الزامات نوار بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

تست ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، میزان کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدنی (BMI) ، اندازه جذب چربی جایگذاری شده بسیار مثر است. به دارای اندام هایی در بدن است دستگاه کامپوزیت پنوماتیک با تکانه های الکتریکی عمل می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافتهای بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعریف شده برای دستگاه مقایسه می شود. به این ترتیب می توانید تصویر کاملی از آرایش بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، بدست آورید.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanned BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

متر ترکیب بدن (دستگاه تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. اندازه گیری ترکیب بدن 418-BC قبل از میلاد ، با تکانه های الکتریکی ، درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی به ویژه دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه ، محاسبه ایده آل محتوای ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این تجهیزات جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را برای اندازه گیری امپدانس بدنه (مقاومت الکتریکی) ارسال می کند. به همین دلیل است که اصولاً کاربران باید از این تجهیزات با پای برهنه استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توجه به توزیع مایعات بدن نوسان می کند ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن مهم است. عدم توجه به برخی از این نکات ممکن است باعث انحراف جزئی در نتایج آزمایش شود:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده ، قبل از اندازه گیری فعالیت بدنی سنگین انجام ندهید و اگر قصد انجام فعالیت را دارید ، باید استراحت کافی داشته باشید. زیرا ورزش سنگین می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای به دست آوردن نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید همیشه در یک حالت باشند (برای مثال ، قبل از رفتن به دستشویی و تست) زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا سعی نکنید ، زیرا عرق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها باعث نتایج اشتباه می شود.
همچنین مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند به عنوان مانعی برای جریانات روشن عمل کند.
• قبل از غذا آرایش بدن کنید. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف بیش از حد غذا / مایع ممکن است باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از لوازم آرایش بدن ، فرستنده ، مانند تلفن همراه را با خود نبرید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید