برخی از موارد کووید-۱۹ ممکن است با آسیب عصبی کمک کند


یک مطالعه اخیر ادعا می کند که آسیب عصبی احتمالاً علت برخی از علائم طولانی مدت COVID-19 در افراد خاص است. محققان دریافته‌اند که ۶۰ درصد از افرادی که از COVID-19 رنج می‌برند احتمالاً «عصب درمانی محیطی» داشته‌اند.

برخی از موارد کووید-۱۹ ممکن است با آسیب عصبی کمک کند

نوروپاتی محیطی با ضعف، بی حسی و ناراحتی در دست ها و پاها در نتیجه آسیب عصبی خارج از مغز و نخاع (اعصاب محیطی) مشخص می شود. همچنین می تواند بر روی تمام قسمت ها و عملکردهای بدن مانند هضم، ادرار و گردش خون تاثیر بگذارد.

برخی از موارد کووید-19 ممکن است با آسیب عصبی کمک کند

محقق اصلی، دکتر. آن لوئیس اوکلندر، رئیس بخش اعصاب در بیمارستان عمومی ماساچوست، گفت که سیستم ایمنی بدن به روشی مضر به ویروس کووید واکنش نشان می دهد. برخی از افراد مبتلا به کووید متوجه می شوند که اعصاب کوچکی که در سراسر بدن آنها قرار دارد آسیب دیده است.

این یک مشکل بسیار جدی است زیرا باعث ایجاد مشکلات سلامتی طولانی مدت برای افرادی می شود که در گذشته از COVID-19 رنج می برند. اوکلندر اظهار داشت که این مشکل به عنوان یک معقول است علائم نوروتراپی بسیار شبیه به علائم بیماران کووید است که برای مدت طولانی از آن رنج می برند.

بر اساس آزمایشات، ۵۹ درصد از بیماران نوروپاتی یا آسیب به اعصاب خارج از مغز و نخاع داشتند.

بر اساس یادداشت های پیشینه محققان، علائم همپوشانی شامل خستگی، ضعف عضلانی، از دست دادن چشایی و بویایی، و ناراحتی در دست ها و پاها است.

به گفته اوکلندر، تنها یکی از ۱۷ بیمار مبتلا به کووید شدید بود، که نشان می‌دهد اگر سیستم ایمنی نورون‌های بدن را فعال کند، حتی یک اتفاق جزئی ممکن است اثرات طولانی‌مدتی داشته باشد.

برای این مطالعه، اوکلندر و همکارانش داده های ۱۷ فرد مبتلا به کووید طولانی مدت را از سراسر ایالات متحده ارزیابی کردند.

به گفته اوکلندر، آسیب به سیستم ایمنی بدن به دلیل COVID بسیار شبیه به بازی Pac-Man است. شباهت هایی بین آنها وجود دارد.

او گفت که سلول های ایمنی ما مانند Pac-men هستند و این سلول ها در داخل بدن ما پرسه می زنند درست مانند Pac-men و به سلول های بدن ما آسیب می رسانند. این سلول ها سلول های عصبی را می جوند و آنها را خراب می کنند. این باعث می شود که تأثیر بدی روی بدن ما بگذارد.

دکتر. امش آدالجا، محقق ارشد در مرکز جان هاپکینز برای امنیت سلامت در بالتیمور، معتقد است که این تحقیقات کوچک بسیار آموزنده است و شواهدی را ارائه می دهد که افرادی که برای مدت طولانی از کووید رنج می برند، احتمالاً از آسیب عصبی نیز رنج می برند.

آدالجا همچنین اظهار داشت که این پدیده به احتمال زیاد ناشی از آبشار التهابی ناشی از ویروس است که به نورون ها آسیب می رساند.

بر اساس این تحقیقات، اوکلندر به بیماران مبتلا به کووید که در حال بهبود نیستند توصیه کرد آسیب عصبی خود را آزمایش کنند. احتمال آسیب دیدن اعصاب آنها بسیار زیاد است.

این مطالعه نشان داد که برخی از بیماران با برخی داروها مانند استروئیدها درمان می شدند. بیماران با این دارو بهبود می یابند، اما برخی از بیماران جدی تر می شوند.

اگر با استفاده از داروها، داروها و محیط مناسب فرصت مناسبی برای بهبودی داده شود، اعصاب را می توان بازسازی کرد.

به گفته یکی از اوکلندرها، مردم بهتر می شوند و هرگز نمی میرند، اما پس از مدتی دوباره رشد می کنند. چه کسی سیستم ایمنی خوبی دارد که احتمالاً اعصاب خود را زود رشد می کند؟

اگر به بیمار دارویی به نام سرکوب سیستم ایمنی داده شود، تعداد سلول های مضر تا حد زیادی کاهش می یابد و اعصاب احتمالاً با سرعت خوبی بهبود می یابند. اعصاب دوباره رشد می کنند و بیمار احساس بهتری پیدا می کند و خیلی زود بهبود می یابد.

تحقیقات زیادی برای یافتن ارتباط دقیق بین بیمار COVID و بیمار نوروتراپی محیطی مورد نیاز است. امیدواریم محققان در آزمایشات خود موفق شوند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر