اعدام ۲ سارق مسلح طلافروشی در کرج


رئیس کل دادگستری استان البرز از اعدام ۲ سارق مسلح طلافروشی در خیابان شهید بهشتی کرج خبر داد.

حسین فضلی هرکندی از اعدام دو سارق مسلح طلافروشی در خیابان شهید بهشتی کرج خبر داد و گفت: انعکاس این سرقت در فضای مجازی نگرانی شهروندان را برانگیخته است.

وی افزود: در این سرقت، متهمان ابتدا با برنامه ریزی قبلی، با همان خودروی مسروقه با چهار نفر در پوشش سرنشین و با تعرض به مالک خودرو در شهرستان شهریار استان تهران، با برنامه ریزی قبلی اقدام به سرقت مسلحانه از خودروی سمند کردند. مسافران مقابل طلافروشی در کرج توقف کردند و سه سرنشین که دو نفرشان کلاشینکف داشتند از خودرو پیاده شدند.

وارد طلافروشی شدند و پس از تیراندازی های مکرر در داخل طلافروشی، روبروی مغازه و خیابان به منظور ایجاد رعب و وحشت صاحب مغازه و دخترش و همچنین مردم حاضر در خیابان، حدود هشت کیلوگرم را به سرقت بردند. . از جواهرات و فرار.

تعویض ماشین کارکرده

با توجه به توضیحات رئیس قاضی استان البرز، سارقان پس از وقوع سرقت و با هدف عدم افشای هویت، خودروی مورد استفاده در صحنه سرقت را با سرقت مسلحانه دو خودروی عبوری از اهالی با تهدید تعویض کردند. . و ارعاب از طریق تیراندازی مکرر.

رئیس قاضی استان البرز با اشاره به پیگیری ویژه این پرونده در مرکز جرایم استان، تشریفات متعدد و پیچیده قضایی و انتظامی در این زمینه را تشریح کرد و اظهار داشت: متهم با دستورات قاطع، فنی و عملی قضایی متهم شد. با انجام تحقیقات تخصصی قضایی و انتظامی در کمتر از بیست روز پس از ارتکاب سرقت با تلاش شبانه روزی پلیس آگاهی استان البرز در یکی از فرمانداری های غرب کشور شناسایی و دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: این پرونده ۶ متهم را شامل می شود که در بین آنها خریداران اموال مسروقه نیز وجود دارد و با بررسی های انجام شده مشخص شد سرکرده گروه متواری و دارای سوابق متعدد سرقت های مسلحانه در شهرستان های تهران و بهارستان تهران است. استان.

رئیس قاضی استانداری البرز ادامه داد: رسیدگی به اتهامات متهمان و تحقیقات مقدماتی به ویژه در شعبه اول بازپرسی و جرایم ویژه جنایی کرج و دو رأی جداگانه به اتهام نزاع و نزاع به دادگاه انقلاب ارسال شد. به اتهام سرقت مسلحانه، حمل سلاح غیرمجاز، قاچاق اموال مسروقه و ضرب و جرح عمد به دادگاه کیفری کرج.

وی با بیان اینکه حکم اعدام دو نفر از متهمان مسلح از مجموع چهار متهم اصلی پرونده در دادگاه انقلاب استان البرز صادر شده است، گفت: با توجه به رد درخواست تجدیدنظر این دو متهم و تائید رای دادگاه انقلاب. حکم صادره از سوی دیوان عالی کشور پس از طی مراحل قانونی به اجرا درآمده است. در مورد سایر متهمان نیز حکم حبس طولانی مدت، تبعید، شلاق و استرداد اموال مسروقه صادر شده و در حال انجام است.