تحقیقات جدید مرتبط با سلامت دهان و قلب


با افزایش تعداد حملات قلبی و سایر مسائل مربوط به قلب، مردم اکنون آن را به عنوان یک مسئله مشروع می بینند. مشکلات قلبی در حال حاضر بسیار رایج است. برخی از آنها گزینه های پزشکی برای درمان آنها دارند و برخی دیگر ندارند.

با این حال، گروه جدیدی از دانشمندان مطالعه‌ای را انجام داده‌اند که ثابت کرده است زنانی که نوع خاصی از باکتری‌ها در دهان دارند بیشتر در معرض فشار خون بالا هستند. این به نوعی هدف مطالعه را توضیح می دهد، هدف آن اثبات این است که سلامت دهان و سلامت قلب به نوعی به هم مرتبط هستند.

تحقیقات جدید مرتبط با سلامت دهان و قلب

یکی از محققان مایکل لامونتی از دانشگاه بوفالو، دانشگاه ایالتی نیویورک، یکی از محققان ارشد بود که جزئیات این مطالعه را توضیح داد.

وی گفت: این آزمایش ارتباط مستقیم بین میکروب ها و بهداشت دهان و دندان را با افزایش فشار خون ثابت نمی کند. سطح شانس خود را دارد

در اینجا جزئیات مربوط به آزمایش آمده است: –

در ابتدا، این مطالعه توسط مایکل لامونته و تیمش انجام شد. در این مطالعه ۱۲۱۵ زن آمریکایی معمولی انجام شد. این زنان بین ۵۳ تا ۸۱ سال سن داشتند.

ثانیاً این زنان معاینات مختلف دهان و دندان انجام داده اند نمونه های پلاک نیز توسط آنها برای تعیین میکروب های موجود در آنها گرفته شد.

ثالثاً از مجموع ۷۳۵ زن مبتلا به فشار خون بالا بوده اند. عمدتاً ۱۵ میکروب یافت شد که به نوعی با ایجاد مشکلات مربوط به قلب در انسان مرتبط بودند. احتمال داشتن مشکل قلبی زمانی که تعداد میکروب ها بیشتر بود به شدت قابل توجه بود.

با این حال، میکروب ها نه تنها باعث ایجاد مشکل می شوند، بلکه در برخی از فرآیندهای بدن نیز کمک می کنند. نوع خاصی از میکروب دارای خواص تولید نیتریک اکسید در بدن است. اسید نیتریک یا NO با ایجاد آرامش در رگ های خونی و سایر قسمت های سیستم عصبی به بدن کمک می کند. تنها یک نوع باکتری شناسایی شد که به این فرآیند کمک می کند.

سایر محققین و دانشمندان نیز نظرات خود را در مورد این تحقیق قرار داده اند. یکی از این محققان دکتر. ویلی لارنس (رئیس کمیته مشاوره ملی ابتکار کنترل فشار خون انجمن قلب آمریکا)، او اشاره کرد که اگرچه هیچ ارتباط مستقیمی بین هر دوی آنها وجود ندارد، ارتباط غیرمستقیم می تواند به خوبی کانالیزه شود و به عنوان نشانگری برای نشان دادن بیماری استفاده شود.

لارنس خود در این مطالعه شرکت نداشت، اما خاطرنشان کرد که محققان عوامل مختلفی را در نظر گرفتند که بر فشار خون انسان تأثیر می گذارد. این عوامل شامل وزن بدن، سطح تحصیلات، رژیم غذایی، ورزش و عادات سیگار بود که بر شرایط سلامتی مانند دیابت و کلسترول بالا تأثیر می گذارد.

با پیشرفت های مختلف در مطالعات و تحقیقات دیگر، بسیاری از آنها نشان می دهند که سلامت دهان و دندان رابطه بسیار مهمی با سلامت قلب دارد. تحقیقات قبلی این موضوع را مطرح کرده بود و محققین نیز احتمالات مختلف و میزان امکان پذیر بودن آنها را کشف نکردند.

برخی از محققان همچنین بیان کردند که افراد مبتلا به فشار خون بالا تمایل به داشتن میکروبیوم متفاوت در دهان خود در مقایسه با افراد با فشار خون طبیعی دارند. میکروبیوم به معنی انواع مختلفی از باکتری ها است که به وفور یافت می شوند و سایر میکروب هایی که در بدن زندگی می کنند. میکروب ها عمدتاً در ناحیه روده و معده باقی می مانند. با این حال، دهان وجود میکروبی بزرگ خود را دارد. میکروب ها گاهی اوقات واقعا برای عملکرد بدن مفید هستند، اما برخی از آنها می توانند به بدن نیز آسیب برسانند.

نتیجه گیری ما این است که تحقیق قطعاً در مسیر درستی پیش می رود. می توان انتظار داشت که با کشف این احتمالات بیماری ها بتوانیم راه حلی برای خود بیماری پیدا کنیم.

آخرین پست های پراوین کومار (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر