برنامه ریزی خانواده همچنان تحت تأثیر COVID-19 در سال ۲۰۲۲ است


طبق دستورالعمل های AAP، مادر و نوزاد تا زمانی که حال مادر خوب است می توانند در یک اتاق بمانند. شانس ابتلای نوزاد به ویروس در هنگام تولد را می توان با مراقبت بیشتر کنترل کرد. اگر نوزاد را از عفونت و ترشحات تنفسی مادر محافظت کنیم، کودک به راحتی از ابتلا به عفونت نجات می یابد.

برنامه ریزی خانواده همچنان تحت تأثیر COVID-19 در سال ۲۰۲۲ است

کیارا وایت اولین فرزندش را در اولین موج کووید-۱۹ به دنیا آورد، در حالی که خودش مبتلا به کووید مثبت بود. در طول همه‌گیری، وقتی اولین نوزادش را به دنیا آورد، نمی‌دانست چه انتظاری داشته باشد. او در ادامه اظهار داشت که امیدوار است همه چیز با پایان خوبی به پایان برسد. او نمی خواهد از طریق سزارین انجام شود. همه چیز برای او تازگی داشت.

پس از یک هفته بهبودی از کووید-۱۹، دوباره آزمایشش مثبت شد. این اشتباه مسئولان بیمارستان بود که گزارش‌های او را از دیگران تغییر دادند. او نمی توانست نوزادش را که در NICU بود ببیند تا زمانی که همه چیز مرتب شد.

برنامه ریزی خانواده همچنان تحت تأثیر COVID-19 در سال 2022 است

تا به امروز، COVID-19 هنوز بر تنظیم خانواده تأثیر می گذارد. والدین هنوز در دوراهی هستند که آیا برنامه ریزی برای یک کودک در طول یک بیماری همه گیر یا نه. آیا آنها می توانند از نوزاد خود در برابر عفونت محافظت کنند؟ سوالات بی پاسخ زیادی در ذهن همه وجود دارد.

هنوز برخی از بیمارستان‌ها در ایالات متحده وجود دارند که فاقد امکانات لازم برای قرار دادن مادر مبتلا به کووید مثبت با نوزاد جدیدش در یک اتاق هستند. نگه داشتن مادر و نوزاد در کنار هم می تواند به شیردهی و تقویت پیوند کمک کند – در عوض، پزشک مادر و کودک را از هم جدا می کند.

فلدمن وینتر در پاسخ به کیارا وایت گفت که آنها می‌دانند چگونه از مادران و نوزادان مراقبت کنند، حتی اگر مادر مبتلا به کووید مثبت باشد، اما در زمان شروع همه‌گیری، آنها در مورد تماس پوست به پوست مطمئن نبودند.

بر اساس شواهد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، اگر والدین تمام اقدامات پیشگیرانه مانند پوشیدن ماسک، ضدعفونی کردن و حفظ فاصله اجتماعی را انجام دهند، احتمال ابتلای نوزاد به عفونت وجود دارد.

این سازمان به والدینی که قصد بچه دار شدن دارند توصیه می کند قبل از برنامه ریزی با پزشک خود صحبت کنند. آنها باید مزایا و معایب نگهداری مادر مبتلا را در کنار نوزاد خود بدانند. نگه داشتن این دو بعد از تولد کمک زیادی به این امر می کند پیوند مادر و نوزاد همچنین شیردهی را آسان می کند.

در روزهای اولیه COVID-19، زمانی که مردم هنوز در حال تحقیق بودند که چه کاری انجام دهند و چگونه آن را انجام دهند، در هنگام زایمان، کووید مثبت از نوزادان خود در بیمارستان ها جدا می شد.

متأسفانه بیمارستان ها پیشرفته نیستند و فاقد برخی فناوری ها هستند. به همین دلیل مادر را از نوزاد خود جدا کردند و این کار را ادامه خواهند داد. به گفته باگول، والدین مبتلا به کووید مثبت از نوزادان خود جدا می شوند تا زمانی که خود را به مدت ۱۰ تا ۱۴ روز قرنطینه کنند.

به گفته باتریک، باید نظرسنجی از بیمارستان‌ها در مورد سیاست‌های مادران و نوزادان مبتلا انجام شود که آیا هنوز مادران را از نوزادان خود جدا می‌کنند یا خیر. پیش بینی مراقبت استاندارد از بیمارستان ها سودمند خواهد بود. با این حال، بیمارستان ها باید سیاست های خود را در این زمینه به روز کنند. وی همچنین اظهار داشت که برخی از افراد دارای سطوح تحمل بسیار پایین و برخی از آنها بالا هستند.

اگر بیمارستانی سیاست های خود را به روز کرده باشد و تمام فناوری ها را در اختیار داشته باشد، به این معنی است که آنها شروع به نگه داشتن مادر و نوزاد در یک اتاق کرده اند که به حفظ پیوند مادر و نوزاد کمک می کند.

به گفته Becky Mannel، هنوز بیمارستان‌های زیادی وجود دارند که فاقد این امکانات هستند و از COVID-19 به عنوان بهانه‌ای برای انجام هر کاری که می‌خواهند استفاده می‌کنند. آنها مادران مبتلا به کووید مثبت را از نوزادانشان جدا می کنند.

منل همچنین اظهار داشت که به همین دلیل، مادران جدید در دوراهی هستند. اگر آزمایش کووید آنها مثبت باشد چه؟ این یک تهدید برای جدید آنها خواهد بود.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر