حقیقت تاریک در مورد کیف های تمیز – اوه عزیزمکیسه های تمیز بسیار مفید هستند ، حاوی میوه ها و سبزیجات هستند و از همه مهمتر بچه ها آنها را دوست دارند ، اما آیا آنها واقعاً گزینه ای سالم برای کودک شما هستند؟ ممکن است آنها به همان اندازه خانگی سالم به نظر برسند ، اما متأسفانه اینطور نیست … حتی با “ارگانیک” روی برچسب.

چگونه ساخته می شوند

اولین مرحله در تولید محصول خریداری شده در تولید کننده انبوه انجام می شود ، جایی که میوه ها و سبزیجات با فرآوری فوق داغ جوشانده می شوند تا خمیر پایدار در قفسه ایجاد شود. سپس این خمیر به تولیدکنندگان مختلف غذای کودک ارسال می شود که آنها را به روش خود ترکیب می کنند و سپس دوباره آنها را با دور دوم پردازش حرارت فوق العاده بالا می جوشانند.

میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های محلول در آب و آنزیم های حساس به گرما هستند. بنابراین در حالی که دمای بالا با از بین بردن همه “چیزهای بد” قفسه را ثابت نگه می دارد ، متأسفانه بیشتر ارزش غذایی را نیز از بین می برد. در نتیجه یک شربت است که دارای مقدار زیادی شکر ، غذای کمی است و دیگر شبیه یک میوه یا سبزی واقعی نیست. پوره خریداری شده حاوی فیبر ، چربی یا پروتئین مورد نیاز برای کند کردن افزایش قند خون نیست که این کیسه های کوچک به ناچار ایجاد می کنند. متأسفانه آنچه بالا می رود باید پایین بیاید و هنگامی که قند خون بالاخره پس از شکر زیاد کاهش می یابد ، ذوب شدن و تحریک بیشتر اتفاق می افتد.

اولین تجربیات غذایی کودک ، ترجیحات او را برای آینده ایجاد می کند. کودکانی که نوزادان فرآوری شده شیرین می خورند شانس بیشتری برای ترجیح مادام العمر به غذاهای فرآوری شده شیرین دارند. حتی کیسه هایی با طعم هایی که معمولاً شیرین تلقی نمی شوند ، مانند کلم پیچ و کینوا ، در درجه اول با کاهش شدید و اعتیادآور میوه های شیرین پر می شوند.

هشداری که به عنوان راحتی پوشیده شده است

اگرچه توت فرنگی یک غذای رایج برای واکنش به نوزادان است (اغلب با بی احتیاطی) ، اما با این وجود اغلب به اقلام خریداری شده از فروشگاه اضافه می شود. با این حال ، تولیدکنندگان غذای کودک به والدین اطمینان می دهند که نگران نباشند و می گویند آنها از دمای بالا برای پردازش توت فرنگی های تمیز خود استفاده می کنند که باعث از بین رفتن پروتئین مسئول واکنش آلرژیک می شود. آنها همچنین می گویند که برای پخت و پز ، دمای مورد استفاده برای پخت توت فرنگی در خانه نمی تواند به حدی برسد که بتواند همان پروتئین ها را از بین ببرد.

آیا من تنها کسی هستم که این را به عنوان یک پرچم قرمز وحشتناک می بینم؟

پوره خانگی در کیسه های چندبار مصرف چطور؟

در حالی که مواد تشکیل دهنده داخل بسیار مغذی تر هستند ، اما دلایل متعددی وجود دارد که استفاده از کیف های کوچولوی شما را محدود می کند.

کیسه های تمیز کودک شما را برای تنوع در رنگ ، بافت و مزه آماده نمی کند.

نشان داده شده است که کودکانی که غذاهای تمیز را برای مدت طولانی تری مصرف می کنند ، بعداً بیشتر در برابر بافت و مزه های مختلف مقاومت می کنند (بخوانید = انتخابی).

در حالی که طعم کدو تنبل و نخود فرنگی متفاوت از موز و سیب است ، همه آنهایی که از فروشگاه خریداری می شوند طعم شیرینی دارند و بنابراین تنوع کافی برای پرورش کام کاملاً ماجراجویانه ندارند.

من اغلب از والدین می شنوم که می گویند کودک یا فرزندشان کیسه را بیشتر از غذاهای دیگر ترجیح می دهد. برای من این یک شاخص بسیار واضح است که وابستگی به کیسه های تمیز بر آنها تأثیر منفی می گذارد. ادامه دادن به ارائه این کیسه ها ممکن است به زودی آسان تر شود ، اما اگر آنها سخت غذا می خورند و می خواهند غذا بخورند ، می توانم قاطعانه اطمینان دهم که دادن کیسه های بیشتر به آنها تنها انتخاب بیشتری را ایجاد می کند.

کیسه های تمیز به کودک اجازه تعامل با غذا را نمی دهند.

دیدن ، لمس کردن و بو کردن غذا از موارد ضروری برای احساس سیری است و فقدان این عوامل کلیدی در هنگام غذا خوردن می تواند سیگنال های داخلی بدن را به طور قابل توجهی مختل کند.

تعامل با غذا برای نوزادانی که یاد می گیرند چگونه قسمت های مناسب خود را تنظیم کنند ، یاد می گیرد ، به جای این که یک کیسه را تا زمان اتمام آن بی دغدغه بارگیری کنند ، بسیار مهم است.

کیسه های تمیز غذای واقعی را به کودک آموزش نمی دهند.

غذاهای تازه واقعی به نوزادان این امکان را می دهد که از طعم و مزه غذاهای فردی قدردانی کنند. سپس حتی اگر در دوران کودکی آن مرحله مناسب سن را پشت سر بگذارند ، احتمالاً کسانی که با پایه محکم شروع کرده اند بسیار سریعتر از گذراندن دوران مدرسه خود به ماجراجویی باز می گردند.

من می دانم که والدین فرصت خود را دوست دارند ، اما واقعیت این است که کیسه های تمیز مطمئناً غذای مغذی نیستند که آنها می خرند. وقتی با نوزادانم می روم و وقت ندارم یک غذای مناسب درست کنم ، غذاهای مسافرتی آسان مانند آووکادو ، بدون نمک کنسرو ماهی قزل آلا ، کره آجیل یا میوه های یخ زده اضافه می کنیم.

آیا کیسه های تمیز وحشتناک ترین چیزی است که می توانید به فرزند خود بدهید؟ مطمئناً نه ، اما وابستگی کنونی فرهنگ ما به کیف ها به احتمال زیاد به فرزندان ما آسیب می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید