از دست دادن یک همدم سگ برای سگ ها دلخراش است


آیا شما صاحب سگ هستید؟ بله، می دانم چه احساسی دارد، چیزی که نمی توان آن را به کلمات تبدیل کرد. و از دست دادن هرکسی که دوستش داشتیم دردناک تر است و این درد از خواب و اشتها بر طبیعت انسان تاثیر می گذارد. اما تحقیقات اخیراً نشان داده است که همین الگو در میان سگ‌های نیش هنگام از دست دادن یک همدم سگ مشاهده می‌شود.

از دست دادن یک همدم سگ برای سگ ها دلخراش است

به گفته محققان، سگ ها حیواناتی بسیار عاطفی هستند که پیوندی محکم و عاطفی با اعضای خانواده دارند و این به وضوح به این معنی است که از دست دادن هر یک از اعضای خانواده بر همنوع عاطفی خانه یعنی سگ تأثیر می گذارد و باید تلاش هایی انجام شود. برای آرامش سگ انجام شود تا بتواند بر درد غلبه کند.

از دست دادن یک همدم سگ برای سگ ها دلخراش است

یک نظرسنجی انجام شد، که در آن حدود ۴۲۶ بزرگسال که صاحب سگ هستند در یک “پرسشنامه سگ صبحگاهی” شرکت کردند تا بررسی کنند که آیا سگ ها هنگام مرگ همراه سگشان غمگین می شوند یا خیر.

همه شرکت کنندگان یک عامل مشترک دارند: آنها یکی از سگ ها و سگ دیگر را زنده از دست دادند. این پرسشنامه بر این موضوع تمرکز دارد که چگونه مالکان و الگوهای رفتاری سگ زنده پس از از دست دادن یکی از همراهان سگ تحت تأثیر قرار می گیرند.

نتایج نشان داد که ۸۶ درصد از صاحبان سگ پس از مرگ سگ دیگر تغییراتی را در الگوهای رفتاری خود تجربه کردند. گزارش ها نشان می دهد که سگ ها کمتر بازی می کنند، کمتر غذا می خورند، بیشتر می خوابند و سعی می کنند بیشتر مورد توجه صاحب خانه قرار گیرند. توضیحات زیادی برای اثبات این واقعیت ارائه شد که ممکن است سگ‌ها غذا، اسباب بازی، محل خواب و موارد دیگر را به اشتراک بگذارند و این رفتار بر سگ زنده‌مانده تأثیر می‌گذارد.

نتیجه نیز نشان می دهد تغییرات رفتاری در سگ‌ها نسبت به انسان‌ها قوی‌تر بود. همانطور که سگ ها پیوند دوستانه و قوی تری با سگ مرده دارند. این الگو نشان می دهد که سگ زنده مانده وابستگی ای را که با آن احساس امنیت و راحتی می کرد از دست داد.

یکی از استادان گفت که ابتدا ضروری است که بفهمیم سگ هنگام مرگ سگ چه احساسی دارد و یک همراهش را از دست داده است، اما این مطالعه در زمینه های خاص خود محدود است که ممکن است شامل این باشد که صاحبان ممکن است اشتباه کنند که متوجه تغییرات در سگ شوند. رفتار سگ زنده‌مانده، که ممکن است بر پاسخ‌های پرسشنامه تأثیر بگذارد و نتیجه‌گیری مطالعه را متفاوت کند.

به عنوان مثال، دوستداران سگ گاهی اوقات آن چشمان درشت و غمگینی را که به آنها خیره می شوند، می بینند که دلشان را آب می کند. تشخیص اینکه آیا آنها عزادار هستند یا خیر دشوار است زیرا دوستان ما نمی توانند به ما بگویند که چه احساسی دارند.

تیم تحقیقاتی دریافتند که هر چه مالک غمگین تر می شود، تغییرات رفتاری افزایش می یابد. میزان ترس در سگ زنده‌مانده با رنج صاحبش مرتبط است. این بدان معناست که تغییرات در رفتار سگ زنده‌مانده به دلیل غم و اندوه مالک از دست دادن دوست سگش است.

این سوال مطرح می شود که چگونه سگ زنده مانده را راحت کنیم تا رفتار او عادی شود. صاحبان آنها باید زمان بیشتری را با سگ بازمانده بگذرانند، سعی کنید اگر سگ شما دوست دارد معاشرت کند، او را به دوستان جدیدی ببرید تا بتواند با آنها ارتباط برقرار کند و بتواند یک همراه جدید پیدا کند، مطمئن شوید که سرگرمی در دسترس شماست. حاضر نیستید، درمان دارویی را در نظر بگیرید، برای یافتن جایگزین عجله نکنید.

زمان بهترین دارویی است که درد و غم یک دوست از دست رفته را التیام می بخشد. با گذشت زمان درد کاهش می یابد و خاطرات زیبا برای همیشه باقی می مانند. این یک ارتباط جدید بین سگ زنده مانده و صاحب آن ایجاد می کند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر