تجزیه عفونت کووید در ایالات متحده؛ ۱۴۰ میلیون نفر مبتلا


شدیدترین و ویرانگرترین بیماری جهان، ویروس کرونا که اولین بار در شهر ووهان چین گزارش شد، اکنون به موضوعی بسیار برجسته و جدی تبدیل شده است. این ویروس با کشتن بیش از یک میلیون نفر در یک سال و آلوده کردن شدید مردم به دلیل قابلیت انتقال آن، واقعاً هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی ما را تحت تأثیر قرار داده است.

تجزیه عفونت کووید در ایالات متحده؛ ۱۴۰ میلیون نفر مبتلا

پزشکان و دانشمندان شبانه روز برای یافتن درمانی تلاش می کردند، اما نتوانستند دست از کار بکشند. این ویروس در واقع رقابت سختی را برای مراکز درمانی ایجاد کرد زیرا آنها در مورد وضعیت گیج شده بودند و نمی توانستند تصمیم بگیرند که چه کاری انجام دهند. اگرچه بسیاری از انواع واکسن ها و داروها معرفی شدند، اما نتوانستند در کاهش ویروس کرونا کمک کنند.

تجزیه عفونت کووید در ایالات متحده؛  140 میلیون نفر مبتلا

در عوض، بسیاری از انواع کووید جدید معرفی شدند که به طور نامتناسبی بر سلامت و تناسب اندام افراد با سرعتی فاجعه بار تأثیر می گذاشتند. در بین انواع کووید، واریانت دلتا خطرناک ترین در نظر گرفته شد زیرا دلیل اصلی گسترش نرخ مرگ و میر در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بود. سپس نوع omicron آمد که در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ در آفریقای جنوبی شناسایی شد. این نوع کووید کمتر از نوع دلتا مضر بود اما مسری‌ترین آن در نظر گرفته شد زیرا تقریباً ۶۰٪ از جمعیت جهان پس از ۳ ماه ورود به آن میکرون مثبت بودند.

ویروس کرونا اولین بار در چین شناسایی شد و گزارش شد که این کشور به شدت تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته است. اما واقعیتی که قابل توجه بود این بود که چین توانست این ویروس قابل انتقال را کنترل کند و به همین دلیل موارد ابتلا به کووید در این کشور در میزان محدود و جزئی است.

در حالی که پس از چین که ایالات متحده بود، این کشور به شدت تحت تأثیر این ویروس قرار گرفت. گزارش شده است که میزان مرگ و میر در کشور به ۱۶.۸ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که آمار مبتلایان به ویروس کرونا حتی بیشتر بوده و گزارش شده است که حدود ۱۴۰ میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند. این میزان آلودگی به کووید همه رکوردها را در سراسر جهان شکست و مراکز درمانی و بهداشتی کشور برای اجرای قوانین سختگیرانه گزارش کردند.

تجزیه و تحلیل داده های SGTF پس از آزمایش موارد کووید در ایالات متحده به طور نگران کننده و دلسوزانه مردم را به حفظ فاصله اجتماعی و اطاعت از قوانین اعمال شده در مورد این ویروس دعوت کرد. گزارش ها حاکی از آن است که وجود دارد احتمال تحول موج سوم در کشور با توجه به افزایش آلودگی

سازمان جهانی بهداشت اقداماتی را برای کنترل ویروس اعمال کرده بود و حتی دانشمندان تا حد زیادی به امید نتیجه مثبت در کشور تحقیق کردند، اما نتایج تکان دهنده و غیرمنتظره بود. روزانه حدود ۱۸۰۰ نفر در کشور جان خود را از دست می دهند و روزانه ۹۴۳۰۰۰ مورد ابتلا به کووید فعال گزارش می شود. شرکت‌های تحقیقاتی بیودارویی آمریکایی تمام تلاش خود را برای کنترل ویروس انجام دادند و حتی شهروندان تمام تلاش خود را برای کنترل شیوع ویروس کرونا انجام دادند، اما سختی ویروس نتوانست به مردم اجازه دهد تا مأموریت خود را انجام دهند.

با افزایش عفونت کووید، پزشکان بیشتر نگران کودکان در کشور شدند زیرا گزارش شد که این عفونت ها در اکثریت جمعیت نوجوانان و جوانان در مقایسه با افراد بالای ۵۰ سال شناسایی شده است.

دستور واکسیناسیون فوری برای نوجوانان به منظور تقویت ایمنی و استقامت آنها توسط کشور صادر شد. نظرسنجی اولیه کووید در کشور نشان داد که بیش از نیمی از کشور کووید مثبت هستند. این کشور به جای اینکه قدرتمندترین و توسعه یافته ترین کشور جهان باشد، در شفای مردم خود از این ویروس با مشکل مواجه است.

خب، واقعاً این یک مشکل بزرگ است زیرا هنوز درمان آن پیدا نشده است و هنوز تحت بازجویی است تا آن زمان اقدامات شدید و فاصله گذاری اجتماعی تنها راه حل برای حفظ فاصله از ویروس است.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر