حقایقی در مورد “رژ لب” بخوانید که شما را شوکه می کند!


در اینجا ۱۰ واقعیت تاریخی در مورد رژ لب آورده شده است که از خواندن آنها شگفت زده خواهید شد.

به گزارش صبحگاهی روساتو؛ ارتباط رژ لب با تاریخ معاصر به معنای نادیده گرفتن تاریخی است که به هزاران سال قبل می رسد. اولین نمونه از رژ لب در تاریخ مکتوب به دوران سلطنت پوپی، ملکه باستانی اور (واقع در عراق کنونی) در حدود ۲۴۵۰ سال قبل از میلاد برمی گردد.

از رژ لب ساخته شده از سرب سفید و سنگ های قرمز خرد شده استفاده کنید. این ترکیب امن نبود، اما اکنون دیگر مد نیست.

حقایق تاریخی جالب و خواندنی در مورد رژ لب ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: چرا شکل و شمایل هنرمندان مشهور عجیب به نظر می رسد؟

۱. لب های قرمز کلئوپاترا توسط سوسک ها له شد

کلئوپاترا نه تنها مظهر زنانگی و مد بود، بلکه یک ملکه قوی و با فرهنگ مصری با سبک خاص خود بود. او که معشوقه ژولیوس سزار بود، ظاهری متناسب با موقعیت او داشت. کلئوپاترا از او خواست تا رژ لب و سایر لوازم آرایشی مخصوص او بسازد.

بر خلاف موم زنبور عسل و رنگ های مدرن، کلئوپاترا مجبور بود از مواد درشت تری استفاده کند. رژ لب او از مورچه های قرمز خرد شده ساخته شده بود تا رنگ شفافی به او بدهد و همین کافی بود تا مورخان و هنرمندان همچنان در مورد زیبایی او صحبت کنند.

۲. در یونان، زن شیطان صفت مجبور بود از رژ لب استفاده کند تا او را از زن پاکدامن تشخیص دهد

در یونان باستان، زنان خانواده های مهربان و محترم از استفاده از رژ لب منع می شدند. اما زنان بداخلاق ملزم به استفاده از رژ لب قرمز بودند تا در دسترس مردان قرار گیرند، اگرچه رژ لب در آن زمان از مدفوع قرمز، پوست گوسفند و پوست تمساح ساخته می شد.

در همین زمان بود که اولین قانون رژ لب وضع شد. قانون، زنان متخلف را ملزم به استفاده از رژ لب می کرد تا آنها را از زنان محترم جامعه متمایز کند. اگر در رژ لب گیر کردی به خاطر تظاهر به پاکدامنی مجازات می شوند.

۳. ملکه الیزابت رژ لب را درمان می دانست و به همین دلیل از رژ لب زیاد استفاده می کرد.

می گویند ملکه الیزابت اول با لب های پر از رنگ لب به بستر مرگ رفت. رژ لب را یک معجزه دانسته اند و قدرت شفابخشی دارد. با توجه به اینکه رژ لب او حاوی موادی مانند سرب بود، بعید است که آرایش لب او باعث مرگ او شده باشد.

او پودر سفیدی را روی صورتش زد تا بقایای بیماری قبلی را بپوشاند و حتی اختراع رژ لب نیز به او نسبت داده می شود. رژ لب در آن زمان مخلوطی از سنگ مرمر گچی و رنگ بود که در آفتاب خشک می شد.

۴- اما بعدها به نظر ملکه ویکتوریا رژ لب زننده شد

ارتباط رژ لب با تاریخ معاصر به معنای نادیده گرفتن تاریخی است که به هزاران سال قبل می رسد. اولین نمونه رژ لب در تاریخ مکتوب متعلق به دوران پوبی است

بر خلاف ملکه الیزابت اول، ملکه ویکتوریا آرایش کردن را غیراخلاقی می دانست و زنان ویکتوریا با آرایش نکردن از ملکه پیروی می کردند. در این دوره رژ لب به عنوان یک فاجعه در نظر گرفته می شد زیرا به زنان اجازه می داد تا با زیباتر شدن ارزش خود را افزایش دهند. در زمان ملکه ویکتوریا، لوازم آرایش به تدریج کنار گذاشته شد و تنها بازیگران و زنان بد رژ لب می زدند.

البته زنان همچنان مخفیانه لب های خود را سرخ می کردند. لب های خود را گاز می گیرند یا از بالم لب با رنگ روشن استفاده می کنند.

۵. در جنگ جهانی دوم، رژ لب قرمز بخشی از لباس نیروی دریایی زنان بود

ارتباط رژ لب با تاریخ معاصر به معنای نادیده گرفتن تاریخی است که به هزاران سال قبل می رسد. اولین نمونه رژ لب در تاریخ مکتوب متعلق به دوران پوبی است

در طول جنگ جهانی دوم، الیزابت آردن، تاجر آمریکایی که برند لوازم آرایشی الیزابت آردن را تأسیس کرد، مجموعه ای از لوازم آرایشی برای زنان نیروی دریایی ایالات متحده ایجاد کرد تا روحیه آنها را بالا ببرد و رنگ رژ لب این مجموعه مطابق با رنگ قرمز طراحی شده است. روی لباس تفنگداران دریایی آمریکا. زنان شاغل در کارخانه های اسلحه سازی تحت تأثیر تبلیغات با استفاده از تصویر معروف «رزی پرچ کن» قرار گرفتند. به همین دلیل رژ لب قرمز هم می زدند.

۶. رژ لب به نماد حق رای زنان تبدیل شده است

زنانی که انقلابی را در حقوق زنان، از جمله حق رای آنها به راه انداختند، “سرفس” نامیده می شدند. جنبش حق رای زنان یک مبارزه ۱۰۰ ساله بود که در دهه ۱۸۴۰ آغاز شد اما بعداً قدرت یافت. برای برخی، این جنبش هرگز به پایان نرسید و به اشکال دیگر در بسیاری از نقاط جهان ادامه دارد.

تنها نماد دائمی این حرکت رژ لب بود که برای بسیاری نشان دهنده قدرت یک زن و هدف دستیابی به آزادی بود.

۷- شاه ادوارد چهارم رژ لبی به رنگهای تقدیم به او و اشراف داشت

این فقط زنان نبودند که از رژ لب استفاده می کردند. پادشاه ادوارد چهارم نیز رژ لب می زد. رژ لب های او در رنگ های سفارشی ساخته شده است. اشراف دربار او، صرف نظر از جنسیت، مقلد او بودند.

در همان زمان، در انگلستان قرون وسطی، دستفروشان ظروف را با رژ لب می فروختند و ادعا می کردند که انواع سحر و جادو دارند.

۸. سارا برنادت با زدن رژ لب در اماکن عمومی همه را شوکه کرد

سارا برنارد بازیگر مشهور تئاتر بسیار محبوب بود. او حتی با گذاشتن رژ لب در ملاء عام فرانسوی ها را شوکه کرد و برای خود رسوایی به پا کرد. تقریباً در این زمان، استفاده از رژ لب ممکن است مد شده باشد، اما همچنان چیزی خاص و زنانه در نظر گرفته می شد.

مورخان معتقدند که حرکت جسورانه او باعث محبوبیت این رژ لب شد. علاوه بر این، او زنان جذاب بسیاری را در سینما خلق کرد که صرفاً با زدن رژ لب و جلب توجه به خود فریفته می شدند.

۹. مارتا واشنگتن از چربی گوشت خوک برای درست کردن رژ لب خود استفاده می کند

در همان زمان، حساسیت های ویکتوریایی در مورد رژ لب همچنان به طور غیرقابل کنترلی در مستعمرات آمریکا مورد استفاده قرار می گرفت. مارتا واشنگتن، بانوی اول ایالات متحده و همسر رئیس جمهور جورج واشنگتن، رنگ رژ لب خود را به تن کرد.

دستور رژ لب او حاوی مواد ناخوشایند بود: چربی گوشت خوک، موم سفید، ریشه شاهدانه، روغن بادام، بالزامیک، کشمش، شکر. این استعمارگران اگرچه پیرو انگلیسی ها در زمینه آرایشی و بهداشتی نبودند، اما در همه کشورهای خود جایگاه یکسانی نداشتند.

در دهه ۱۷۰۰، در پنسیلوانیا، اگر مردی در دوران نامزدی متوجه می شد که زنی از رژ لب یا سایر لوازم آرایشی برای زیبایی خود استفاده کرده است، نامزدی آنها پایان می یافت.

۱۰. آدری هپبورن گفت برای هر خانمی یک رنگ رژ لب خاص وجود دارد

آدری هپبورن یکی از تاثیرگذارترین چهره های مد زمان خود بود.

او که یکی از طرفداران رژ لب بود، یک بار گفت: “برای هر زنی یک رنگ رژ لب خاص وجود دارد.”

و در حالی که این امر در مورد همه چیز از لباس گرفته تا جواهرات قرمز صدق می کند، اما در مورد زنانی که با اعتماد به نفس رژ لب می زنند چیز خاصی وجود دارد.