اینگونه باید با مبتلایان به افسردگی رفتار کرد!


در این مقاله با بهترین راه مقابله با افراد مبتلا به افسردگی و نحوه کمک به آنها آشنا خواهید شد.

به گزارش صبح امروز به نقل از خبرآنلاین. اگر می خواهید به فردی مبتلا به افسردگی کمک کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که درباره این بیماری بیشتر بدانید.

اگر قبلاً هرگز افسردگی نداشته اید، همدردی با فردی که این بیماری را دارد برای شما دشوار خواهد بود.

اختلال افسردگی ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. با این حال، بسیاری از مردم هنوز این را درک نمی کنند.

بیشتر بخوانید: اگر این علائم را دارید، افسردگی دارید

اگر با فردی مبتلا به افسردگی در ارتباط هستید، بهتر است راه های کمک به این افراد را بدانید:

۱. سعی کنید شنونده خوبی باشید

هنگامی که افراد افسرده می شوند، اغلب احساس تنهایی می کنند و احساس می کنند کسی را ندارند که در مورد مشکلات خود با او صحبت کنند. برای افراد مبتلا به افسردگی اغلب دشوار است که در مورد احساس خود صحبت کنند.

سعی کنید با دوست خود باشید و اجازه دهید او راحت صحبت کند. فرد افسرده را تشویق کنید تا در مورد بیماری خود صحبت کند، اما سعی نکنید راه حل های سریع ارائه دهید. حمایت شما مهمترین چیزی است که یک بیمار به آن نیاز دارد.

۲. سعی کنید فرد افسرده را در محافل اجتماعی نگه دارید

یک فرد افسرده ممکن است از تماس اجتماعی کناره گیری کند یا اصلاً تمایلی به معاشرت نداشته باشد. به عنوان یک دوست، می توانید آنها را به رویدادهای اجتماعی دعوت کنید، اما اصرار نکنید که آن فرد معلول است.

چنین دعوت هایی به فرد آسیب دیده اطمینان می دهد که فراموش نشده است و به او یادآوری می کند که فردی ارزشمند است و دوستانش هنوز او را به یاد می آورند.

۳. دکتر نباش!

مهمترین احساسی که افراد مبتلا به افسردگی دارند این است که هیچکس آنها را درک نمی کند. بنابراین، سعی نکنید به دوست خود بگویید چگونه بیماری خود را درمان کند. چیزهایی مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند به برخی از افراد مبتلا به افسردگی کمک کند. حتی دارو برای بعضی ها جواب می دهد و برای بعضی ها نه. درمان را به متخصصان بسپارید.

مهمترین کاری که می توانید با یک دوست افسرده انجام دهید این است که در کنار آنها باشید.

۴. آماده باشید تا در مواقع اضطراری اقدام کنید

اگر نگران این هستید که دوستتان به خودش صدمه بزند، باید مراقب او باشید. اگر فکر می کنید دوست شما در معرض خطر خودکشی است، با ۹۱۱ تماس بگیرید.

اگر دوستتان اصرار دارد که نمی‌خواهد کمک کند، تحت هیچ شرایطی او را تنها نگذارید و از دور او را تماشا کنید. او ممکن است به خاطر دخالت های کوتاه مدت شما از شما متنفر باشد، اما به مرور زمان که حالش بهتر شد و بهبود یافت، از شما تشکر می کند که او را در شرایط سخت تنها نگذاشتید.

۵. صبور باشید

برخورد با دوستی که افسرده است می تواند بسیار خسته کننده باشد. ممکن است مواقعی پیش بیاید که ترجیح دهید از او جدا شوید و به زندگی خود ادامه دهید. با این حال، سعی کنید صبور باشید و زمانی که فرد افسرده بیش از همیشه به کمک شما نیاز دارد، او را رها نکنید.

مقابله با افسردگی کار آسانی نیست. هم برای فرد مبتلا به این بیماری و هم برای دوستان و خانواده اش مشکلاتی را به همراه دارد.

مهمترین کاری که می توانید برای یک فرد افسرده انجام دهید این است که در کنار او باشید. دوستتان را تشویق کنید تا در مواقع لزوم کمک بگیرد و زمانی که احساس کردید دوستتان به همراهی نیاز دارد، به او کمک کنید.