آیا پایان دادن به دستورات دلیلی برای افزایش موارد Omicron است؟


تغییرات ساختاری برای ویروس ها طبیعی است زیرا تکامل می یابند و در بین مردم پخش می شوند. هنگامی که تغییرات نسبت به ویروس اولیه قابل توجه باشد، تبدیل به انواع می شوند. مواد ژنتیکی یا توالی کلیدی برای مشاهده تغییرات بین نسخه اصلی و نوع آن است. از زمانی که ویروس SARS-CoV-2 COVID-19 شناسایی شد، انواع مختلفی از آن شناسایی شده است.

آیا پایان دادن به دستورات دلیلی برای افزایش موارد Omicron است؟

برخی از انواعی که می توانند افراد واکسینه شده را آلوده کرده و با سرعت بیشتری نسبت به هر نوع ویروس قبلی منتشر شوند، توسط سازمان بهداشت جهانی WHO به عنوان یک نوع نگرانی (VOCs) معرفی شده اند. WHO نام برخی از انواع را در آلفای یونانی برای گونه بریتانیایی، بتا برای گونه آفریقای جنوبی، گاما برای گونه برزیل، دلتا برای گونه هندی نامگذاری کرده است.

پایان دادن به دستورات دلیلی برای افزایش موارد Omicron

نوع Omicron نسبت به انواع قبلی قابل انتقال تر است. با مقایسه ساختار نوع omicron با نوع اصلی SARS-CoV-2 و انواع دیگر مشخص شد که این نسخه از مصونیت بدن فرار کرده و توانایی حمله به سلول‌های فرد را به دست آورده است.

Sriram Subramaniam، یک زیست شناس ساختاری در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور، کانادا، دریافت که نوع Omicron نسبت به سایر گونه های قبلی پیوندهای قوی با ACE2 (گیرنده های ویروس) دارد. BA.1 و BA.2 زیرشاخه‌های Omicron هستند و از نظر توالی ژنتیکی با یکدیگر متفاوت هستند، مطالعه نشان می‌دهد که BA.2 با سرعت بیشتری نسبت به BA.1 گسترش می‌یابد. در مقایسه، افزایشی در توالی های BA.2 با سایر زیرشاخه های Omicron وجود دارد، هنوز هم کاهش موارد در سطح جهانی وجود دارد.

BA.2 که به طور غیررسمی “خفا” نامیده می شود توسط WHO بسیار مسری در نظر گرفته می شود. مطالعه ای در دانمارک نشان می دهد که BA.2 بیشتر افراد واکسینه نشده را با علائم خفیف که منجر به بستری شدن در بیمارستان و مرگ نمی شود، آلوده می کند. یک مطالعه در ژاپن نشان داد که BA.2 باعث عفونت های شدیدتر در مقایسه با زیر BA رایج تر آن می شود. ۱ نوع.

دستورالعمل استفاده از ماسک توسط WHO برای جلوگیری از عفونت کروناویروس بارها به روز شده است و می گوید استفاده از ماسک برای سرکوب انتقال مهم است، باید بینی، دهان، چانه شما را بپوشاند و پس از استفاده باید آن را بشویید اگر از پارچه یا پارچه باشد. در سطل زباله ریخته می شود، بعدا WHO استفاده از ماسک های دارای دریچه را محدود می کند، اما استفاده از ماسک به تنهایی برای محافظت در برابر COVID-19 کافی نیست.

اقدامات احتیاطی مانند فاصله گذاری فیزیکی، اتاق های دارای تهویه، اجتناب از شلوغی، تمیز کردن مرتب دست ها باید با استفاده از ماسک باشد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) توصیه می کند از ماسک در محیط های بسته و در مکان های عمومی به مدت ۲ سال و بالاتر که واکسینه نشده اند استفاده کنند. و نیازی نیست افراد واکسینه شده در فضای باز از ماسک استفاده کنند اما اگر فردی سیستم ایمنی ضعیفی دارد می تواند ماسک بزند.

در طول زمستان بستری شدن در بیمارستان و موارد مرگ و میر به سرعت بالاتر از حد معمول در ایالات متحده افزایش یافته است و پس از زمستان در حال کاهش است که منجر به اقدامات تسهیل کننده در اکثر ایالت های ایالات متحده می شود، چندین ایالت قوانین اقدامات کاهشی را کاهش داده اند در حالی که موارد در برخی از نقاط در حال افزایش است که می تواند تقویت نوع BA.2.

فرمانداران ایالت های دلاور، نیوجرسی، کانکتیکات و اورگان پایان دادن به ماسک را اعلام کرده اند و برخی از ایالت ها مانند کالیفرنیا اعلام کرده اند که ماسک زدن در داخل خانه را متوقف می کنند، اما برای دانش آموزان مدرسه و افراد واکسینه نشده یا سیستم ایمنی ضعیف لازم است.

بحث لغو ماسک KN95 برای دانش آموزان و کارکنان مدارس در ایالات متحده ادامه دارد برخی از ایالت ها با تجمعاتی روبرو شدند که خواستار کاهش اقدامات کاهشی شدند.

به گفته برایان بیکر، استادیار دانشگاه درو، پیش‌بینی سریع ویروس کرونا دشوار است، زیرا ممکن است در هر زمان به دلیل ظهور موارد فرعی بیشتر، موارد افزایش یابد.

گونه‌های Omicron برای احیای سیاست‌های ماسک افزایش یافته‌اند، زیرا داده‌های موجود نشان می‌دهد که انواع Omicron می‌توانند افراد را مجدداً آلوده کرده و از برخی از محافظت‌های ارائه شده توسط واکسن‌های COVID-19 پیشی بگیرند. در ماه مه CDC به سیاست های مربوط به ماسک پایان داد، اما ۷۲ درصد از مردم موافق استفاده از ماسک بودند.

CDC در این مطالعه نشان داد که موارد ابتلا به کووید-۱۹ در میان کودکان در مدارسی که در آن‌ها نیازی به پوشاندن ماسک توسط مدارس نبود، در مقایسه با مدارسی که در آن‌ها دستور عمومی پوشاندن ماسک اجرا می‌شد، بیشتر افزایش یافت. ماسک یکی از اقدامات کاهشی قوی برای متوقف کردن این موج کوچک گسترده Omicron است که نیاز به حمایت عمومی دارد.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر