آیا گوشت گاو مراتع دوام بیشتری دارد؟


آیا چرا گوشت گاو پایدار است؟ طرفداران می گویند چنین است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ به همین دلیل من به درستی گوشت گاو تغذیه شده با علف را ارگانیک نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

به نظر من ، یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده کند بدون این که توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای یکسان آنها به خطر بیفتد. به عبارت دیگر ، نسلهای آینده همچنان سیاره ای برای زندگی بر روی خود خواهند داشت و از منابع طبیعی کافی برای استفاده ، صرف نظر از ردپای زیست محیطی یک محصول امروزی ، برخوردار خواهند بود.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو مزرعه ای از نظر زیست محیطی دور است (به ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی که ارائه می دهد). تخمین زده می شود که دام 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از منابع انسانی و بیش از 50 درصد را در صورتی که فقط به کشاورزی و جنگلداری نگاه کنیم ، سهم دارد. اما در مورد گوشت گاو یا مرغ گاو چطور؟ مدافعان می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای غذا رشد نمی کنند و حمل نمی شوند ، از حشره کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و کمتر به سوخت های فسیلی در مقایسه با گاوهای مزرعه کارخانه وابسته است.

اینها البته مزایایی هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف واقعاً “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو علف خوار در مقابل گوشت گاو غلات

اول ، تفاوت بین گوشت گاو تغذیه شده با علف (مرتع دار) و غلات (مرتع یا کارخانه) چیست؟

گاوهای فیدلوت در ابتدا از مراتع از علف تغذیه می کنند تا زمانی که از مادر خود جدا شوند. سپس آنها را “به پایان می رسانند” (به این معنی که آنها به سرعت وزن می شوند تا برای کشتار آماده شوند) حدود 120 روز ، در طول رژیم غذایی با ذرت یا غلات. این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای علفی تا آخر عمر در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو صد در صد علفی گواهی شده و گوشت گاوخوار که بیشتر مرتع پرورش می داد ، اما برای افزایش سریع وزن با رژیم غذایی غلات شروع یا به پایان رسید تفاوت وجود دارد.

مراتع در حال رشد برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو مرتعی دوام نمی آورد. در حقیقت ، تغییر به یک مدل تغذیه شده با علف می تواند نتایج بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که 1 پوند گوشت گاو برای تولید به حدود 1800 گالن آب نیاز دارد ، وقتی آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، کشت دانه برای تغذیه آنها و غیره را در نظر بگیرید.

یک گاو 100 grass تغذیه شده با چمن برای رسیدن به وزن کشتار خود بیشتر از یک گاو پرورش داده شده در کارخانه ، که به سرعت توسط دانه چاق می شود ، نیاز دارد. این بدان معناست که گاوهای چرا چرا در مقایسه با طول عمر بیشتر آب بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بسیار بیشتری نیاز دارد.

گاوهایی که در کارخانه پرورش داده می شوند در علوفه بسته بندی می شوند – تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما اگرچه گاوهای مرتعی از این سناریو اجتناب می کنند ، اما نحوه پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از زمین های بدون یخ روی زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس برآورد چرخه زندگی گاوهای مختلف در سال 2015 ، گاوهایی که از علف تغذیه می کنند به 41 درصد زمین بیشتری نسبت به گاوهای دانه دار نیاز دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنی زمین کمتر برای گیاهان ترسیب کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری ساکن در محیط مربوط است. هنگامی که گونه ای دیگر در منطقه ای یافت نمی شود ، به صورت محلی منقرض می شود. هنگامی که دیگر در هیچ جایی یافت نمی شود ، این گونه منقرض شده تلقی می شود.

چرای گاوها تهدیدی برای حیوانات بومی و گوشتخواران منطقه است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین ، که می تواند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، در عوض به گاوهای گاو واگذار می شود. شکارچیان بومی مانند گرگ ها اغلب برای حفاظت از دام های گیاهخوار شکار یا جابجا می شوند.

متاآنالیز 2020 از 109 مطالعه مستقل در سال 2020 تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافته اند که وقتی دامها را از زمین خارج می کنید ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر گاوها را هم اکنون بردارید ، عواقب طولانی مدت ناشی از مدیریت نامناسب چرا در طول قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی درمان شوند.

4. هنوز هم مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

گاوها حیوانات نشخوار کننده هستند ، چه در حال چرا و چه در صنعت تولید. این بدان معناست که آنها دارای چهار معده هستند که در یک فرآیند گوارشی پیچیده ، به نام تخمیر کامل ، دخیل هستند که به آنها اجازه می دهد مواد زائد را از بین ببرند. گاوها قبل از هضم میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذای خود را دوبار می جوند و استفراغ می کنند.

مشکل این است که تخمیر داخلی منجر به گاوهای بسیار گازی می شود و مقدار زیادی متان آزاد می کند. و در حالی که گاوهای پرورش داده شده از دانه های ساده که نیاز به حداقل هضم دارند می خورند ، مراتع از علفی استفاده می کنند که در آن دسته از زباله هایی قرار می گیرد که نیاز به هضم شکمبه ای دارد.

در نتیجه ، برخی تحقیقات تخمین می زنند که گاوهای چرا 4 برابر گاوهای تولید شده متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهای علفی به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر در هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتر تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و اگرچه ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان با گرم کردن جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند ، گاوها نیز فقط با تنفس CO2 منتشر می کنند).

علاوه بر این ، در حالی که متان طول عمر کمتری دارد ، میلیاردها گاو گازی روی کره زمین دقیقاً با کمبود جو مواجه نمی شوند.

5. گوشت گاو مراتع نیاز به گاو بیشتری دارد

گزارش هاروارد 2018 در مجله منتشر شد نامه های زیست محیطی دریافتیم که اگر جهان را به سمت تولید گوشت گاو منحصراً از طریق علف سوق دهیم ، 30 درصد دام بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم با نیازهای فعلی گوشت گاو مطابقت داشته باشیم.

علاوه بر این ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان گاو می شود. ناگفته نماند ، گاو مرتعی بیشتر برابر با منابع زمین و آب بیشتری است که برای پرورش آنها لازم است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو معمولی یا گیاهخوار ، بیشتر پروتئین گیاهی را امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توهو ، تمپه و ادامام است.

در حالی که هیچ غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نمی گذارد ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع بسیار کمتری نیاز دارند و می توانند به طور کارآمدتری جهان را تغذیه کنند. ناگفته نماند ، آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به راحتی جایگزین غذای گوشت گاو یا گوشت محور می شود:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که می خواهند پایداری را در اولویت قرار دهند ، جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه چیز خراب نیست. در مقایسه با گاوهای گوشتی تولیدی ، گوشت گاو مراتع دارای مزایایی است ، اما به اندازه کافی برای قرار دادن آن بر روی پایه پایدار … و شاید حتی بدتر برای کره زمین. در عوض سعی کنید پروتئین های گیاهی اضافی را به جای گوشت گاو به طور کامل جایگزین کنید.

وزن: آیا استدلال دیگری راجع به یا علیه گوشت گاو گیاه خوار شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاع از حقایق بیشتر در مورد گوشت و پروتئین های گیاهی ، این پست ها را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پوستر الهام گرفته اید ، لطفاً روی عکس کلیک کنید و #WITSKITCH را تگ کنید – دوست دارم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید