تصمیم تکان دهنده بزرگترین ستاره سینمای جهان فاش شد


پسر آلن دلون، ستاره فرانسوی سینمای جهان در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ اعلام کرد که پدرش تصمیم به اتانازی یا «مرگ داوطلبانه» گرفته است.

به گزارش صبحگاه خبرگزاری دانشجویان ایران. آنتونی دیلون در مصاحبه ای با شبکه آلمانی RTL فاش کرد که پدرش از او خواسته است که علاوه بر انجام اتانازی تا آخرین لحظه با او بماند، اما او نپذیرفت و به همین دلیل خواهرش آنوشکا قول داد به زندگی پدرشان پایان دهد.

در اتانازی یا مرگ ارادی، فرد عمداً به زندگی خود پایان می دهد تا از رنج رهایی یابد.

بیشتر بخوانید: فاش شدن دلیل اصلی خودکشی «زهرا فکور صبور» / عکس

ظاهرا آلن دلون دلایل این تصمیم را در کتابی درباره زندگی خود که در شرف انتشار است فاش کرده است. بیوگرافی آلن دلون بین سگ ها و گرگ ها به زودی منتشر می شود.

آلن دلون که در ۸۰ فیلم از جمله چندین شاهکار سینمایی بازی کرد، اولین بار در سال ۱۹۶۰ در سن ۲۵ سالگی توسط کارگردان رنه کلمنت در فیلم “ظهر بنفش” کشف شد.

بسیاری از فیلم‌های با بازی آلن دلون به کلاسیک سینما تبدیل شده‌اند و او در طول زندگی حرفه‌ای خود با کارگردانان مشهوری چون آنتونیونی، ویسکونتی، ملویل و گدار و همچنین بازیگران بزرگی چون «جین گاپون»، «عمر شریف» و لینو ونتورا» و «کلودیو کاردیناله» و «مونیکا ویتی» و ۲ جلوی دوربین.

دیلون برای اولین بار در سال ۱۹۶۱ با فیلم شادی زندگی و سپس با فیلم های کسوف (۱۹۶۲)، چیتا (۱۹۶۳) و Mr. کلاین (۱۹۷۶) و در سال ۲۰۱۹ نخل طلایی را دریافت کرد.