آمار قربانیان سیل ویرانگر تاسف بار شد!


رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تعداد قربانیان سیل در سراسر کشور را در حال حاضر ۵۶ نفر عنوان کرد.

به گزارش صبح به نقل از آخرین اخبار؛ مهدی فلی پور درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل زدگان در کشور گفت: پس از اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران در مناطق مختلف کشور و احتمال وقوع سیلاب، سازمان امداد و نجات نیروهای امدادی را مستقر کرد. تجهیزات در سراسر کشور در حالت آماده باش هستند.

بالگردهای امدادی نیز در استان های پرخطر به حالت آماده باش درآمده اند.

بیشتر بخوانید: تصادف ترسناک هواپیمای مشهد و نجف!

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره خدمات امدادی این سازمان از ابتدای مرداد ماه تا این لحظه اظهار داشت: در مجموع عملیات امدادرسانی به سیل در ۲۱ استانداری کشور و در ۲۴ استانداری گذشته اجرا شد. این عملیات در مدت هشت ساعت در استان های البرز، تهران، شهرامحال، بختیاری، لرستان، مازندران، یزد، اصفهان و کرمان انجام شد.

وی درباره تعداد قربانیان سیل نیز گفت: در حال حاضر تعداد قربانیان سیل در سراسر کشور به ۵۶ نفر رسیده است.

از این میان ۱۸ مورد مربوط به امامزاده داود و ۱۴ مورد مربوط به زرین دشت فیروزکوه است. ۲۸ نفر نیز در سراسر کشور مفقود شده اند و جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

کشف جسد یک زن در یک مرکز خرید روبروی زاده داود

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، معاونت عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر از پیدا شدن جسد یک زن در امام داود مزدا خبر داد. مرتضی مرادی پور امروز شنبه با اعلام این خبر افزود: جسد یک زن در یکی از مراکز تجاری بالای حرم امام زاده داوود کشف و تحویل نیروی انتظامی شد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه جسد ۱۸ نفر از ۱۸ مورد مفقودی در حادثه سیل امام زاده داود پیدا شد که توسط سازمان امداد و نجات ثبت شده است، گفت: عملیات امداد و نجات ادامه دارد. در فیروزکوه و حدود پنج نفر مفقود شده اند و جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.

خسارت سیل به رفسنجان و آبگرفتگی منازل

ولی پور با اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید باران تا روز دوشنبه ۱۹ مردادماه، گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی در استان های سیستان، بلوچستان، اصفهان، کوگیلویه و بویراحمد، شاه ماهال و بختیاری بارش شدید باران و سیل آسا خواهد بود. . تا دوشنبه هفته آینده استان های کرمان، یزد، فارس، بوشهر، سمنان، البرز، قزوین، قم، تهران، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، هرمزگان، خوزستان، خراسان مرکزی و شمالی پیش بینی می شود.

در پی آن احتمال آبگرفتگی وجود دارد و در همین راستا سازمان امداد و نجات هلال احمر امدادگران تمامی این استان ها و استان های همجوار را در حالت آماده باش قرار داده است.