنده ماندن افراد مناسب تنها حقیقت است.

سازگاری با این تغییر هوشمندترین انتخابی است که می توانید امروز ، فردا و برای همیشه برای سلامتی خود انجام دهید.

YouCare همه چیز درباره شماست

نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان ابتدا خود را بسازید. شما به شما اهمیت می دهید. – لوک کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی ثبت شده ، متخصصان تغذیه ، مربیان مجرب زندگی ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان ماهر آلوپاتیک و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را اتخاذ کرده و با ترکیب دارو و شیوه زندگی ، زندگی را متحول می کنند. به ما روی مراقبت های پیشگیرانه و بهبودی جامع کار می کنیم و بر چهار ستون سلامت – تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی تأکید داریم.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. بنابراین وقتی ما در قوانین و محدودیت های طبیعت عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، دیدگاه معنوی ما است ، که همه آنها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت اصلی و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی آغاز می شود که به دارو احترام بگذاریم و فراتر از آن نیز تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسبی ایجاد کنید که هوش بدن شما را قادر به عملکرد و کمک به پیشگیری ، بازیابی و بهبودی کند.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که شرایط سرطان ، دیابت ، تیروئید ، قلب و عروق ، اختلالات خود ایمنی و ایمنی پایین در برابر سایر سندرم های نادر را مدیریت کنند.

در اینجا می توانید سفرهای تغییر دهنده زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی را که از سراسر جهان سرازیر شده اند بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک روی اینجا یا رزرو مشاوره در مسیر درست ، در برنامه های یکپارچه سلامتی ما شرکت کنید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا برای ما در [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید