تزریق سماگلوتید برای کاهش وزن – آیا بی خطر است؟


به اندازه کافی تکان دهنده، موسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی پیشنهادهایی برای تزریق دارد که ادعا می کند به کاهش وزن کمک می کند. این حتی توسط FDA برای استفاده در سال گذشته تایید شده است.

تزریق سماگلوتید برای کاهش وزن – آیا بی خطر است؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که بسیاری از مردم دنیا با آن مواجه هستند چاقی است. در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، نرخ چاقی در بزرگسالان در حال حاضر ۴۲.۴ درصد است.

تزریق سماگلوتید برای کاهش وزن - ایمن است؟

چاقی را می توان به عنوان بیماری تعریف کرد که منجر به وجود مقادیر بیشتری از چربی بدن در بدن انسان می شود. بسیاری از مردم فکر می کنند چاقی مشکلی است که به دلیل ظاهر چاق یک فرد بسیار قابل ارائه نیست، اما مشکلی بزرگتر از این است. چاقی همچنین می تواند عوامل خطر را افزایش دهد که می تواند منجر به بسیاری از بیماری های دیگر مانند فشار بالا، انواع سرطان ها و غیره شود.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی ۲۵ یا بیشتر باشد، ظاهراً ممکن است با چاقی روبرو شود.

این محصول “Wegovy” (نام تجاری) است، داروی واقعی به عنوان سماگلوتید شناخته می شود. هورمونی در بدن ما وجود دارد که به آن معروف است پپتید ۱ شبه گلوکاگون و این هورمون پس از پایان خوردن چیزی ترشح می شود. به استفاده ها احساس سیری می دهد. بنابراین سماگلوتید پپتید گلوکز مانند را تقلید می کند و همان حس را به معده قوی می دهد که می تواند به سرکوب اشتها کمک کند.

آزمایش این محصول برای بررسی اثر آن انجام شد. در مجموع ۱۹۶۱ بزرگسال شرکت کردند. هر یک از آنها چاق بودند و BMI بیش از ۳۰ داشتند. تزریق با وزن ۲.۴ میلی گرم برای هر فرد انجام شد. یک دارونما ۲:۱ توسط گروه کنترل دریافت شد.

نتایج پس از تزریق مشاهده شد در حالی که به شرح زیر است

  • ابتدا افرادی که دنیای تزریق کاهش وزن را مصرف کردند و از بین تمام بیماران هر کدام آزمایش شدند. هر بیمار به طور متوسط ​​در یک بازه زمانی ۶۸ هفته ای آزمایش ۱۴.۹ درصد از توده بدن خود را از دست داد.
  • ثانیاً نیمی از افرادی که در این فرآیند هستند ۱۵ درصد از وزن بدن خود را از دست دادند. در حالی که دارونما ۴.۹٪ بود.

با این حال، حتی پس از تنظیم توسط FDA، دستور پخش آن را می دهد که با نسخه مناسب از پزشک مصرف شود. همچنین گفته می شود که تزریق فقط در صورتی انجام می شود که میزان چاقی فرد بیش از ۳۰ باشد و همچنین اگر بیمار مبتلا به فشار خون بالا، دیابت نوع ۲ و غیره باشد.

همچنین مقرر شد در موارد برنامه مدیریت وزن تخصصی، داروی اجباری توسط متخصص پیشنهاد شود.

این محصول در دراز مدت دارای شک و تردیدهایی بود. بسیاری از مردم این سوال را در مورد نتایج حاصل از این دارو عمدتا در طول سال اول مطرح کرده اند. به دلیل نبود شواهد بیشتر در درازمدت، مشروعیت طرح طولانی مدت آن ممکن نبود. اخیراً دختری که در آن آزمایش شرکت کرده بود، پس از توقف دوباره شروع به افزایش وزن کرد. این دختر ۲۲ درصد از وزن خود را از دست داد.

می‌توان گفت که تزریق‌ها کاهش وزن را برای فرد آسان می‌کنند، اما شما را با ابهامات مختلفی نیز مواجه می‌کنند. این به این دلیل است که کاهش چربی یک فرآیند طبیعی است و برای انجام کار به کمک دیگری نیاز دارد. این یک اختراع عالی برای افرادی بود که اضافه وزن دارند و در تلاش برای عبور از مرحله دردناک زندگی خود هستند. محققان با ایجاد این تزریق کار بزرگی انجام داده اند. مزایا و معایب زیادی وجود دارد، همانطور که همیشه فقط به کمک نیاز دارد.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر