آیا از بیماری کرون رنج می برید؟ درمان ها و علل را در اینجا بشناسید


بیماری کرون یک مشکل گوارشی جدی است که باعث درد زیادی می شود. این یک نوع بیماری التهابی روده است. بر اساس آمار جمع آوری شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در نظرسنجی اخیر در سال ۲۰۱۵، تعداد بیماران مبتلا به بیماری کرون به بالاترین حد خود یعنی یک و نیم میلیون نفر (۱.۵ میلیون) رسیده است. علاوه بر این، تعداد بیماران روند صعودی را نشان می دهد که این بیماری را به نگرانی جدی برای کارشناسان بهداشت در ایالات متحده تبدیل می کند.

آیا از بیماری کرون رنج می برید؟ درمان ها و علل را در اینجا بشناسید

اگر شما نیز از بیماری کرون رنج می‌برید، باید با تمام این علائم، درمان‌ها و سایر نکاتی که باید به آن توجه کنید، آشنا باشید تا بتوانید به موقع برای مقابله با این مشکل روده اقدام کنید.

آیا از بیماری کرون رنج می برید؟  درمان ها و علل را در اینجا بشناسید

علائم Of این بیماری:

بیماری کرون یک مشکل التهابی در دستگاه گوارش است، علائم شایع این بیماری گاز، گرفتگی عضلات، اسهال و غیره است. فرد مبتلا به این بیماری شعله ور شدن التهاب را در دستگاه گوارش احساس می کند. این به دلیل تورم روده ناشی از حملات خارجی به سیستم ایمنی است. شایع ترین علائم در دیواره های دستگاه گوارش، روده بزرگ و روده کوچک مشاهده می شود.

بسته به نوع و شدت این بیماری، زیرمجموعه های خاصی از این بیماری ایجاد می شود.

به عنوان مثال، در بیماری کرون التهابی، التهاب شدیدی را در ناحیه روده احساس خواهید کرد اما نه در تنگی و نه فیستول.

اما در بیماری کرون فیستولیزاسیون، ناحیه هدف اغلب فیستول ها (تونل های کوچکی که روده را با سایر اندام های بدن متصل می کند) است. در نتیجه، ممکن است با مشکلاتی مانند نشت مدفوع، درد شدید و عفونت در بدن مواجه شوید.

به طور مشابه در ساختار بیماری کرون: ناحیه هدف یک ناحیه باریک در روده است که تنگی نامیده می شود.

سایر علائم رایجی که ممکن است به دلیل بیماری کرون احساس کنید، گرفتگی شکم، مدفوع خونی، کاهش وزن، استفراغ، تب، خستگی، درد و التهاب است. محل درد ممکن است بسته به نوع بیماری کرون که به آن مبتلا هستید متفاوت باشد.

چی آآیا علل شایع این بیماری چیست؟

قبل از اینکه به سمت درمان حرکت کنیم، بسیار مهم است که بفهمیم دقیقاً چه چیزی باعث این بیماری می شود. اگرچه تاکنون هیچ علت قطعی مشخص نشده است، اما اکثر تحقیقات نشان داده اند که تعداد انگشت شماری از علل پشت التهاب و تمام دردهای ناشی از این بیماری هستند. شایع ترین علل ذکر شده ژنتیک (چون به ارث بردن این بیماری از والدین یکی از شایع ترین علل این بیماری است)، رژیم غذایی، سیگار کشیدن و غیره است.

اگر غذایی که می خورید غربی تر باشد و حاوی غذاهای فرآوری شده و سایر مواد محرک باشد، احتمال ابتلا به این بیماری افزایش می یابد.

سیگار همچنین می تواند یکی از دلایل بیماری کرون باشد زیرا نقش مهمی در شکستن لایه مخاطی در معده دارد که منجر به این همه درد می شود.

حتی عدم وجود باکتری سالم در روده می تواند دلیلی برای این بیماری باشد.

چگونه تیo درمان این بیماری?

برخی از منابع رایجی که می توانید از آنها استفاده کنید عبارتند از: داروها و جراحی، پروبیوتیک ها، سیگار کشیدن ممنوع، تغییر سبک زندگی و غیره.

برای درمان ریشه ای این بیماری، باید با یک پزشک مراقبت های اولیه خوب مشورت کنید. او داروهای خاصی را توصیه می کند که باید به درستی مصرف کنید. رایج ترین داروها آمینوسالیسیلات ها، آنتی بیوتیک ها، مرکاپتوپورین، آزاتیوپرین و غیره هستند. همه این داروها برای تسکین و مبارزه با بیماری مفید هستند.

اگر بیماری خیلی جدی باشد، ممکن است پزشک جراحی روده را پیشنهاد دهد. پروبیوتیک ها به ایجاد باکتری های خوب برای معده کمک می کنند و به هضم کمک می کنند.

بعلاوه، اگر سیگار کشیدن دلیل بیماری شماست، باید از آن اجتناب کنید. اگر عادات غذایی شما مشکل شما را اغراق آمیز می کند، زمان آن فرا رسیده است که کنترل سبک زندگی خود را به دست بگیرید و یک رژیم غذایی سالم را شروع کنید. از غذاهای فرآوری شده در رژیم غذایی خود اجتناب کنید.

همه این موارد در کنار هم می توانند به شما در غلبه بر این بیماری کمک کنند.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر