تشخیص زودهنگام سرطان کلید پیشگیری از آن است


یک بیماری تهدید کننده زندگی بسیار مورد بحث شهر است. در طول دهه های گذشته، رشد کرده است و اکنون به طور مشترک دیده می شود. با این حال، در طول دهه‌های گذشته، ما اغلب آن را شنیده‌ایم. اغلب اوقات که اکنون می توان آن را یک نام خانوادگی در نظر گرفت. در آن شرایط رشد بیش از حد سلول ها در بدن دیده می شود که به آن سرطان می گویند. سرطان بیشتر یک بیماری کشنده است. در برخی قابل درمان است اما در برخی نه.

تشخیص زودهنگام سرطان کلید پیشگیری از آن است

به زبان ساده، می توان آن را با ایجاد سلول های غیر طبیعی که به طور غیرقابل کنترل تقسیم می شوند و توانایی نفوذ و تخریب بافت طبیعی بدن را دارند، مشخص کرد. زمانی که این بیماری شروع شد، فقط درمان وجود دارد، بدون بازگشت. پس از شروع سرطان، برخی از سلول های بدن به طور غیرقابل کنترلی رشد می کنند و به سایر قسمت های بدن گسترش می یابند.

تشخیص زودهنگام سرطان کلید پیشگیری از آن است

تشخیص زودهنگام سرطان به معنای بهترین شانس برای درمان موفقیت آمیز است در حالی که مراقبت های تاخیری سرطان با شانس کمتر بقا، مشکلات بیشتر مرتبط با درمان و هزینه های بالاتر مراقبت همراه است. طبق گزارش‌ها، سرطان برای بسیاری بار سنگینی است که نمی‌دانند ۳۰ تا ۵۰ درصد موارد قابل پیشگیری هستند.

سرطان دومین عامل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان با نزدیک به ۱۰ میلیون مرگ گزارش شده در سال ۲۰۲۰ است. در طول همه گیری، اختلال در ارائه خدمات مراقبت از سرطان مشاهده شد، زیرا عمدتاً کارکنان مراقبت های بهداشتی تمرکز زیادی روی ویروس کرونا داشتند.

همانطور که بسیاری از این بیماری این روزها آگاه هستند، قبلاً مشابه نبود. امروزه سرطان جایگاه خاص خود را در اکوسیستم ما باز کرده است. انواع مختلفی از سرطان وجود دارد که برای فرد مبتلا و اطرافیانش سربار است. این روزها مردم با آگاهی از سرطان از فرآیندها و درمان آن آگاهی ندارند.

غربالگری سرطان یکی از این روش‌ها برای تعیین سرطان است و به بسیاری در تشخیص سرطان در مراحل اولیه کمک کرده است. زیرا تشخیص این بیماری کشنده در مراحل اولیه قابل درمان و پیشگیری است. به زبان ساده، الف آزمایش غربالگری سرطان به دنبال یافتن سرطان قبل از ایجاد علائم و زمانی است که درمان موفقیت آمیز آن به جای دیرکرد آسان تر باشد.

مزایای مختلفی مانند تشخیص زودهنگام سرطان، کاهش احتمال مرگ افراد بر اثر سرطان، عدم ایجاد آسیب زیادی به بدن دارد. آزمایش‌های غربالگری سرطان که به طور منظم انجام می‌شوند ممکن است به تشخیص زودهنگام سرطان‌های سینه، دهانه رحم و کولون (کولون) کمک کند.

سرطان همه گروه های سنی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، هیچ کدام را باقی نمی گذارد. نابرابری‌های سلامت سرطان را می‌توان به‌عنوان تفاوت‌های نامطلوب در معیارهای سرطان یا تفاوت‌های نامطلوب بین گروه‌های جمعیتی خاص در معیارهای سرطان توضیح داد.

مانند تعداد موارد جدید (بروز)، تعداد مرگ و میر (مرگ و میر)، عوارض سلامت مرتبط با سرطان (موارد بیماری)، بقا و کیفیت زندگی پس از درمان سرطان، نرخ غربالگری و تشخیص مرحله ای که در میان جمعیت خاصی وجود دارد. گروه ها.

این گروه های جمعیتی ممکن است بر اساس نژاد، قومیت، ناتوانی، جنسیت، هویت جنسی، موقعیت جغرافیایی، درآمد، تحصیلات و سایر ویژگی ها مورد تبعیض قرار گیرند. با این حال، افراد طبقات عقب مانده یا کسانی که توانایی پرداخت هزینه های درمان آن را ندارند، اغلب بار بیشتری از بیماری را نسبت به جمعیت عمومی تحمل می کنند.

شایع بودن سرطان یکی از دلایل فزاینده نگرانی در دنیای امروز است. با انواع مختلف آزمایش ها و درمان های موجود، ما هنوز اقدامات درمانی و پیشگیری مناسبی برای این بیماری نداریم. با این حال، همانطور که ما شاهد پیشرفت های زیادی در این زمینه بوده ایم، مردم چندان از همین موضوع آگاه نیستند.

افراد فاقد اطلاعات و دانش مناسب در مورد این بیماری هستند و بسیاری از آنها مورد توجه قرار نمی گیرند و درمان نمی شوند. از این رو، مردم باید خود را در مورد سرطان آموزش دهند، زیرا در دنیای امروز، فناوری و خدمات بسیار پیشرفته ای ارائه می شود. سرطان با کمک های تکنولوژیکی در مراحل اولیه قابل پیشگیری است.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر