آیا تصدیق های مثبت می توانند با تصویر بدن و کاهش وزن بعد از 60 سالگی به ما کمک کنند؟


بسیاری از ما درباره استفاده از جملات تاکیدی مثبت شنیده ایم. اما آیا آنها واقعاً کار می کنند؟ و آیا واقعا می توانند به کاهش وزن کمک کنند؟

این را در نظر بگیرید: هر فکری که می کنید و هر کلمه ای که می گویید یک جمله است – حتی موارد منفی. همه گفتگوهای داخلی و گفتگوی درونی ما – خوب یا بد – جریانی از ادعاها است. این بدان معناست که ما دائماً از ادعاها استفاده می کنیم چه به آن توجه کرده باشیم یا نه.

اولین قدم خوب آگاهی است. وقتی برای اولین بار از ادعاها مطلع شدم و بیشتر از افکار و سخنانم آگاه شدم ، شوکه شدم. من آنقدرها هم که فکر می کردم فردی مثبت نگر نبودم. جای تعجب نیست که من به نتیجه دلخواهم نرسیدم! من به معنای واقعی کلمه خود را برای شکست آماده کردم.

اگر روز خود را با تفکر “من از بدنم متنفرم” ، “من چاق هستم” یا “من احمق هستم” شروع کنید ، این همان چیزی است که شما ادعا می کنید. وقتی این پست را می خوانید ، یک لحظه مکث کنید تا برخی از ادعاهای خود را در نظر بگیرید.

آیا در آینه نگاه می کنید و می گویید: “من تو را دوست دارم ، بدن!” یا گفتگوی درونی شما بیشتر شبیه “شما چاق و منزجر کننده هستید” است. وقتی نوبت به کاهش وزن می رسد ، صدای درون زمزمه می کند: “شما فوق العاده هستید ، این را دارید!” یا می شنوید ، “شما هیچ اراده ای ندارید و هرگز نمی توانید این کار را انجام دهید.”

لحظه ای دیگر وقت بگذارید و توجه کنید که وقتی چت منفی شروع می شود چه احساسی دارید. وقتی این کلمات را می گویید بدن شما چگونه واکنش نشان می دهد؟ به هرگونه احساس جسمانی مانند تنش یا انقباض در قفسه سینه یا بیقراری در روده یا تنش در گردن و شانه ها توجه کنید.

سپس به احساسات قلبی خود توجه کنید. آیا این کلمات به شما انگیزه می دهند و انگیزه می دهند ، یا شما را رها می کنند و شما را ناراحت یا ناامید می کنند؟

قسمت بعدی استفاده از جملات مثبت برای رهایی وزن اضافی این است که از آنچه در ضمیر ناخودآگاه شما می گذرد آگاه باشید. ما ممکن است فکر کنیم که تأییدات مثبت کار نمی کند زیرا وقتی می گوییم هیچ اتفاقی نمی افتد.

به عنوان مثال ، می توانید کل روز را با تکرار “من لاغر هستم” قدم بزنید ، اما این به اندازه جادویی شما را لاغر نمی کند. موقعیت تأییدهای مثبت این است که به شما در روند ایجاد چیزی که می خواهید کمک کند.

لوئیز هی ، یکی از رهبران بزرگ در زمینه ادعاها ، گفت: “راز این که مطالبات شما سریع و پیوسته عمل کند این است که فضایی را برای رشد آنها آماده کنید. ادعاها مانند بذرهای کاشته شده در خاک هستند. خاک بد ، رشد بد ، خاک غنی ، رشد فراوان. “

من این قیاس را دوست دارم زیرا اهمیت آماده سازی یک محیط خوب برای رشد ادعاهای شما را نشان می دهد. وقتی صحبت از تأییدها به میان می آید ، محیط ضمیر ناخودآگاه شماست.

باورهای ما از آنچه در دوران کودکی آموخته ایم نشأت می گیرد. بسیاری از این باورها به خوبی کار می کنند ، اما برخی دیگر ممکن است توانایی شما را در ایجاد آنچه شما می گویید محدود کنند.

به عنوان مثال ، اگر اعتقاد ندارید که سزاوار و مستحق داشتن اندامی سالم هستید یا وزن اضافی شما به نحوی به شما کمک می کند یا از شما محافظت می کند ، در مورد کاهش وزن به احتمال زیاد با مقاومت روبرو خواهید شد.

باز هم آگاهی کلیدی است. چند لحظه وقت بگذارید و فکر کنید که پرخوری یا اضافه وزن چگونه می تواند برای شما م workثر باشد.

جای خالی را پر کنید و با دقت به قلب و ذهن خود گوش دهید همانطور که می گویید: “من می خواهم وزن کم کنم ، اما ____________.” سرنخ های مهمی را می توان در پاسخ های شما یافت.

ادعاها می توانند یک ابزار قدرتمند برای کاهش وزن باشند. زمان شروع کاشت بذر موفقیت فرا رسیده است!

رابطه خود را با بدن پیری چگونه توصیف می کنید؟ آیا از جملات تاکیدی مثبت برای حفظ نگرش مثبت در مورد احساس خود در مورد بدن خود استفاده می کنید؟ لطفاً نظرات خود را به نفع جامعه ما به اشتراک بگذارید.