با کاهش تقاضای واکسن، ایالت ها با ذخایر عظیم باقی می مانند


واکسن‌های کووید-۱۹ در بسیاری از نقاط ایالات متحده کاهش یافته است. ایالت ها در حال رقابت با زمان هستند تا از دوزهای موجود قبل از انقضا استفاده کنند. دولت ایالات متحده به دنبال راهی برای تکمیل انبار و جبران واکسن های هدر رفته است.

با کاهش تقاضای واکسن، ایالت ها با ذخایر عظیم باقی می مانند

از ایالت‌های کمتر واکسینه‌شده مانند ایندیانا و داکوتای شمالی گرفته تا ایالت‌های واکسینه‌شده مانند نیوجرسی و ورمونت، ادارات بهداشت ایالات متحده به دنبال راهی برای یافتن افرادی هستند که بتوانند از واکسن‌ها استفاده کنند تا ذخیره انباشته شده به پایان برسد.

با کاهش تقاضای واکسن، ایالت ها با ذخایر عظیم باقی می مانند

از آنجایی که بیشتر شهروندان واکسن های خود را دریافت کردند، تعداد زیادی از واکسن ها هنوز استفاده نشده است و به احتمال زیاد هدر خواهند رفت. تقریباً ۱.۵ میلیون دوز در میشیگان قابل استفاده نیست زیرا نمی توانند ارائه دهنده ای پیدا کنند.

یک دلیل دیگر برای تلف شدن عکس‌ها وجود دارد: هیچ‌کس دیگر نمی‌خواهد عکس بگیرد. موج کووید در حال حاضر سپری شده و خبری از موج دیگری نیست، بنابراین مردم تمایلی به واکسینه شدن ندارند.

در کالیفرنیا، نزدیک به ۱.۴٪ از دوز هدر می رود. بسیار کم است. اما برخی از ایالت ها هستند که ۷۱ میلیون دوز تجویز کرده اند اما فقط تا ۸۴ میلیون دوز مصرف کرده اند.

دپارتمان بهداشت عمومی در کالیفرنیا به دولت ایالتی پیشنهاد کرد که دوزها را پس از انقضا دور بریزد.

این مشکل نه تنها در ایالات متحده، بلکه در روسیه نیز رخ می دهد. این هفته، نزدیک به یک میلیون دوز در گواتمالا منقضی شد زیرا اکنون هیچ کس نمی خواهد واکسینه شود.

همه گیری ویروس کرونا بیش از ۶ میلیون نفر را کشته و تقریباً اقتصاد را در سراسر جهان ویران کرده است. این واکسن فرصتی عالی برای نجات خود از بیماری شدید و مرگ است. افرادی که نمی خواهند تیرباران شوند، فرصت را از دست می دهند.

فقط نیم سال پیش، شهروندان از دریافت واکسن خود ناامید بودند… صف های طولانی در مقابل بیمارستان ها و داروخانه ها برای افرادی که می خواستند واکسینه شوند وجود داشت. شهروندان از این اقدام به عنوان طرفداری یاد کرده و معتقد بودند که دولت در این موارد مغرضانه عمل می کند.

هنوز کشورهای زیادی در جهان مانند روسیه وجود دارند که نرخ واکسیناسیون در آنها بسیار پایین است. نزدیک به ۵ درصد از کل جمعیت آفریقا این عکس را گرفتند. بقیه جمعیت هنوز نیاز به گرفتن عکس داشتند.

ایالات متحده با ۶۰۰ میلیون دوز تجویز شد و فقط ۵۵۰ تا ۶۰۰ میلیون دوز مصرف کرد. واکسن ها در ایالات متحده توسط Moderna، Johnson & Johnson و Pfizer تولید می شوند و می توانند تا ۶ ماه از تاریخ تولید از آنها استفاده کنند.

روز پنجشنبه، CDC اعلام کرد که دولت فدرال، حوزه های قضایی، و ارائه دهندگان واکسن با هم همکاری می کنند تا تا آنجا که ممکن است شهروندان واکسن را کاهش دهند و ضایعات واکسن را کاهش دهند و احتمال باقی ماندن دوزهای استفاده نشده در ویال ممکن است با کاهش تقاضا، حتی اگر ارائه دهندگان واکسن افزایش یابد. به استفاده از بهترین شیوه ها برای استفاده از هر دوز ممکن ادامه دهید.

آیداهو ۲۳۰۰۰۰ عکس در انبار دارد، اما به طور متوسط ​​تنها ۲۰۰۰ نفر به صورت هفتگی عکس می گیرند. تقاضا برای واکسن ها با سرعت زیادی کاهش یافته است و احتمال زیادی وجود دارد که از بین بروند.

برخی از مقامات بهداشتی ایالت ها برنامه نویسان “مطابق ساز” ایجاد کرده اند تا ارائه دهندگان واکسن را با دوزهای اضافی با ارائه دهندگانی که به دوز نیاز دارند، متصل کنند. بسیاری اظهار داشته اند که در تلاش برای توزیع مجدد دوزها با نزدیک شدن به تاریخ انقضا هستند. از ژوئن، یک کارگروه در نیوجرسی بیش از ۶۰۰۰۰۰ دوز را به سراسر ایالت منتقل کرده است. ویرجینیای غربی پیشنهاد داده است که دوزهای Pfizer بزرگسالان را به ایالت ها منتقل کند.

مدیر ایمن سازی بیان می کند که هدر دادن واکسن ها مشکلی نیست، اما پیگیری مردم برای دریافت واکسن های خود از منظر بهداشتی بزرگترین مشکل است.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)



رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر