برای کند کردن گسترش سرطان پروستات، دانشمندان پروتئین ها را هدف قرار می دهند


دانشمندان راه بالقوه جدیدی را برای کاهش سرعت رشد سرطان پروستات برجسته کرده اند. در چنین بیمارانی اغلب پروتئین خاصی به تعداد زیاد دیده می شود و کنترل این پروتئین می تواند رشد سرطان پروستات را کند کند.

برای کند کردن گسترش سرطان پروستات، دانشمندان پروتئین ها را هدف قرار می دهند

به گفته کارشناسان، پروتئین RIPK2 را می توان برای تأثیرگذاری بر سلول های سرطانی در این بیماران هدف قرار داد. آزمایشات بالینی انسانی هنوز انجام نشده است و احتمالاً در چند ماه آینده آغاز خواهد شد. اگر روش جدید استفاده از داروهای تجاری موجود در این آزمایشات به خوبی جواب دهد، می تواند درهای جدیدی را برای درمان سرطان پروستات باز کند.

برای کند کردن گسترش سرطان پروستات، دانشمندان پروتئین ها را هدف قرار می دهند

چندین دارو برای درمان سرطان خون تایید شده اند که در آنها پروتئین کیناز ۲ برهم کنش گیرنده برای کاهش سرعت رشد سلول های سرطانی خاموش می شود. این درمان قبلاً توسط FDA تأیید شده است و جالب است که ببینیم آیا این دارو برای درمان بیماران سرطان پروستات به خوبی عمل می کند یا خیر.

در مراحل پیشرفته سرطان پروستات، سرطان به سایر اندام ها سرایت می کند و این عامل اصلی مرگ و میر در چنین بیمارانی است. دانشمندان احساس می کنند که اگر بتوانند از عود سرطان متاستاتیک در این بیماران جلوگیری کنند، می توانند تا حد زیادی از گسترش سرطان جلوگیری کنند.

اگرچه ممکن است این کار به طور کامل از مرگ در چنین بیمارانی جلوگیری نکند، این درمان می تواند طول عمر چنین بیمارانی را تا سال ها افزایش دهد. نه تنها این، بلکه اگر با کمک این داروها از عود سرطان متاستاتیک جلوگیری شود، رنج بسیار کمتر می شود، زیرا سرطان نمی تواند به سایر اندام ها سرایت کند.

این مطالعه فعالیت پروتئین RIPK2 را در بیماران مبتلا به سرطان پروستات برجسته کرد و در اکثر موارد که پیچیده می‌شد، بسیار زیاد بود. بدیهی است که ۶۵ درصد از مراحل پیشرفته بیماران سرطان پروستات سطوح بالایی از پروتئین RIPK2 داشتند.

کارشناسان احساس می کنند که با کاهش یا حذف کامل این پروتئین، می توان تا حدود زیادی از گسترش سرطان پروستات جلوگیری کرد. به این ترتیب سرطان به راحتی به سایر اندام ها سرایت نمی کند و عوارض ایجاد می کند.

به گفته محققان، آنها هنوز در مورد عملکرد کامل این پروتئین مطمئن نیستند و قبلا در برخی شرایط التهابی آنالیز شده بود. در مورد بیماران مبتلا به سرطان پروستات، این پروتئین مشکوک به تحریک فعالیت پروتئین دیگری است که باعث افزایش رشد سلول های سرطانی در بدن

این مطالعه بر روی کنترل فعالیت پروتئین RIPK2 در موش متمرکز بود و نتایج امیدوارکننده بود. این داروها با هدف قرار دادن این پروتئین توانستند رشد سلول های سرطانی را در بیش از ۹۲ درصد موارد کاهش دهند.

کارشناسان امیدوارند اگر آزمایشات انسانی نیز نتایج مشابهی ارائه دهد، این می تواند یک پیشرفت بزرگ در درمان بیماران سرطان پروستات باشد. کیفیت زندگی کلی بیماران می تواند با حاشیه های زیادی بهبود یابد و همچنین می توان طول عمر را چندین سال افزایش داد.

محققان همچنین در حال کار بر روی تجزیه و تحلیل اثرات کنترل RIPK2 بر روی سیستم ایمنی هستند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که توانایی سیستم ایمنی برای کنترل سلول های سرطانی ممکن است با کنترل پروتئین RIPK2 تا حدودی بهبود یابد. بیومارکرها برای شناسایی بیماران مناسب باید به روشی دقیق مورد مطالعه قرار گیرند، زیرا این مهم برای هدف قرار دادن درمان مناسب است.

اگر آزمایش‌های انسانی نتایج موفقیت‌آمیز داشته باشد، مطمئناً می‌تواند درهای جدیدی را برای درمان بیماران سرطان پروستات باز کند. درمان این مشکل دشوار است و سالانه بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در ایالات متحده به دلیل این بیماری جان خود را از دست می دهند. معمولاً در مراحل پیشرفته تشخیص داده می شود و در بیشتر موارد نتیجه مثبت نیست.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر