استفاده از این ادویه معمولی عمر شما را ۲ سال کوتاه می کند!


نتایج یک مطالعه بین المللی جدید نشان می دهد که استفاده از نمک اضافی روی غذایی که روی میز می گذاریم می تواند دو سال از عمر ما بکاهد.

و بر اساس گزارش صبحگاهی سیناپرس: بر اساس مطالعه‌ای که اخیرا بر روی بیش از ۵۰۰۰۰۰ نفر منتشر شده است، افرادی که نمک اضافی را به رژیم غذایی خود اضافه می‌کنند در معرض خطر مرگ زودهنگام به هر دلیلی هستند.

در این مطالعه، در مقایسه با افرادی که هرگز یا به ندرت به غذای خود نمک اضافه می کردند، خطر مرگ زودرس در افرادی که همیشه نمک اضافه می کردند، ۲۸ درصد بیشتر بود.

بیشتر بخوانید: با مشاهده این علائم سریعا به پزشک مراجعه کنید!

رابطه بین اضافه کردن نمک به غذا و مرگ زودرس

در جمعیت عمومی، از هر صد نفر، سه نفر در سنین ۴۰ تا ۶۹ سال پیش از موعد می میرند. افزایش خطر افزودن نمک به غذا در مطالعه کنونی نشان می دهد که از هر ۱۰۰ نفر ۱ نفر ممکن است در این گروه سنی به مرگ زودرس بپردازند.

مطالعه فوق که توسط دانشکده بهداشت عمومی و پزشکی گرمسیری دانشگاه تولان در ایالات متحده انجام شد، نشان داد افرادی که همیشه نمک به غذای خود اضافه می کنند، نسبت به افرادی که هرگز نمک اضافه نمی کنند یا به ندرت نمک اضافه می کنند، امید به زندگی بیشتری دارند.

بر این اساس، در سن ۵۰ سالگی، امید به زندگی در زنان و مردان به ترتیب ۱.۵ و ۲.۲۸ سال در مقایسه با افرادی که نمک به رژیم غذایی خود اضافه نکرده بودند کاهش یافت.

به گفته نویسندگان این مطالعه، مطالعه ما اولین مطالعه ای است که رابطه بین افزودن نمک به غذاها و مرگ زودهنگام را ارزیابی می کند و شواهد جدید به دست آمده از آن از توصیه هایی برای اصلاح رفتارهای غذایی پشتیبانی می کند.

این یافته های مهم در مجله قلب اروپا منتشر شده است.