توضیحی درباره خبر جنجالی اخراج بچه های مدرسه ای


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: به دلیل شرکت در اتفاقات اخیر کلاس نداشتیم. گفتگو و اطلاع رسانی برای والدین دانش آموزان صرفا جهت اطلاع رسانی بود.

به گزارش صبحگاهی حامل ایسنا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی به دنبال برهم زدن فضای آموزشی در مدرسه هستند و از شرط سنی، هیجانات نوجوانی و کنجکاوی دانش آموزان سوء استفاده کردند. وی بیان کرد: برخی پیگیر این موضوع هستند و می خواهند مدرسه را به چالش بکشند و بخشی از آشوب هایی که در گوشه و کنار به وجود آمده را به مدرسه بیاورند اما با درایت مسئولان و هوشمندی دانش آموزان و اولیا این موضوع محقق نشد.

محمدمهدی کاظمی امروز در نشست خبری خود با موضوع «طرح جهیزیه و بازگشایی مدارس» تاکید کرد: امنیت در هر کشوری یکی از خطوط قرمز است و توجه به این موضوع مورد تایید همه کشورهاست.

ما باید به همه دانش آموزان آموزش دهیم و اگر تعداد کمی از ۱۶ میلیون دانش آموز ما بخواهند حرکتی انجام دهند، باید برای آن دانش آموزان هم فرصت تحصیل فراهم کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزی به دلیل متاثر شدن از ناآرامی های اخیر اخراج شده است؟

وی تاکید کرد: هیچ دانش آموزی در این زمینه اخراج نشده است. اگر برای یکی از این دانش آموزان مشکلی پیش بیاید، خود را ناگزیر می دانیم که برای آموزش او تلاش کنیم. دانشجو در این زمینه اخراج نشد. اگر تحت تاثیر قرار گرفت و حرکتی کرد باید به او اطلاع دهیم. در این راستا هنوز هیچ دانشجویی اخراج نشده است.

ما به دلیل شرکت در رویدادهای اخیر اخراج نشده ایم

گفتگو و اطلاع رسانی برای والدین دانش آموزان صرفا جهت اطلاع رسانی بود.

کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا این دانش آموز به دلیل عدم نظم و انضباط و انجام فعالیت های مرتبط با اغتشاشات اخیر با «اخراج موقت» مواجه شده است، تاکید کرد: بحث و تبادل نظر و اطلاع رسانی به اولیای دانش آموزان صرفاً جهت اطلاع رسانی است و ما می گوییم. به هیچ چیز به عنوان اخراج فکر نکنید.» ما تایمر نداریم

حتی وزارت آموزش و پرورش خود را موظف می داند تا قبل از بازگشایی مدارس برای دانش آموزانی که با مشکل و حادثه مواجه شده اند نهایت تلاش خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه جوانان ما پیرو مکتب امام حسین(ع) هستند و انتظار بزرگی دارند و این را در تعداد زیاد جوانان و نوجوانان در موکب اربعین می بینیم، تصریح کرد: استکبار از طریق جنگ رسانه ای و از طریق رسانه ها سعی در بزرگ نمایی و بزرگ نمایی دارند. تقویت. گاهی اوقات، فرآیندهای برچیدن توسط برخی افراد در کشور آغاز می شود. برخی از این خبرها که گاه در این ایام شکل گرفت، اخبار کذب و اغراق آمیز بود.