خبر خوش برای بازنشستگان/ میزان دقیق افزایش حقوق اعلام شد


مقرر شد افزایش حقوق بازنشستگان و آخرین بحث سخت بازنشستگان سایر رده ها طبق قانون صورت گیرد و همه مشمول قانون شوند.

به گزارش صبحگاهی ایلانا؛ علی اکبر عیوضی از اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران با بیان اینکه در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به اتفاق اعضای هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی با مدیرعامل این کانون دیدار و گفتگو کردیم، گفت: . از سوی نهاد تامین اجتماعی، سرپرست وزارت کار، معاونان وزارتخانه و سازمان و در جلسه مقرر شد حقوق بازنشستگان افزایش یابد و آخرین چالش بازنشستگان سایر سطوح طبق قانون بررسی شود. و همه باید قانون را رعایت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که منظور از همان قانونی که در جلسات مطرح شد چیست؟ وی پاسخ داد: منظور از قانون در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان همان چیزی است که در مجلس تصویب شد و از طریق رئیس مجلس به دولت منتقل شد.

بیشتر بخوانید: کدام بازار برای سرمایه گذاری بهتر است؟ طلا یا ماشین؟

آنچه مجلس نمایندگان تصویب کرد، مصوبه هیأت امنای تأمین اجتماعی پس از تصویب شورای عالی کار است که ضامن افزایش ۳۸ درصدی و ۵۱۵ هزار تومانی مستمری بازنشستگان سایر رده ها یعنی میانگین درآمد است. . .

آیوشی در پایان سخنان خود گفت: امروز قرار بود زاهدی وفا سرپرست وزارت کار این خبر را به صورت رسمی تری از طریق رسانه ها اعلام کند. وی افزود: همچنین امیدواریم هر چه زودتر اخبار رسمی از صحت مصوبه مجلس و اجرای آن توسط دولت اعلام شود.

به ویژه در جلسه قول دادیم که مفاد قانونی جدید برای بازنشستگان در مردادماه وارد پرونده شخصی آنها شود.