اهمیت صبحانه – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایند یا مختل کند. صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه شما را تامین کند. در حالی که اکثر مردم به دلیل عدم آگاهی از اهمیت این و آن غذا ، یا از مصرف آن خودداری می کنند ، یا آن را مفید و مغذی نمی دهند.

مطالعات نشان داده است که نه تنها صبحانه ، بلکه دفعات و تداوم آن نیز بر تغییر وزن بدن تأثیر دارد. عدم خوردن صبحانه در کشورهای مختلف گزارش شده است و این وضعیت در نوجوانان بیشتر دیده شده است.برخی مطالعات ارتباط بین صبحانه و چاقی و اضافه وزن را نشان داده است و نخوردن منظم صبحانه یکی از عوامل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان است. به

وقتی فردی عمداً یا به زور وعده های غذایی را کنار می گذارد ، میزان سوخت و ساز بدن می سوزد و افزایش می یابد. غذا ادامه می یابد ، درصد بیشتری از میزان متابولیسم کاهش می یابد. در دراز مدت ،) میزان متابولیسم پایه BMR (فرد می افتد و بدن انرژی کمتر می آموزد زن رویال ده باقی می ماند. نتیجه این اقدام مهم است که توجه داشته باشید که بدن چربی بیشتری در بافت چربی ذخیره می کند و مزایای مصرف صبحانه در مطالعه مشخص شد. آنها به طور متوسط ​​کمتر از افرادی هستند که به صبحانه عادت ندارند ، و از سوی دیگر ، کسانی که صبحانه نمی خورند اغلب بیش از حد در طول روز می خورند. ارزش کم و بدون ارز. نوبت اوست و این باعث بیماری شما می شود) ، از جمله دیابت و چربی خون (البته منظور من صبحانه ، بیسکویت صبحانه سالم ، شکلات ، تنقلات و آب میوه غیر طبیعی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید