بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


بر اساس اعتقادات اسلامی ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
نمی توان یک دستور العمل مشترک برای همه زنان باردار داشت. آل هنگام روزه داری به نکات زیر توجه کنید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشورت کردن.

ابتدا به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند خواندن؛ اگر اعضای کسانی که روزه گرفتن ممنوع بود شما نیستید ، پس شرایط روزه را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

اکنون که ما در فصل بهار هستیم ، مانند 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن یک زن باردار با یک زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او زودتر گرسنه می شود. زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا؟ چون اگر زیاد گرسنه ماندن. موادی در بدن شما تولید شده و تجمع می یابد که می توانید از آنها استفاده کنید آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند زیان آور.

شما در چه ماهی باردار هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول مورد سوم توسط برخی از محققان ممنوع شد ، اما در رابطه با
بگذار چک کنیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و غذا و آب و بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان ، روزه داری اشکالی ندارد. Valiiii از این دوره خاص 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این هست. بنابراین اگر شرایط زیر را در این مدت دارید ، روزه نگیرید.

۱ _ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخورید ، روزه نگیرید. چرا؟ زیرا در چنین شرایطی شما باید قول هایی بدهید مصرف غذای خود را افزایش دهید و حجم هر وعده را کاهش دهید حالت تهوع دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی ، غذا و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن مطمئناً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت گرسنگی و تشنگی ناشی از روزه داری زیاد باشد این برای زنان باردار است و در ادرار شما همان مواد بالا را آزمایش می کند گفتیم قابل مشاهده است ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- شرایطی که زن باردار در صورت داشتن آن ، روزه را کاملاً منع می کند ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- اگر مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را داشته باشد اما می توانید دو وعده غذایی کامل صبح و افطار و وسط بخورید افطار و سحر تنقلاتی هستند که دارای ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

ربع دوم

اگر سالم هستید و مشکل خاصی ندارید ، به شرطی که انرژی و مواد لازم را تامین کنید تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره از روزه داری حرام نیست.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است شما در گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را می خورند تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که ساعات اولیه گرسنه باشند و آیا تشنه هستید؟ ؛ دوم ، اگر بین افطار و سحر روزه بگیرید ، وعده ها این است کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز را تأمین کنید .نه
حتی اگر در چند هفته اخیر هستید ، بدن شما به آب کافی احتیاج دارد بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

* مهمترین نکته این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
* در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است شما ندارید ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید ذکر شده! ادرارتان را چک کنید. ممکن است پزشک شما اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است این نیست ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. او باردار می شود
غذای سالم و کافی بین افطار و سحر او می تواند آب دریافت کند و در طول روز احساس گرسنگی نکند
سریع.
* روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن بارداری ، شرایط بدن مادر و نتایج آزمایشات مادر. هر شخص بر اساس توانایی خود را ارزیابی کرده و با نتایج مشورت کنید پزشک او در این باره تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد تاثیرات روزه داری مادر انجام می دهند باردار اما هنوز قادر به اثبات روزه به تنهایی نیست عوارضی در مادر یا نوزاد وجود دارد و مطمئناً این مسئله هنوز جایی برای آن دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب “ر.در سلامت و بیماری ها “- دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالرضا نوروزی

پیش بینی روزه داری ماه رمضان در دوران بارداری -2
نمایشگاه ماه رمضان و نتایج تولد: جمعیت -3
مطالعه مبتنی بر هلند

دیدگاهتان را بنویسید