بیل اشمیک: تولیدکنندگان نفت ایالات متحده نمی توانند به کاهش قیمت گاز کمک کنند | کسب و کار
مرد پمپاژ گاز

مردی اخیراً در ایستگاه خلیج در خیابان شرقی در پیتسفیلد در حالی که قیمت بنزین به یک رکورد در سراسر کشور رسیده است، اتومبیل خود را سوخت گیری کرد. ایالات متحده منابع تولید نفت قابل توجهی دارد، اما در موقعیتی نیست که بتواند به کاهش قیمت بالای سوخت ناشی از محاصره اوکراین توسط روسیه کمک کند.
قیمت نفت نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد افزایش یافته است. قیمت در پمپ بیش از ۴.۲۵ دلار در هر گالن است. همه از پرزیدنت بایدن و پایین تر به دنبال یافتن راهی برای کاهش قیمت انرژی هستند. پس چرا به تولیدکنندگان نفت داخلی خود نگاه نمی کنیم؟

برخلاف عربستان سعودی یا امارات متحده عربی که می توانند با فشار دادن یک دکمه عرضه جهانی نفت را افزایش دهند، جامعه انرژی شیل باید در زمینه هایی مانند اکتشاف، حفاری و تولید هزینه بیشتری بپردازد. این چیزی است که آنها به چند دلیل آماده انجام آن نیستند.

برای سال ها، دکل شیل با موانع نظارتی و زیست محیطی دست و پنجه نرم می کرد. با وجود پرونده ها و پرونده های قضایی، شرکت های نفت شیل رو به جلو هستند. قیمت سهام آنها افزایش یافت زیرا آنها بیشتر و بیشتر برای اکتشاف و توسعه سوداگرانه هزینه کردند. آن دوران زمانی که قیمت نفت در روزهای اولیه همه‌گیری ویروس کرونا سقوط کرد، به بدی پایان یافت. موجی از ورشکستگی صنعت شیل را فرا گرفت و بازماندگان را سرزنش و محتاط کرد.

دیروز کابوی وام گیرنده راه راه ترجیحی در وال استریت شد. مدیریت شرکت به جای پرورش حیوانات وحشی، سهام را پس می‌خرد و سود ایجاد می‌کند.

این به معنای توقف تولید نفت نیست. اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده انتظار دارد تولید سال ۲۰۲۲ به طور متوسط ​​۱۲ میلیون بشکه در روز و ۱۳ میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۲۳ باشد که یک سال تولید رکورد برای تولیدکنندگان آمریکایی خواهد بود.

مشکل این است که همان مشکلاتی که بقیه اقتصاد را درگیر می کند، تولیدکنندگان انرژی را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. محدودیت های زنجیره تامین و کمبود نیروی کار حتی شرکت هایی را که مایل به تولید بیشتر هستند کند می کند. یک مثال ساده هزینه و کمبود شن و ماسه است.

مخلوطی از مواد شیمیایی، آب و ماسه برای شکستن سازندهای سنگی استفاده می شود. قیمت شن و ماسه فراکینگ در طول سال ۲۰۲۱ ۱۸۵ درصد افزایش یافت و اکنون ۴۵ دلار در هر تن است – اگر بتوانید آن را پیدا کنید. اگر سایر نهاده های اصلی مانند گازوئیل و فولاد را که قیمت آنها نیز افزایش می یابد را وارد کنید، هزینه های حفاری شما افزایش می یابد. در عین حال، کمبود نیروی کار نه تنها در دهانه چاه، بلکه در هر حلقه از زنجیره کار، از رانندگان کامیون گرفته تا حفاری ها، تولید را به شدت کاهش می دهد.

حتی اگر تغییری در سیاست‌ها یا رویدادهای دیگری ایجاد شود که می‌تواند باعث رونق دیگری در حفاری نفت شیل شود، شش تا نه ماه طول می‌کشد تا نفت وارد بازار شود. به این ترتیب، ایالات متحده در حال پیوستن به تقلای جنون آمیز برای تامین نفت بیشتر است. ایالات متحده به لطف روابط سرد بین رئیس جمهور بایدن و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در وضعیت نامناسبی قرار دارد. بایدن متعهد شد که عربستان سعودی را در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار واشنگتن پست در سال ۲۰۱۸، «محرم» کند.

در عین حال، عربستان سعودی به ویژه در دوره بایدن رویکرد خود را نسبت به آمریکا تغییر داده است. عضویت و اهمیت روسیه در کارتل اوپک پلاس به موضع بی طرف عربستان در قبال تجاوز روسیه به اوکراین منجر شده است. قطر موافقت کرده است که با آلمان برای افزایش ذخایر LNG خود همکاری کند. ژاپن نیز مانند بریتانیا در حال مذاکره با امارات متحده عربی برای افزایش عرضه نفت است، اما تا کنون آنها چندان راضی نبوده اند.

بهترین چیزی که جهان می تواند به آن امیدوار باشد، آتش بس و کاهش درگیری ها بین روسیه و اوکراین است تا حداقل از افزایش قیمت نفت جلوگیری کند. من دست از سرم بر می دارم و انتظار دارم تا پایان ماه شاهد چنین توافقی باشیم.

بیل اشمیک به عنوان نماینده مشاور سرمایه گذاری شرکت Onota Partners ثبت شده است. در برکشایرز می توانید با شماره ۴۱۳-۳۴۷-۲۴۰۱ تماس بگیرید یا به [email protected] ایمیل بزنید.