آیا متفورمین یک داروی کاهش وزن است؟


همچنین دارو بدون رعایت سایر عادات سالم ممکن است باعث تسکین نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در طول متفورمین پیروی می کنند بیشترین کاهش وزن را دارند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی در حالی که هنوز دارو مصرف می کنید ، ممکن است به تدریج هر وزنی را که از دست داده اید به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی روشن است ، اما در برخی دیگر نه. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و چاق هستید یا اضافه وزن دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کنترل دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، آیا متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که فرد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت نیست ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA این دارو توسط متفورمین به عنوان کمک کننده کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید ، زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی کاهنده نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن غذای ایران

کلینیک زیبایی و هارمونی اسلیمیگا

دیدگاهتان را بنویسید