اسکوچیچ انتقام گرفت. افشاگری علیه ستاره های تیم ملی در روز مهم ایران!


اسکوچیچ سرمربی سابق تیم ملی در یک روز مهم و سرنوشت ساز برای ایران رازهایی از تیم ملی را فاش کرد.

به گزارش صبح امروز مهر؛ سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران از اتفاقات دوران حضورش در این تیم خبر داد و در زمینه اخراج نام طارمی، انصاری فرد و حاج صفی را رسماً مطرح کرد.

تیم ملی فوتبال ایران امروز دوشنبه کار خود را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با دیدار مقابل انگلیس آغاز می کند. کارلوس کی روش پرتغالی هدایت ایران در این رقابت ها را برعهده دارد اما هیچکس نمی تواند نقش دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات را در صعود ایران به جام جهانی انکار کند.

بیشتر بخوانید: نامه تهدید آمیز فیفا در خصوص پخش مسابقات جام جهانی به ایران

اسکوچیچ در شرایطی که ایران در همان مرحله مقدماتی در آستانه حذف قرار داشت، به جای مارک ویلموتس، تیم ملی را برعهده گرفت اما اسکوچیچ توانست صعود آرام و آسانی را برای ایران رقم بزند. او در ۱۸ بازی روی نیمکت ایران ۱۵ برد، ۱ تساوی و ۲ باخت به دست آورد تا رکورد خوبی از خود به جای بگذارد.

اخراج اسکوچیچ از تیم ملی و بازگشت کی روش با انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس جدید فدراسیون فوتبال اجرایی شد. چندین ماه بعد، ناامیدی اسکوچیچ از کار FAI از بین نرفته بود. به خصوص که در جام جهانی امروز می توانست روی نیمکت ایران بنشیند.

ماجرای باندی متشکل از سه عضو مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی.

این مربی کروات در آخرین صحبت های خود از اتفاقات دوران حضورش در تیم ملی خبر داد و درباره باندی متشکل از سه نفر مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و احسان حاجی صفی علیه خود صحبت کرد.

به گفته اسکوچیچ، این اتفاق در جریان اخراج حاجی صفی و انصاری فرد از تیم ملی ایران با نظر رئیس سابق فدراسیون فوتبال (شهاب الدین عزیزی خادم) رخ داد و او از آنها جلوگیری کرده بود.

ویلموتس با دو برد ۷ میلیون دلار به دست آورد

اسکوچیچ در ابتدا گفت: جای مارک ویلموتس بلژیکی را گرفتم که ایران را به جایگاهی رساند که برای عبور از مسابقات مقدماتی اجازه نداد حتی یک امتیاز از دست بدهیم. او دو بازی مقابل هنگ کنگ و کامبوج را برد، بقیه را باخت و هفت میلیون دلار برد.

بدهکار رئیس اتحادیه شد

وی افزود: بعد از اینکه رهبری ایران را بر عهده گرفتم حتی یک امتیاز هم از دست ندادم. ما بحرین را در خارج از کشور و عراق را شکست دادیم که سال ها شکست نخورده بود.

در گروه دوم مقدماتی جام جهانی از کره جنوبی، عراق، امارات، سوریه و لبنان گذشتیم و بعد مردی که ویلموتس را آورد و بدهی های کلانی به جا گذاشت، سرپرست فوتبال ایران شد.

چگونه مالک محصول خود شوم؟

سرمربی سابق تیم ملی ایران تایید کرد: فردی که مجددا در راس فدراسیون قرار گرفت را کارلوس کی روش پرتغالی آورد که در تمرین تیم های کلمبیا و مصر در این مسابقات ناکام ماند. من سه سال است که دارم انجام می دهم.

مردم گفتند ما را ببخش و شانه ام را بوسیدند

اسکوچیچ با ابراز تاسف از اتفاقی که برای او افتاد، گفت: من سزاوار احترام بیشتری بودم، هیچکس نمی تواند انکار کند که آنها را از رتبه ۳۳ به ۲۲ در رنکینگ فیفا رساندم.

وقتی از تهران می رفتم مردم به من گفتند «ما را به خاطر کاری که با تو کردند ببخش» و طبق رسم آنجا، شانه ام را بوسیدند.

من خودم را وقف کردم

وی گفت: نمی خواستم مشکلات را فاش کنم زیرا می خواستم فضای آرام را در تیم حفظ کنم. برای من مهم بود که در بالای تمام تصمیماتم بمانم. من خودم را با ملادن ژیگانر، ماریو توت و کرونوسلاو راندولیچ سرمایه گذاری کردم که خود را وقف دستیابی به یک نتیجه تاریخی کردند.

من عجله ای برای انتخاب تیم جدید ندارم

سرمربی سابق تیم ملی ایران با تاکید بر آینده خود خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیشنهادات زیادی از تیم های ملی و باشگاه های آسیایی دارم اما عجله ای ندارم. می خواهم در نهایت تیم یا تیم ملی را مدیریت کنم که جاه طلبی های بزرگی داشته باشد، چون به استثنای فولاد ایران، زمانی که همه چیز به هم می ریخت همیشه سرمربی تیم بودم.

اسکوچیچ همچنین توضیح داد: “تکیه” کلمه کلیدی در فوتبال است. موفقیت در هر لحظه به چیزهای زیادی بستگی دارد. فولاد که در دوران حضورم قهرمان ایران بود در فصل بعد به مقام اول نرسید زیرا ۲۴ ساعت مانده به شروع مسابقات هشت بازیکن ثابت من به خدمت سربازی فراخوانده شدند.

اختلاف با مهدی الطریمی از کجا شروع شد؟

قسمت اصلی مصاحبه اسکوچیچ که رونمایی از ستاره های تیم ملی ایران است از اینجا آغاز می شود. و سوالش در مورد اختلافاتش با مهدی طارمی مهاجم پورتو که منجر به محرومیتش از دو مسابقه شد. اما طارمی در نهایت به تیم ملی ایران بازگشت و به گفته اسکوچیچ یکی از دلایل جدایی او همین بوده است.

دخالت در اموری که ربطی به آن ندارد

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: هیچکس با طارمی در پورتو مشکلی ندارد اما در ایران که جایگاه خدایی دارد فکر می کرد حق دارد در مسائلی که به او ربطی ندارد دخالت کند. وقتی همه مسابقات را می بردیم، طارمی علناً می گفت جو خوب نیست.

حاجی صفی و انصاری فرد به طارمی می پیوندند!

وی افزود: طارمی باور نمی کرد در دو دیداری که بردیم او را ترک کردم. حاجی صفی و انصاری فرد، دو بازیکن تیم آ کی یوننان که در پایان دوران حرفه ای خود بودند به او پیوستند.

فکر نمی کردند چند ماه قبل از اینکه رئیس وقت فدراسیون (خادم عزیز) بخواهد آنها را رها کند، آنها را نجات داده باشم. آنها وقتی دیدند که در جنگ با دیگران شکست می خورند به طارمی پیوستند.

طارمی را فراموش کردم

سرمربی سابق تیم ملی ایران یادآور شد: طارمی را فراموش کردم و دوباره همان راه را ادامه دادم. کی روش سرمربی سابق و فعلی ایران زمانی به او کمک کرد تا به ریو آوه پرتغال بیاید و حالا او را به جام جهانی می برد.

سردار متواضع و مهربان است

همان طور که اسکوچیچ درباره سردار آزمون، دیگر مهاجم ایرانی که در دوران حضورش در ایران از او حمایت کرد، گفت: آزمون نقطه مقابل طارمی است که متواضع و مهربان است و با وجود اینکه او یک نابغه فوتبال است، می توانید به راحتی او را هدایت کنید.

مربی می تواند هر بازیکنی را که بخواهد هدایت کند. این با طارمی غیرممکن بود.