تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین الگوی غذایی برای پرورش نوزادان است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان به ویژه در طول شش ماهگی زندگی اول (جایی که کودک به طور انحصاری بزرگ می شود) و مراقبت از مادر شیردهی در ماه رمضان بر تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی در مورد روزه می شود.

در اینجا چند سوال متداول وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر در ساعات بسون به اندازه کافی غذاها و مایعات سالم دریافت می کنید افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر دچار کمبود وزن ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا بیماری خاصی (به ویژه دیابت) دارد ؛ نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار حواص ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزادش در حال حاضر ، چند انبار آهن ، او ابتدا باید به فکر سلامتی خود و فرزندش باشد بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل.
اگر تغذیه مادر کامل و کافی نباشد ، بدن مادر محفوظ است او قبلاً خود ترکیب شیر را تکمیل می کرد ، می تواند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و در مادر می شود اگر این مدل وجود ندارد و مادر روزه است ، مطمئناً مادر آسیب می بیند.

** اساساً ، اگر مادر بتواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی مقدار مورد نیاز شیر کودک را خودتان تهیه کنید ، روزه گرفتن معیوب است خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید شب و روز بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه می گیرید آنها راحت تر از آنها عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد ، زیرا این نوعی چیز است تغذیه و میزان ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. شما تحقیق کردید درک اجزای اصلی شیر با ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد گرفتار نشو.
تغییر حجم شیر از مادر به فرزند متفاوت است ، اما معمولاً اندکی است آنها حجم تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن نوزاد اهمیت دارد؟

نوزاد فقط تا 4 تا 6 ماه و سپس به نوزاد شیر می دهد به تدریج غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است هنگامی که کودک غذای کمکی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز نوزاد را بدهد.
تصمیم بگیرید که آیا مادر را از 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرید یا نه وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. se مادر باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان بخش اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر کمتر از قبل مصرف کنید ، با یک رژیم غذایی سالم و مناسب می توانید سریع آسان.
به طور کلی ، مادران شیرده با تغذیه کافی ، دریافت مایعات کافی ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری اهمیت دارد؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نظر است چه برای سن یا منحنی رشد نشان دهنده سوء تغذیه است ، این این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم برای تصمیم گیری در مورد روزه در نظر گرفته شود قابل توجه. در چنین شرایطی حتی اگر کودک در سال دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. بعضی اوقات به عنوان یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و کوتاه قد است وزن ، در اینجا مادر لزوماً نباید روزه بگیرد یا می تواند مانند یک روز در ضمن سریع. یا برای مثال اگر مادر ضعیف و سنگین استاو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم توصیه می شود روزه بگیرید گریه نکن.

آیا ساعت روزه داری و فصلی که در آن ماه رمضان است؟ آیا اهمیتی دارد؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان ساعت های بیشتری را ذخیره می کند گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب بدن می شود او مادر می شود. به همین دلیل است که باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی برای نوزاد تهیه کنید نخواهید بود.
حالا که بهار است و حدود 15 ساعت روزه دارید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، حتما مایعات کافی دریافت کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید عطش خود را برای آب میوه برطرف کنید از قند خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های خنک را امتحان کنید نمونه هایی از انواع عرق (آش ، نسترن ، و غیره) همراه با تخم مرغ شربت دار و خامه ترش آنهایی را که مملو از نمک های مختلف است بخورید.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، نگران نباشید ، زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
مورد علاقه (آیات 183 و 184 سوره بقره). ناراحتی و استرس برتون از روزه نگرفتن رنج می برد ، می تواند باعث خروج شود شیر یا باعث بی اشتهایی می شود.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید