آلومینیوم در پنیر چگونه اجتناب کنیم ، چه چیزی بخریم


فهرست مطالب[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی فاقد برچسب در پنیرهای فرآوری شده است و به طور تکان دهنده ای به عنوان یک عملكرد خوب تولید در صنعت محسوب می شود! چگونه می توانید بدترین جنایتکاران را شناسایی کرده و بهترین پنیر بدون آلومینیوم را برای خانواده خود خریداری کنید.

پنیر یکی از بدترین جنایتکاران در مورد افزودنی ها و فرآوری بدون برچسب است.

به عنوان مثال ، آیا می دانستید که اکثر پنیرهای موجود در فروشگاه معمولاً از شیر گرم ساخته شده تا دمای آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برند؟

یکی دیگر از فرآوری های پنیر این است که مواد افزودنی حاوی برچسب حاوی آلومینیوم را ذکر نکنید. ده ها سال است که این اتفاق می افتد!

بر اساس بسیاری از مطالعات ، این فلز سمی عصبی به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از جدیدترین آنها در دانشکده منتشر شده است پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم در پنیر فرآوری شده

پنیر سازان از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیر بسیار صاف و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی تولید یکنواخت ورقه های پنیر و سایر غذاهای مناسب مانند پنیر خرد شده و طناب را تسهیل می کند.

پنیر خامه ای و پنیر فرآوری شده معمولاً حاوی SALP نیز هستند.

چگونه تولید کنندگان مواد غذایی این افزودنی خطرناک را از برچسب حذف می کنند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

آلومینیوم در پنیرهای ایالات متحده و محصولات پنیری فرآوری شده به عنوان یک استاندارد صنعتی طبقه بندی می شود و موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (عموماً بی خطر شناخته می شود) می داند. اقلام طبقه بندی شده به عنوان GRAS نباید به برچسب مواد غذایی اضافه شوند. (3)

اگر این به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، به خاطر داشته باشید که افزودن آلومینیوم به پنیر به عنوان “روش تولید خوب” (GMP) صنعت طبقه بندی می شود. (4)

کارشناسان SALP را به عنوان “نمک امولسیون کننده” مهم تشخیص می دهند ، که بافتی نرم برای برش و شکل دهی آسان تولید می کند. همچنین ذوب را به راحتی به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای یخ زده اضافه می کند.

SALP ممکن است برای سرعت بخشیدن به تولید برای حداکثر سود مهم باشد ، اما مطمئناً به سلامت مصرف کننده اهمیت نمی دهد.

پنیر منبع اصلی قرار گرفتن در معرض آلومینیوم

اگر فکر می کنید مقدار کمی نمک حاوی آلومینیوم به پنیر در حین پردازش چیز بزرگی نیست ، این را در نظر بگیرید.

انتشار مواد افزودنی و آلاینده های غذایی پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی را به طور خاص به عنوان یکی از سه منبع اصلی رژیم غذایی در معرض آلومینیوم در سال 1988 معرفی کرد! (5)

این اطلاعات می تواند زنگ خطری برای مصرف کنندگان آگاه به سلامتی باشد که مراقب هستند از ظروف آلومینیومی اجتناب کنند و متوجه شوند که هنوز در معرض بسیاری از پنیرهای فرآوری شده و محصولات حاوی آن هستند.

ارگانیک چطور؟

ممکن است برخی از شما اکنون فکر کنید که این مشکل مربوط به شما نیست زیرا شما پنیر ارگانیک می خرید.

نه خیلی سریع!

من در وب سایت USDA هیچ زبانی را پیدا نکردم که تولیدکنندگان پنیر ارگانیک را از افزودن افزودنیهای GRAS آلومینیوم منع کند. (6)

اگر چنین استثناء کدگذاری می دانید ، لطفاً به من اطلاع دهید!

در حال حاضر ، به خاطر داشته باشید که آلومینیوم موجود در پنیر فرآوری شده ارگانیک نیز می تواند خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم

سه راه برای کاهش قابل توجه یا حذف آلومینیوم پنیرهایی که خانواده شما مصرف می کنند وجود دارد.

مغازه تولیدکنندگان کوچک

بهترین راه برای اطمینان از خرید پنیر آلومینیومی این است که آن را از یک تولید کننده کوچک لبنیات یا صنایع دستی تهیه کنید (از کجا پیدا کنید).

این مقاله در مورد چگونگی خرید سالم ترین پنیر نشان می دهد که هنگام بررسی یک سازنده کوچک پنیر باید به دنبال چه چیزی باشید.

فقط پنیر بلوک بخرید

اگر این شرکت های مستقل را در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که حمل و نقل ممنوع است ، حداقل پنیر بلوک را فقط از فروشگاه بخرید.

در حالی که این فرم ممکن است هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، احتمالاً در مقادیر کمتری از برش ، چیپس یا پنیر رشته ای است که نیاز به پردازش اضافی دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با سازنده مارک پنیر مورد نظر خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا در طول تولید SALP به مخلوط اضافه می کنند یا خیر.

از مصرف پنیر حاوی غذاهای خورده شده خودداری کنید

پیتزا منجمد و تحویل پیتزا بزرگترین منابع پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

در نظر داشته باشید که پیتزای خود را با تکه های بلوک صنعتگر پنیر تهیه کنید. دستورهای مختلفی از پوسته تند در این وبلاگ وجود دارد (این پوسته تند خانگی بدون دانه محبوب ترین است) به همراه سس تند نپخته برای طعم آسان.

خودتان بسازید!

رویکرد دیگر این است که حداقل برخی از پنیرهای خود را تولید کنید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! این سایت شامل برخی از آزمایش های آسان است ، از جمله:

این مقاله در مورد مشکلات و راه حل های رایج در تهیه پنیر می تواند به شما کمک کند هر مشکلی را که ممکن است رخ دهد سریع حل کنید.

خلاصه

در حالی که ایجاد این تغییرات در میزان مصرف معمولی پنیر قطعاً ناخوشایند است ، اما با توجه به اینکه آلومینیوم موجود در پنیر برای بسیاری از افراد مسیر اصلی قرار گرفتن در معرض خطر است. علاوه بر این ، هنگامی که آلومینیوم در مغز زندگی می کند ، سم زدایی بسیار دشوار و کند است. (2)

اگر از قبل مشکوک هستید که ممکن است به دلیل قرار گرفتن بیش از حد در معرض بار سمی قرار بگیرید ، با یک پزشک متخصص در تعادل تغذیه مشورت کنید.

منابع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره و بیماری آلزایمر

(2) ورود و رسوب آلومینیوم در مغز

(3-5) مواد غذایی پنهان ، WAPF

(6) Organic 101: مواد مجاز و ممنوع در USDA Organic


دیدگاهتان را بنویسید