برنامه سرگرم کننده برای مخترع موبایل پس از ۵۰ سال زندگی مردم!


مخترع تلفن همراه می گوید روزانه کمتر از «پنج درصد» از وقت خود را صرف تلفن همراه می کند و مردم باید زمان کمتری را با تلفن همراه خود بگذرانند.

به گزارش صبح دویچه وله؛ مارتین کوپر، مهندس ۹۳ ساله آمریکایی که به عنوان مخترع اولین تلفن همراه بی سیم – Motorola DynaTAC 8000X شناخته می شود، می گوید: “من فکر می کنم مردم باید زمان کمتری را با تلفن های همراه خود بگذرانند.”، تقریباً پنجاه سال پس از اختراع آن .

این مخترع شیکاگو در برنامه ای با BBC World اعتراف کرد که هر روز کمتر از «پنج درصد» از وقت خود را صرف استفاده از تلفن همراه می کند.

وقتی از مجری برنامه Gene McCubbin پرسیده شد نظرش در مورد افرادی که ساعت ها در روز را با تلفن همراه خود می گذرانند چیست، پاسخ داد: “آنها باید تلفن های خود را زمین بگذارند و کمی زندگی کنند.”

مک کوبین سپس به او می گوید که پنج ساعت در روز از تلفن همراه خود استفاده می کند. مارتین کوپر پرسید: “واقعا؟” آیا واقعاً روزانه پنج ساعت از تلفن همراه استفاده می کنید؟ لبخندی زد و ادامه داد: زندگیت را پس بگیر.

مارتین کوپر یک مهندس و مخترع آمریکایی-اوکراینی-یهودی و مبتکر ایده “همه، یک شماره تماس” است.

قبل از اینکه تلفن همراه را اختراع کند، ایده بزرگی داشت. او گفت: «تلفن نباید به جایی برسد، نه سر میز و نه خانه، بلکه باید به جیب همه برود.

کوبربا ۱۰۰ میلیون دلار در موتورولا سرمایه گذاری کرد و سه ماه را با همراهی تیمی از متخصصان وقت گذراند و در ۳ آوریل ۱۹۷۳ در حضور خبرنگاران از اولین تلفن همراه جهان رونمایی کرد.

در اولین تماس، در مقابل خبرنگاران، مارتین کوپر با رقیب خود جوئل انگل، مهندس ارشد AT&T تماس گرفت و گفت: “جوئل، من با شما با تلفن همراه تماس می‌گیرم، اما این یک تلفن همراه واقعی است.” تلفن همراه شخصی.

او بعداً محتوای تماس را فاش کرد که طرف مقابلش در آن طرف خط سکوت کرده است.

باتری اولین تلفن همراه اختراع شده توسط کوپر ۲۵ دقیقه دوام آورد و ۱۰ ساعت طول کشید تا کاملا شارژ شود. وزن آن حدود ۱ کیلو و ۱۰۰ گرم و طول آن ۲۵ سانتی متر بود.