آیا مهارت های غذایی شما نیاز به پیکربندی دارد؟


زمان لیگ: 4 دقایق

وقتی صحبت از غذا خوردن می شود ، بسیاری از مردم چرخ دستی را جلوی اسب می گذارند. به عبارت دیگر ، آنها قبل از مراقبت و توجه به نحوه غذا خوردن خود بر آنچه باید بخورند تمرکز می کنند. برای استفاده از یک قیاس دیگر ، مانند این است که تصمیم بگیرید قبل از ساختن خانه چه نوع مبلمانی را در خانه بگذارید.

این الگویی است که بارها و بارها می بینم. برخی از افراد قصد دارند رژیم غذایی خود را بهبود بخشند زیرا می خواهند وزن خود را کاهش دهند یا نگران کلسترول یا قند خون خود هستند ، اما به نظر می رسد که آنها وعده های غذایی را حذف می کنند ، بی احتیاطی می کنند یا در چرخه رژیم یویو گیر می کنند.

برای رسیدن به جایی که غذای خود را دوست دارید ، اما غذای شما را نیز دوست می دارد – بسته به نیاز بدن شما به سوخت و نیاز به رضایت شما – تمرکز کمتری بر روی چیزها و بیشتر بر چگونگی آن است. این ممکن است در فرهنگ رژیم غذایی امروزی غیرعادی به نظر برسد ، اما یادگیری گوش دادن و اعتماد به خرد بدن در مورد نیازهای آن – این در واقع شهودی است. خوشبختانه سه چارچوب عالی وجود دارد که به شما کمک می کند ارتباط خود را با غذا بهبود بخشید: توانایی خوردن ، خوردن بصری و خوردن دقیق.

توانایی خوردن

توانایی غذا خوردن ایده رژیم غذایی ثبت شده الین ساتر ، RD ، MS ، LCSW ، و در کتاب خود “اسرار تغذیه یک خانواده سالم: چگونه غذا بخوریم ، چگونه غذاهای خوب پرورش دهیم ، چگونه آشپزی کنیم” و در وب سایت خود آورده شده است. وقتی چند سال پیش در مورد مقاله ای با ساتر مصاحبه کردم ، از او خواستم بزرگترین سوءتفاهم مردم در مورد توانایی خوردن را نام ببرد. او گفت: “این در مورد خوردن غذای مناسب و اجتناب از غذای اشتباه است.” “آنها بلافاصله وارد” غذای خوب ، غذای بد “می شوند.”

درست مانند سلسله مراتب نیازهای مازلو ، ساتر دارای سلسله مراتب مواد غذایی است. “پایین برای همه ما به اندازه کافی غذا می خورد. این مسئله برای افرادی که با ناامنی غذایی زندگی می کنند ، همراه با افرادی که به طور مزمن رژیم کاهش وزن دارند ، مسئله ای است. “او گفت که وقتی کسی غذای کافی دارد ، می تواند در سلسله مراتب بالا برود تا مطمئن شود که غذای کافی دارد.” آنقدر مهربان باشید که بتوانید آن را برای خود تهیه کنید ، سپس بهتر است از قبل برنامه ریزی کنید. ”بنابراین ، با هر چیزی که مناسب است یا در دسترس است ، صید بازی نکنید.

“پس از انجام این کار ، مردم معمولاً کمی انتخاب می کنند. سپس به نقطه ای می رسند که به غذاهای ناآشنا علاقه مند می شوند. “این به ایجاد رژیم غذایی متنوع و مغذی کمک می کند. بنابراین ، تحقیقات نشان می دهد که خوردن کنندگان با کیفیت رژیم های غذایی با کیفیت بالاتری دارند ، تا حدی به این دلیل که شما را مجبور به خوردن میوه ها نمی کند. و سبزیجات به غذاهایی تبدیل می شوند که شما برای لذت می خورید. “مردم غذای مغذی می خورند زیرا از آن لذت می برند ، نه به این دلیل که مجبور هستند. اساس غذا خوردن این است که از خوردن لذت می برید و از آن احساس خوبی دارید. “

خوردن بصری

ریشه های خوردن بصری در دهه 1980 آغاز شد و در سال 1995 رسمی شد وقتی متخصصان تغذیه Evelyn Tribole ، MS ، RD و Elyse Resch ، MS ، RDN ، اولین چاپ کتاب خود را با عنوان “خوردن بصری” منتشر کردند. آنها یک کتاب همراه در سال 2017 منتشر کردند و امسال “Intuitive Eating Daily” را در بر داشت که شامل 365 توپ خرد ، یک کارت غذا خوردن بصری و “The Intuitive Eating Journal” است.

در اینجا 10 اصل تغذیه بصری شامل رد طرز فکر رژیم غذایی ، احترام به گرسنگی شما ، احترام به سیری شما ، آشتی با غذا ، کشف رضایت و احترام به بدن است. تحقیقات نشان داده است که مصرف کنندگان بصری از سلامت روانی بهتری برخوردارند و به احتمال زیاد درگیر عادات ارتقاء دهنده سلامتی می شوند.به آنها همچنین تصویر بهتری از بدن دارند و کمتر دچار اختلال خوردن می شوند.

همانطور که در مورد مدل مهارت غذایی Satter ، بسیاری از مردم سعی می کنند خوردن بصری را به یک قانون “رژیم غذایی کامل گرسنه” تبدیل کنند. در حالی که خوردن بصری مستلزم یادگیری تنظیم سیگنال های گرسنه و کامل است ، اما به شما کمک می کند تا خود را تغذیه کرده و از غذای خود راضی باشید. بله ، تغذیه بخشی از خوردن بصری است ، اما Tribole و Resch اصل “احترام گذاشتن به سلامتی خود با تغذیه ملایم” را حفظ می کنند ، زیرا صادقانه می گویم ، بسیاری از مردم در حال حاضر وسواس تغذیه را دارند و باید بر یادگیری دوباره نحوه اعتماد به بدن خود تمرکز کنند. اولین.

رژیم غذایی ملایم چیست؟ “در حالی که احساس بهتری دارید ، غذاهایی انتخاب کنید که به سلامت و جوانه های چشایی شما احترام بگذارداو به یاد داشته باشید که برای سالم ماندن نیازی به رژیم غذایی کامل ندارید. شما به طور ناگهانی دچار کمبود تغذیه ای یا افزایش وزن از طریق یک میان وعده ، یک وعده غذایی یا یک روز غذا خوردن نخواهید شد. آنچه مهم است این است که به طور مداوم در طول زمان می خورید ، پیشرفت مهم است نه کمال. ”

خوردن دقیق

توجه و خوردن دقیق اجزای غذا خوردن و خوردن بصری است ، اما به عنوان یک تمرین مستقل ، غذا خوردن محتاط تر است. اصطلاح “غذا خوردن با دقت” اغلب حذف می شود ، اما تفاسیر آن بسیار متفاوت است. مرکز تغذیه توجه (TCME) ، که منابع زیادی را ارائه می دهد ، توجه به غذا را به شرح زیر تعریف می کند:

  • اجازه دادن به خود برای آگاهی از فرصت های مثبت و مغذی که از طریق انتخاب و تهیه غذا در دسترس است احترام به خرد درونی خود
  • از تمام حواس خود استفاده کنید انتخاب خوردن غذاهایی که هم شما را سیر می کند و هم بدن شما را تغذیه می کندبه
  • پاسخ به غذاها (مانند ، دوست نداشتن یا خنثی) را بدون قضاوت تأیید کنید.
  • از گرسنگی و سیری جسمانی آگاه باشید تصمیمات خود را برای شروع و پایان غذا راهنمایی کنید.

متأسفانه ، مانند خوردن و خوردن بصری ، بسیاری از مردم سعی می کنند تغذیه آگاهانه را به رژیم غذایی تبدیل کنند ، و حتی توسط برخی از شرکت های رژیم غذایی ، از جمله Weight Watchers انتخاب شده است. در واقع ، بسیاری از تحقیقات در مورد تغذیه با آگاهی متأسفانه بر کاهش وزن متمرکز شده است ، که با روحیه ذهن آگاهی مغایرت دارد. اگر می خواهید غذای مستقل را بررسی کنید ، من کتابهای “آنچه را دوست دارید بخورید ، آنچه را می خورید دوست داشته باشید” نوشته میشل می ، MD ، و “تغذیه خوب” نوشته آندره لیبرشتاین ، MPH ، RDN را توصیه می کنم.

این پست حاوی پیوندهای وابسته به آمازون است. من به عنوان یک همکار آمازون با خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


کری دنت یک متخصص تغذیه ، نویسنده مستقل ، مشاور غذای شهودی ، نویسنده و سخنران ثبت شده در شمال غربی اقیانوس آرام است. ابرقدرت های او عبارتند از: شکستن افسانه های تغذیه ای و برای توانمندسازی زنان احساس بهتری در بدن خود دارند و غذاهایی را انتخاب می کنند که از لذت ، تغذیه و سلامتی پشتیبانی می کند.

این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید