بادمجان پلو یک غذای خوشمزه است که طعم بی نظیری دارد


بادمجان پلو غذایی بسیار خوشمزه و لذیذ است که در بین دوستداران بادمجان طرفداران زیادی دارد.

به گزارش صبح اشباجان بلو

مواد لازم برای پلو بادمجان (پنج تا شش نفر):

سه فنجان برنج

گوشت بدون استخوان ۳۵۰ گرم

لپه ۷۰ گرم

یک و نیم قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی

یک عدد پیاز

پنج عدد بادمجان متوسط

یک قاشق چای خوری لیمو

نصف قاشق چایخوری ادویه آبگوشت

نصف قاشق چایخوری زردچوبه

زعفران و نمک و روغن آماده شده

طرز تهیه پولو بادمجان

فنجان را دو ساعت قبل می شوییم و در آب داغ خیس می کنیم و هنگام استفاده در آبکش می گذاریم. بادمجان ها را پوست گرفته، حلقه ای برش دهید، به مدت یک ساعت در آب نمک قرار دهید، سپس سرخ کنید.

(آنها را از آب نمک خارج کرده کمی آب روی آن ها می ریزیم و روی دستمال می گذاریم تا خشک شوند و سرخ می شوند) پیازها را در روغن تفت می دهیم و گوشت چرخ کرده را اضافه می کنیم و با حرارت زیاد تفت می دهیم تا گوشت تراوش نکند. و ادویه ها را با زردچوبه مخلوط کرده و لپه را اضافه کرده و دو دقیقه تفت دهید.

رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه کنید و آب بریزید تا گوشت و لپه پخته شود و در پایان پخت نمک و آبلیمو و زعفران را اضافه کنید و بگذارید جا بیفتد و مانند خورش ها آب نداشته باشد.

برنج را در آب جوش بریزید و با نمک بجوشانید. کمی بیشتر از برنج معمولی می گیریم و نصف می کنیم. روغن را کف قابلمه یا تابه بریزید و برش های بادمجان را بچینید.

هنگام سرخ شدن یک طرف آن را برگردانید و از روی حرارت بردارید و کمی برنج ریخته و روی برنج چند تا از مواد خورش بریزید و بادمجان را اضافه کنید و به همین ترتیب لایه لایه ادامه دهید و در آخر برنج را بریزید و سپس بگذارید. روی آتش، بخار را با کمی روغن روی برنج بریزید و بگذارید ۴۰ دقیقه خیس بخورد.

پس از پخت، برنج را در ظرف سرو برگردانید.