استویا در رژیم کتوژنیک محصولات استویا


استویا یک گیاه محبوب است که برخی در مورد آن گیج شده اند زیرا برخی معتقدند استفاده از آن عوارض جانبی دارد. در این مقاله ، ما قصد داریم در مورد این ابهامات و همچنین در مورد استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک صحبت کنیم.

استفاده از رژیم های غذایی مورد تایید و مناسب بهترین راه برای کاهش وزن برای افرادی است که از اضافه وزن رنج می برند. این رژیم یکی از رژیم هایی است که افراد دارای این رژیم علاوه بر تأمین کالری مورد نیاز ، هر روز شاهد کاهش وزن خود هستند. یکی از گیاهانی که اخیراً در این رژیم مورد توجه قرار گرفته است استویا است که در این مقاله در مورد نقش استویا در رژیم غذایی صحبت خواهیم کرد.

استفاده از استویا در رژیم غذایی

کاربرد استویا در رژیم کتوژنیک

همانطور که می دانید رژیم کتو یک رژیم کم کربوهیدرات و چربی بالا است. که به دلیل شرایط کتوتیک در بدن باعث کاهش وزن در افراد می شود. ابتدا باید نحوه تشکیل کتوز را توضیح دهم. وقتی بدن روزه می گیرد و قند ذخیره شده در کبد تمام می شود. آیا از آخرین رژیم لاغری سریع مطلع هستید؟

هورمون هایی ترشح می شوند که هدف آنها جلوگیری از مصرف قند در اندام هایی مانند قلب و کلیه است. س Theال این است که این دو اندام مهم از چه چیزی باید برای انرژی استفاده کنند؟ پاسخ اسیدهای چرب است. اسیدهای چرب در بدن باید در خون حل شوند تا وارد جریان خون شوند و برای تامین انرژی به اندام ها حرکت کنند.

در این شرایط ، اسیدهای چرب به اجسام کتون تبدیل می شوند. گفته می شود جسد به هم ریخته است. بنابراین ، همانطور که گفته شد ، یکی از مهمترین عوامل ایجاد شرایط کتو کاهش قند خون و کاهش کربوهیدرات ها در رژیم غذایی است. با توجه به اینکه ما در مورد استویا در این حالت کتا صحبت می کنیم.

مطالعه: رژیم یویو چیست؟

محصولات گیاهی استویا در این رژیم غذایی

اگر می خواهیم پاسخ این سال را بدانیم ، ابتدا باید درباره گیاه استویا بدانیم. استویا یک شیرین کننده است ، اما دارای مقدار زیادی گیاه کربوهیدرات نیست. جالب است بدانید که شیرینی استویا 200 برابر بیشتر از شکر است ، در حالی که به دلیل کربوهیدرات بسیار کم کالری کمی دارد.

دلیل آن این است که رشد این گیاه نسبت به گیاهانی مانند نیشکر کربن کمتری مصرف می کند. بنابراین استفاده از استویا علاوه بر اینکه روند کتو را تغییر نمی دهد ، بلکه میل افراد به شیرینی را برآورده می کند و باعث می شود کربوهیدرات کمتری مصرف کنند.

موضوعات مرتبط: مثال رژیم کتوژنیک

جالب اینجاست که در کتوز بدن ، اسید به طور طبیعی در بدن افزایش می یابد. استفاده از استویا علاوه بر شیرین کننده و کم کالری به دلیل طبیعت گیاهی آن ، حالت قلیایی را افزایش داده و به بدن در ترشح اسید کمک می کند. باید بدانید که این بسیار مهم است ،

زیرا افزایش اسیدیته بدن باعث می شود افراد احساس افسردگی و خستگی کنند. جالب اینجاست که اگر اسیدیته بدن به طور مداوم در بدن افزایش یابد زیرا باعث کاهش مداوم اکسیژن می شود ، خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد که اهمیت ویژه استفاده از استویا را نشان می دهد.

شکر استویا را از کجا بخریم

با توجه به محبوبیت و البته استفاده زیاد از این گیاه ، چندین مرکز این گیاه را به صورت حضوری و آنلاین به فروش می رسانند. استویا انواع مختلفی دارد ، از جمله قطره استویا ، پودر استویا ، برگ استویا و شکر. در بین این موارد ، شکر استویا به دلیل استفاده زیاد در آشپزی و شیرینی پزی از محبوبیت بیشتری برخوردار است. هنگام تهیه آن ، باید از خرید مراکز معتبر و شناخته شده اطمینان حاصل کنید تا از خلوص محصول اطمینان حاصل شود.

بیشتر بخوانید: رژیم شوک کتوژنیک چیست؟

مراکز فروش استویا در تهران

مراکز فروش استویا در تهران

 یکی از مراکز فروش استویا در تهران شرکت مهندسی بازرگانی تکفا است که در تأمین موادی مانند اسید سیتریک ، اسید فسفریک و شیرین کننده طبیعی با خلوص بالای استویا فعال است. این شرکت یکی از شرکت های معروف و شناخته شده در صنعت غذا در این زمینه است.

دیگر شرکت های فعال در این زمینه فروشگاه اینترنتی Dingoland است که شامل انواع محصولات استویا از جمله کریستال استویا ، قند استویا ، شیرین کننده های رژیمی استویا و قرص های شیرین کننده است.

کارخانه کامور نیز یکی از مراکز فعال در این زمینه است که علاوه بر داشتن زنجیره ای از انواع شیرین کننده ها ، دارای زنجیره ای از محصولات گیاهی استویا نیز می باشد.

فروشگاه اینترنتی Belo نیز در این زمینه فعال است و علاوه بر ارائه محصولات مختلف استویا ، محصولاتی مانند بیسکویت و پودر رژیم را نیز ارائه می دهد. اگر می خواهید رژیم غذایی مفیدی داشته باشید ، روی پیوند کلیک کنید.

قیمت استویا چقدر است؟

قیمت استویا در مغازه ها و عطاری ها متفاوت است. اما فروشگاه های اینترنتی معمولاً قیمت یکسانی دارند. در این فروشگاه ها قیمت 100 گرم برگ خشک استویا حدود 30 هزار تومان است.

معایب گیاه استویا

طبق مطالعات ، هیچ عارضه جانبی برای استویا اثبات نشده است. گزارشات افرادی که مدت طولانی از استویا استفاده کرده اند هنگام مصرف این گیاه عوارض جانبی جدی نداشته است.

از آنجا که استویا نیز رایج است ، برخی از افراد نگران استفاده از آن هستند. در اینجا برخی از آثار مصرف این گیاه و همچنین تصور مردم از مصرف آن را بررسی می کنیم.

آیا استویا باعث آسیب کلیه می شود؟

آیا استویا باعث آسیب کلیه می شود؟  استویا در رژیم کتوژنیک

همانطور که می دانیم ، استویا یک داروی مدر است که باعث افزایش تصفیه کلیه می شود. در ابتدا تصور می شد که این ویژگی باعث افزایش فیلتراسیون آب و الکترولیت در استویا می شود که در نهایت باعث آسیب کلیه می شود. بر اساس مطالعات ، مصرف منظم استویا باعث آسیب کلیه نمی شود و خواص ادرارآور این گیاه ممکن است عامل اصلی در افزایش میزان دفع مواد زائد به جریان خون باشد. بنابراین از رسوب مواد در کلیه جلوگیری کرده و در نهایت عملکرد کلیه را بهبود می بخشد.

آیا مصرف استویا به عملکرد دستگاه گوارش آسیب می رساند؟

مطالعات روی حیوانات و همچنین کشت سلولی انسان هیچ عارضه جانبی مربوط به مصرف این گیاه را نشان نداده است. جالب است بدانید که گلیکوزیدهای استویا همچنین دارای اثرات مفیدی بر عملکرد دستگاه گوارش هستند که می تواند علائم اسهال و سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهد.

موارد بسیار کمی از آلرژی در انسان گزارش شده است. با این حال ، باید توجه داشت که برخی از مراکز تجاری یا کارخانه ها الکل قند را به برخی از محصولات استویا اضافه می کنند که در برخی افراد می تواند علائمی مانند تهوع ، استفراغ و تورم ایجاد کند. بروز این علائم هیچ ارتباطی با خود گیاه استویا ندارد.

نکات جالب: کربوهیدرات چربی چیست؟

آیا استویا باعث افت قند خون یا هیپوگلیسمی می شود؟

با توجه به اینکه استفاده از استویا به کنترل قند خون در بیماران دیابتی کمک می کند ، ممکن است برخی از افراد دچار سردرگمی شوند که مصرف استویا باعث افت قند خون و شرایط افت قند خون می شود ، بنابراین استفاده از این گیاه روزه داری را در انسان مشکل می کند. شرایط افت قند خون و سطح قند خون کنترل شده دو حالت متفاوت است و مکانیسم آنها متفاوت است. شرایط قند خون ناشی از کمبود گلوکز لازم برای گلبول های قرمز و مغز است زیرا کبد به دلایلی نمی تواند آن را از محصولات غیر قندی تولید کند.

اما در زیر سطح کنترل شده قند خون ، مکانیزم های دخیل در کاهش قند خون به درستی کار می کنند و قند موجود در جریان خون را عادی می کنند. گفته می شود ، استویا با تقویت مکانیسم های کنترل قند خون ، توانایی بدن را برای درمان هایپرگلیسمی افزایش می دهد.

آیا خوردن استویا باعث کاهش فشار خون می شود؟

استویا به عنوان گشاد کننده عروق شناخته می شود. در این مورد شما نمی توانید فقط به جنبه های مثبت نگاه کنید. اگرچه کاهش فشار خون یا گشاد شدن رگ های خونی برای بسیاری از افراد یک تجربه خوشایند و نجات بخش است ، اما اگر مقادیر کنترل نشده این گیاه توسط افراد دارای فشار خون پایین استفاده شود ، می تواند باعث افت شدید فشار خون شود. بنابراین توصیه می شود این افراد با مشورت پزشک از استویا استفاده کنند.

آیا مصرف استویا باعث اختلالات غدد درون ریز می شود؟

آیا مصرف استویا باعث اختلالات غدد درون ریز می شود؟

مصرف خودسرانه استویا باعث اختلال عملکرد غدد درون ریز می شود. از آنجا که استویا حاوی ترکیبات گلیکوزید استویول است ، مصرف زیاد آن باعث ترشح غدد درون ریز می شود. البته ، این بدان معنا نیست که استفاده از استویا می تواند با عوارض جانبی برای انسان همراه باشد. زیرا طراحی این رژیم به گونه ای است که مصرف استویا طبیعی و کنترل شده است.

محصولات استویا چیست؟

امروزه انواع محصولات گیاهی استویا وارد بازار شده است که افراد می توانند با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند ، از جمله:
قرص استویا جایگزین مناسبی برای شکر است
بدون زردچوبه شکر غنی شده با استویا
شکر استویا ، که جایگزین خوبی برای شکر سفید برای استفاده در آشپزی و شیرینی پزی است.
پودر گیاه استویا که مردم می توانند به راحتی از آن برای خوردن استفاده کنند.
برگ های خشک شده استویا

خلاصه مقاله

این رژیم غذایی برای افرادی که مایل به کاهش وزن هستند یک رژیم کاهش وزن م effectiveثر است. این رژیم دارای کربوهیدرات کم و چربی زیادی است. این رژیم چربی می سوزاند و با ایجاد کتوز در بدن باعث کاهش وزن می شود. محتوای کم کربوهیدرات در این رژیم غذایی می تواند برای کسانی که به شیرینی علاقه زیادی دارند ناامید کننده باشد.

یکی از راههای پیشنهادی استفاده از گیاه محبوب استویا در رژیم غذایی کتا است. استویا به عنوان یک گیاه شیرین کننده شناخته می شود که با وجود شیرینی زیاد کالری بسیار کمی دارد. دلیل کم کالری بودن این گیاه وجود کربن کمتر در ساختار آن است. این ماده حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است.

تا به امروز عوارض جانبی قابل توجهی از استویا گزارش نشده است. با این حال ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که مصرف بیش از حد این گیاه مجاز نیست و افرادی که مشکل افت فشار خون دارند باید آن را زیر نظر پزشک مصرف کنند.

این گیاه به اشکال مختلف در بازار موجود است و افراد می توانند با توجه به نیازها و علایق خود محصولات مختلفی را خریداری و مصرف کنند. اخیراً مراکز فروش این گیاه در ایران و تهران رشد زیادی کرده است و نکته مهم این است که مردم برای اطمینان از خلوص محصول ، این گیاه را از مراکز معتبر خریداری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید