با سمی ترین میوه ها و سبزیجات آشنا شوید!


هر میوه یا سبزی بدون برچسب “ارگانیک” به مواد شیمیایی یا سایر مواد آلوده شده است.

در مورد سمی ترین میوه ها و سبزیجاتی که بیشتر مردم به طور منظم می خورند آشنا شوید. این مواد به دلیل وجود مقادیر زیادی سموم دفع آفات و علف‌کش‌هایی که در مزارع سنتی ریخته می‌شوند، سمی محسوب می‌شوند.

هر میوه یا سبزی بدون برچسب “ارگانیک” به مواد شیمیایی یا سایر مواد آلوده شده است. موارد ذکر شده در اینجا کمی برای سلامتی شما خطرناک هستند و به دلیل استفاده از آفت کش ها می توانند مضر باشند.

۱. سیب

آفت کش ها به پوست سیب می چسبند و می توانند در پالپ زیر آن جذب شوند. میوه ها را قبل از مصرف خوب بشویید و پوست بگیرید.

۲. کرفس

در هر دسته کرفس به طور متوسط ​​۶۴ ماده شیمیایی غیرقابل شستشو وجود دارد، زیرا کرفس گیاهی است که آب را جذب می کند و مایعات (و سموم) را از خاک خارج می کند، بنابراین بهتر است آن را به صورت ارگانیک مصرف کنید.

۳. فلفل شیرین

حشرات عاشق این سبزیجات شیرین و ترد هستند، و اگر ارگانیک نخرید، با هر لقمه ای از انواع آفت کش های مضر استفاده می کنند.

۴. هلو

اگر به هلو علاقه دارید، به سراغ غذاهای کنسرو شده بروید یا به جای آن هلوهای ارگانیک بخورید.

۵. توت فرنگی

توت فرنگی حاوی بیشترین مواد شیمیایی در کالیفرنیا است و آنهایی که در آمریکای جنوبی رشد می کنند ممکن است حاوی بیشتر باشند، زیرا محدودیت ها در کشورهای در حال توسعه چندان شدید نیستند. به نظر می رسد برخی از تولیدکنندگان ارگانیک به شوخی می گویند که توت فرنگی های معمولی را می توان آسیاب کرد و به عنوان آفت کش استفاده کرد زیرا بسیار آلوده هستند.

۶. زیلیقا

میوه های خانواده هلو به طور یکنواخت با مواد شیمیایی پوشیده شده و دارای پوست نازک تری برای جذب هستند.

۷. انگور

انگور ممکن است برای ۱۵ ماده شیمیایی مختلف مثبت باشد. فکر می کنید با خوردن یک مشت از آنها چقدر سم مصرف می کنید؟

۸. اسفنج

اسفناج آنقدر در برابر آفات حشرات حساس است که کشاورزان عادی مجبورند از آن با مواد شیمیایی سرطان زا برای از بین بردن حشرات استفاده کنند. حدس بزنید در هر برگ چه چیزی می خورد؟

۹. کاهو

کاهو و کلم پیچ غیر ارگانیک بیش از آنچه فکر می کنید به مواد شیمیایی آلوده شده اند. اگر خودتان نمی توانید آن را پرورش دهید، لطفاً به جای آن ارگانیک بخرید.

۱۰. گلابی

مانند سیب، این میوه ها به طور مداوم با مواد شیمیایی برای از بین بردن پروانه ها، شته ها، تخم پروانه ها و موجودات بی شمار دیگر اسپری می شوند.

۱۱. تمشک و زغال اخته

حشرات علاقه زیادی به این میوه دارند و میوه ها آنقدر ظریف هستند که می توان آنها را مستقیماً از گیاه جدا کرد. به طور طبیعی، برای رشد و ثبات در کودها و یک کوکتل مطلق در آفت کش ها خیس می شوند تا توسط حشرات نیش نخورند.

۱۲. سیب زمینی

ابتدا بذر سیب زمینی را روی آفت کش ها اسپری می کنند تا از خوردن جوانه ها توسط حشرات جلوگیری شود. سپس با یک علف کش اسپری می شود تا از رشد گیاه دیگری در نزدیکی آن جلوگیری شود که منجر به تجمع مواد شیمیایی در هسته هر غده می شود.

به نظر می رسد غذاهایی با پوسته بیرونی ضخیم تر نسبت به غذاهای ذکر شده در بالا در برابر آلودگی مقاوم تر هستند.

همچنین غذاهای زیادی وجود دارند که به تنهایی حاوی سطوح بالایی از سموم هستند.

۱۳. شکلات

اکثر مردم هرگز واکنش بدی به تئوبرومین موجود در شکلات نخواهند داشت، اما کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند ممکن است پس از خوردن آن کاملاً بیمار شوند. گفته می شود که شکلات می تواند برای سگ ها و گربه ها کشنده باشد.
همچنین بخوانید

۱۴. لوبیا

بیشتر حبوبات (لوبیا و عدس) حاوی ماده شیمیایی به نام فیتوهاماگلوتینین هستند، اگرچه بیشتر لوبیاهای قرمز و سفید بعد از حبوبات قرار دارند. لوبیا لیما همچنین حاوی سمی به نام لیمارین است که تنها زمانی خنثی می شود که لوبیا کامل روی حرارت ملایم به مدت ۱۵ دقیقه پخته شده باشد.

عدم دفع سموم از این حبوبات می تواند منجر به ناراحتی شدید گوارشی شود و حتی در دوزهای بالا نیز کشنده باشد.

۱۵. سیب زمینی سبز

اگر سیب زمینی های ارگانیک را انتخاب کنید، تا زمانی که شروع به جوانه زدن کنند برای شما عالی هستند. وقتی جوانه ها شروع به جوانه زدن می کنند، هشداری است که سولانین – یک سیلیکو آلکالوئید سمی که در گیاهان خانواده سیب زمینی مانند گوجه فرنگی، بادمجان و سیب زمینی یافت می شود – اکنون در غده ها وجود دارد و خوردن آن می تواند شما را بسیار بیمار کند.

۱۴. قارچ

قارچ‌هایی که در سوپرمارکت‌ها پیدا می‌کنید برای همه مضر نیستند، مگر آن‌هایی که به قارچ‌ها حساسیت دارند، اما برخی از افراد علاقه‌مند به جستجوی قارچ‌های وحشی در جنگل‌ها و غیره هستند. اکثر مرگ و میرهای قارچی زمانی اتفاق می افتد که افراد به طور تصادفی کلاه مرگ (Amanita phalloides) یا قارچ فرشته (Amanita bisporigera) را بخورند. اگر نمی دانید چگونه قارچ های وحشی را تشخیص دهید، مراقب باشید چیزی در دهان خود قرار ندهید.