بهترین غذاها برای پایان دادن به جشن کدامند؟


بسیاری از رژیم های رایج مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که روزه داری می تواند فوایدی داشته باشد ، اما در مورد اینکه بهترین غذاها برای روزه داری یا پایان روزه داری کدام اجماع است.

در سال های اخیر ، به لطف رژیم هایی مانند رژیم 5: 2 ، روزه داری متناوب ، همراه با انواع دیگر روزه ها ، رواج یافته است.

روشهای متفاوتی برای توصیه به فرد در مورد چگونگی کاهش کالری دریافتی در روزها یا شبهای خاص وجود دارد.

مهم نیست که چقدر کالری برای روزه گرفتن می خورید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. بحث می کند که برای افطار کردن چه چیزی بهتر است بخورید و نکاتی را در مورد روزه داری کوتاه مدت و همچنین روزه داری طولانی مدت نشان دهید.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامتی و طول عمر خود را با روزه گرفتن یا روزه گرفتن و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل معنوی برای بقا یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه گرفتن یک روز در میان ، روزه داری ناگهانی طولانی مدت و رژیم های روزه داری است.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روزه داری متناوب ممکن است در کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های مزمن مثر باشد. محققان معتقدند این ممکن است به دلیل تأثیرات روزه داری بر ریتم روز و شب ، میکروبیوم روده و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییر در متابولیسم بدن باشد. با عملکرد روزه ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تغییر می دهد.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب افزایش می دهد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: رژیم ناشتا چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های غذایی روزه داری محبوب ، مانند رژیم غذایی 5: 2 ، به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

اما مهمترین جنبه روزه داری محدود کردن مصرف انرژی غذاها به روزها یا ساعتهای خاص است. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از یک دوره سریع غذا را دوباره شروع می کند ، سطح گلوکز خون او افزایش می یابد و بدن از کربوهیدرات ها برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در طول روزه داری می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که برای افطار می خورد.

با این حال ، ممکن است برای افرادی که سریع وزن کم می کنند ، از کربوهیدرات های تصفیه شده کمتری برای تجزیه سریع استفاده شود ، زیرا تحقیقات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

فست فودهای مناسب

نکاتی برای روزه داری کوتاه مدت

روزه داری کوتاه مدت می تواند شامل 16 ساعت ناشتایی در شب یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه داری ، روزه دار یا چیزی نمی خورد یا طبق رژیم غذایی خود ، غذای خود را به مقدار معینی محدود می کند.

بسیاری از متخصصان تغذیه رژیم غذایی مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

برخی از روشهای روزه داری به افراد اجازه می دهد سبزیجات ، سوپ و آب سبزیجات بخورند ، به شرطی که از میزان کالری مجاز خود فراتر نروند. آنها همیشه باید به اندازه کافی آب بنوشند.

مردم باید توجه داشته باشند که خوردن مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و آمینو اسیدهای شاخه دار می تواند روزه را بی اثر کند.

تحقیقات نشان می دهد که ترکیب ورزش با روزه داری متناوب می تواند عملکرد ذهنی و جسمی را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: رژیم سریع چیست؟

نکاتی برای روزه داری طولانی مدت

برخی تحقیقات اثرات مثبتی را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی مدت است ، اما باید تحت نظارت پزشک انجام شود.

در تحقیقی که در 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ سبزیجات با ارزش 200 تا 250 کالری خورده شد.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود پیشرفت داشته اند. محققان می گویند روش سریع مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و به خوبی توسط شرکت کنندگان تحمل می شود. عوارض جانبی گزارش شده شامل موارد زیر است:

  • اختلال خواب
  • گرسنگی
  • سردرد
  • درد عضلانی
  • لاکو

در پایان دوره روزه داری ، محققان مجدداً غذاهای گیاهی ارگانیک با ارزش روزانه 800 تا 1600 کالری در دوره های 4 روزه در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

باید مجدداً اشاره کنیم که این تحقیق زیر نظر متخصصان پزشکی انجام شده است و افراد نباید بدون مشورت با پزشک روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • افراد بیمار
  • افرادی که دارو مصرف می کنند
  • زنان حامله
  • مادران پرستار

روزه می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامتی داشته باشد ، میزان کالری مصرفی را محدود کرده و متابولیسم بدن را تغییر دهد.

کاهش کتون می تواند التهاب ، استرس اکسیداتیو و در نتیجه کاهش وزن را کاهش داده و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه رژیم ها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از رژیم های غذایی ناشتا وجود دارد. برخی از رایج ترین آنها رژیم 5: 2 و رژیم 16 ساعته است. اینکه مردم چه چیزی بخورند بستگی به نوع رژیم غذایی آنها دارد. در مجموع آنها یا هر چیزی می خورند یا کالری دریافتی خود را در روزها یا ساعات خاصی از روز کاهش می دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که می گوید غذا خوردن بهتر است. با این حال ، برخی از کارشناسان به مردم پیشنهاد می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از قندهای اضافی نیز می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. با این حال ، افراد می توانند رژیم های غذایی ناشتایی طولانی مدت را تنها پس از مشورت با متخصص شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید