جراحی باریک (بای پس ، بالون و واس دفرنس) چه عوارضی دارد؟


جراحی بدون چربی (بای پس ، بادکنک و واسفرن) چه عوارضی دارد؟

جراحی کاهش وزن ممکن است برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند تصمیم درستی نباشد. زخم معده یا معده: شایع ترین نوع بای پس معده است. کوچک شدن معده باعث می شود فرد زودتر بیمار شود و تمایل کمتری به خوردن داشته باشد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی کاهش وزن روشی است که نباید بدون ملاحظات بسیار دقیق انجام شود ، بنابراین هنگام انجام جراحی ، فرد باید درک دقیقی از آنچه اتفاق می افتد ، مانند خطرات پیش رو داشته باشد. همچنین باید به خاطر داشته باشید که پس از جراحی شما باید شیوه زندگی و عادات غذایی خود را برای مدت طولانی تغییر دهید. امروزه روش های غیر جراحی و کم خطر برای روشن شدن و دستیابی به اندام ایده آل وجود دارد که عوارض جانبی و محدودیت های جراحی باریک را ندارد.

کاهش وزن در افرادی که بیش از 100 پوند وزن دارند یا دارای شاخص توده بدنی (BMI) 40 یا بیشتر هستند ، و همچنین افرادی که موفق به اتخاذ روش هایی مانند رژیم غذایی ، ورزش و داروها یا سایر روش های غیر جراحی می شوند. به با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر. با پزشک خود در مورد خطرات جراحی و تغییراتی که باید بعداً در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید ، مشورت کنید. تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را امتحان نکنید.

قبلاً انواع جراحی های نازک کننده تسکین می یافت


پزشک با توجه به وزن و مشکلات جسمی بیمار بهترین و م effectiveثرترین روش را برای جراحی انتخاب می کند. انواع روشهای کاهش وزن شامل موارد زیر است:

جراحی حلقه معده

جراحی حلقه معده

امروزه نوار معده یک روش معمول برای کاهش وزن است که طی آن حلقه ای در قسمت فوقانی معده قرار می گیرد که معده را به دو قسمت تقسیم می کند. وقتی فردی غذا می خورد ، این غذا بلافاصله در بالای حلقه مری وارد قسمت معده می شود. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد غذای کمتری می خورد و زودتر از قبل احساس سیری می کند. بعد از خوردن غذا ، غذا به تدریج از قسمت فوقانی تا پایین حلقه وارد قسمت تحتانی معده می شود و به تدریج هضم می شود.

حلقه های معده طوری طراحی شده اند که می توان موقعیت آنها را پس از عمل جراحی تنظیم کرد تا مقدار غذایی که بیمار می تواند تغییر دهد تغییر کند. برای اعمال این تغییر ، حلقه معده به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل شده و تنظیم از طریق این درگاه انجام می شود. این جراحی خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی ممکن است لغزش حلقه معده وجود داشته باشد و دچار فرسایش شده و عملکرد خود را از دست بدهد ، در این صورت باید تعویض شود.

جراحی کرومانژیال معده

جراحی کرومانژیال معده

در جراحی عروق کرونر معده Roux-en-Y ، معده به دو قسمت تقسیم می شود و یک جیب (تکه) کوچکتر در قسمت بالای معده ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این جیب معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذاها به طور طبیعی شروع به هضم و جذب بدن می کنند. بنابراین ، اگر بیوپسی روی این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذای خورده شده جذب می شود. علاوه بر این ، چون چرک جدید ایجاد شده کوچکتر از اندازه طبیعی معده است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت میزان کالری جذب شده توسط فرد کاهش می یابد.

گاسترا مانیکو

گاسترا مانیکو

در طول آستین معده ، بیشتر یک طرف معده برداشته می شود و یک لایه کوچکتر از معده باقی می ماند که بیشتر شبیه یک لوله باریک است. این لوله به مری بالا و ابتدای روده در پایین متصل می شود. در این روش اندازه معده کوچکتر می شود و بیمار فقط می تواند مقدار کمی غذا مصرف کند و برای مدت طولانی تری بعد از غذا احساس سیری و سیری کند. آستین معده از نظر میزان کاهش وزن که فرد می تواند بعد از جراحی تجربه کند ، نسبت به سایر جراحی ها م effectiveثرتر نیست.

بادکنک داخل شکمی

بادکنک داخل شکمی

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان و در نهایت به معده وارد مری می شود و بالن سیلیکونی را در معده بیمار وارد می کند. بادکنک با مایع پر می شود و فضای معده را اشغال می کند. با بالن در معده ، بیمار زودتر احساس می کند و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد ، زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیلیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، بیشتر معده برداشته می شود و فقط یک نقطه کوچک معده باقی می ماند. وصله سپس به انتهای روده کوچک متصل می شود. در این روش ، بیشتر روده کوچک دور زده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، مجرای صفراوی و مجرای لوزالمعده (که معمولاً صفرا و آنزیم های لوزالمعده را برای هضم به قسمت فوقانی روده کوچک تخلیه می کنند) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرند. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند باعث ایجاد نفخ و مدفوع ناخوشایند شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک جراحی پیچیده است و باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های تغذیه ای بیمار پس از این عمل چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیمار باید عادات غذایی خود را تغییر دهد و غذاهای کمتری نسبت به قبل از عمل مصرف کند. به بیمار دستورات دقیقی داده می شود که در چند هفته اول بعد از عمل چه بخورد. در ابتدا ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار ممکن است غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ آب پز ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای سفت تر بخورد. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب هیچ گونه ویتامین و مواد معدنی پس از عمل جراحی نیست ، باید تا پایان عمر تحت نظارت پزشک از برخی مکمل ها استفاده کند. آزمایش خون سطح آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل بیمار را تعیین می کند. برای برخی از افراد ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطرات جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. به ندرت ممکن است برخی از افراد در حین عمل بمیرند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن با توجه به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. علاوه بر این ، در برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

تعدادی از خطرات کلی در هر عمل کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، پس از عمل جراحی ، احتمال کمی وجود لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا در وریدها (ترومبوز ورید عمقی) وجود دارد و پزشک اغلب برای کاهش این خطر داروهایی تجویز می کند. برخی از افراد ممکن است پس از نازک شدن دچار عفونت شوند. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها و یا در محل زخم روی پوست بعد از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند ، که اصلاً آنچنان منظره جذابی نیست و لباس ها مناسب فرد نیست. برای حل این مشکل ، می توان عملیات دیگری را انجام داد که همیشه در دسترس نیست. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

روشهای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که عمل های بدون چربی عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بیمار به همراه خواهد داشت ، بسیاری از پزشکان روش های بدون جراحی را توصیه می کنند. روشهای کم خطر و بی خطر مانند لیپوماتاکرایولیپولیزRFویتیشن و لیپولیز که نتایج فوری و ماندگاری را به همراه خواهد داشت.

“کپی تنها با ذکر منبع و پیوند مجاز است.”

دیدگاهتان را بنویسید