آلن هریس: نرخ های بهره بالاتر چگونه بر کسب و کارها تأثیر می گذارد؟ | کسب و کارخبر خوب این است که هزینه های ورودی شما ممکن است به اندازه کافی کاهش یابد تا برخی از افزایش هزینه های نیروی کار شما را جبران کند.

خبر بد این است که فروش شما ممکن است به دلیل نرخ بهره بالاتر کاهش یابد.

انتظار می رود فدرال رزرو تا جولای ۲۰۲۲ نرخ وجوه فدرال را از ۰ به ۰.۲۵ درصد به ۱ درصد افزایش دهد. اما، سریع است.

انتظار می رود نرخ پایانه زمانی در سال ۲۰۲۳ به ۲.۵ درصد برسد. حتی این نرخ نیز نسبتاً پایین است. با این حال، هزینه فوق العاده ارزان پول، محیط کسب و کار را تحت تاثیر قرار داده است، زیرا به شرکت های ضعیف و شکست خورده اجازه فعالیت می دهد.

نرخ بالاتر وجوه فدرال بر سایر نرخ ها مانند وام مسکن، وال استریت ژورنال پرایم و خطوط اعتباری تأثیر می گذارد. بسیاری از خطوط اعتباری به صورت ماهانه قیمت گذاری می شوند، بنابراین، هزینه های بهره بالاتر بلافاصله به قیمت نهایی می رسد.

برخی از شرکت‌ها خارج از ساختمان‌های تحت تصرف مالکان کار می‌کنند و این پرداخت‌های وام مدت دار نیز می‌تواند به سمت بالا تنظیم شود. نرخ بهره بالاتر بر هزینه سرمایه کسب و کار شما تأثیر می گذارد، که جریان نقدی را کاهش می دهد. اگر فکر می‌کنید که نرخ‌های بهره بالاتر بر شما تأثیری نخواهد گذاشت، اشتباه می‌کنید، زیرا شما بدهی ندارید. آنچه بر مشتریان شما و سایر نقاط جهان تأثیر می گذارد، بر شما تأثیر می گذارد.

پس از فروپاشی حباب دارایی های ژاپن در سال ۱۹۹۱، دولت به بانک ها اجازه داد تا با دادن پول ارزان کافی برای پرداخت وام، به بانک ها کمک کنند تا از شرکت های به اصطلاح زامبی حمایت کنند. دو دهه پول آسان باعث ایجاد شرکت های زامبی در اینجا در ایالات متحده شده است

هیچ تعریف دقیقی از “شرکت های زامبی” وجود ندارد. با این حال، گزارش فدرال رزرو ژوئیه ۲۰۲۱ “شرکت های زامبی ایالات متحده: چند و چقدر پیامد دارند؟” خاطرنشان می کند که “به طور کلی توافق شده است که این شرکت ها از نظر اقتصادی غیر قابل دوام هستند و با استفاده از بانک ها و بازارهای سرمایه موفق به ادامه حیات می شوند.”

بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، فدرال رزرو دریافت که تقریباً ۱۰ درصد از شرکت های دولتی و ۵ درصد از شرکت های خصوصی زامبی هستند. بر اساس جهش‌ها در طول رکودهای ایالات متحده در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۸، من به جرات می‌توانم حدس بزنم که این اعداد دو برابر آمار گزارش‌شده در سال ۲۰۱۹ است (و امروزه حتی بیشتر به سیاست‌های پول آسان معتاد شده‌اند).

چرخه تجاری به سیاست پولی گره خورده است. شیوه‌های تجاری حاشیه‌ای مؤثر بوده‌اند، زیرا هزینه سرمایه پایین باعث ناکارآمدی شده است.

با وجود این خطرات، فدرال رزرو قصد دارد با افزایش نرخ بهره با تورم مبارزه کند. به گفته بنیاد تحقیقات NFIB، بزرگترین مشکل پیش روی صاحبان مشاغل کوچک دیگر کمبود نیروی کار نیست، بلکه تورم است. تورم اخیراً در سال گذشته به ۷.۵ درصد رسیده است که بالاترین شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از فوریه ۱۹۸۲ است.

از سال ۱۹۷۷، فدرال رزرو یک مأموریت دوگانه را که توسط کنگره تعریف شده بود، انجام داده است تا “به طور موثر اهداف حداکثر اشتغال، قیمت های پایدار و نرخ های بهره متوسط ​​درازمدت را ارتقا بخشد.” نرخ تورم هدف فدرال رزرو ۲ درصد است (با استفاده از معیاری به نام هزینه های مصرف شخصی). اژدهای بعدی آن برای کشتن قیمت های بالا است.

بخشی از دلیل تورم بالا مشکلات زنجیره تامین است. فدرال رزرو نمی تواند مسائل زنجیره تامین را که به تورم کمک کرده است، حل کند. با این حال، فدرال رزرو می تواند اقتصاد را کند کند. افزایش نرخ بهره اهرمی است که باعث می شود مشتریان شما کمتر از آنچه می فروشید خرید کنند. کاهش تقاضا برای کالاها و خدمات باعث کاهش قیمت ها می شود.

هنگامی که نرخ بهره افزایش می یابد، مصرف کنندگان تمایل دارند بیشتر پس انداز کنند و کمتر خرج کنند. افزایش نرخ بهره به معنای افزایش هزینه های خدمات بدهی است. این امر خانوارها را از هزینه کردن برای کارت های اعتباری و گرفتن وام محدود می کند، که به این معنی است که فروش و سود شما ممکن است کاهش یابد.

بخش‌های شرکتی که ابتدا ضربه می‌خورند، حساس‌ترین بخش‌هایی به نرخ بهره خواهند بود. وام مسکن گران تر خواهد شد. پرداخت وام خودرو بیشتر خواهد شد. سپس می تواند در بقیه اقتصاد موج بزند.

خدمات بدهی بالاتر سود را کاهش می دهد و شرکت ها را از شروع پروژه های جدید یا توسعه منصرف می کند زیرا آنها به راحتی نمی توانند اعتبار دریافت کنند. شاید آن شرکت شما نباشید، اما شرکت آسیب دیده یا کارمندان آن می توانند مشتریان شما باشند. این به ما سرازیر می شود. و هنگامی که این کار شروع شود، بانک‌ها تمایلی به اعطای وام تجاری به شما در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، خواهند شد.

اکنون می توانید اقداماتی را انجام دهید تا آماده شوید که چگونه نرخ بهره بالاتر می تواند بر تجارت شما تأثیر بگذارد. شما باید برای کنترل هزینه های فزاینده و دفاع از درآمد خود اقدام کنید.

اگر وام دهنده به شما اجازه می دهد، وام های با نرخ قابل تنظیم خود را به نرخ ثابت تغییر دهید. این نرخ پایین شما را در طول عمر وام شما قفل می کند. اگر وام دهنده اجازه تامین مالی مجدد را نمی دهد، می توانید بدهی خود را پرداخت کنید تا از هزینه بیشتر با نرخ بهره بالاتر جلوگیری کنید. (اگرچه، باید نسبت سود به پرداخت های اصلی را در برنامه استهلاک خود در نظر بگیرید.)

اگر پول نقد اضافی دارید، می توانید یک حساب پس انداز با بازده بالا باز کنید تا درآمد بهره بیشتری ایجاد کنید.

اکنون می توانید خط اعتباری را تأیید کنید. اگر بانک شما اعتبار را تمدید نمی کند، می توانید در برابر سبد سرمایه گذاری خود وام بگیرید. به عنوان مثال، Charles Schwab & Co. به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا «خط دارایی تعهدشده» را برای «استفاده برای سرمایه‌گذاری در املاک، راه‌اندازی کسب‌وکار، یا سایر هزینه‌ها» دریافت کنند. فرض کنید اقتصاد رو به کاهش است، یا هزینه های استقراض شما افزایش می یابد. در این صورت، تامین مالی مطمئن تر چالش برانگیز خواهد بود. داشتن آن و نداشتن آن بهتر از نیاز و نداشتن آن است.

در نهایت، عادات خرج کردن مشتری خود را تغییر دهید. بخشی از فروش خود را به جلو بکشید و برخی دیگر را تکراری کنید. این بیانیه می تواند (و شده است) در کتاب های کامل کشیده شود.

من می‌دانم که پیشنهاد این که انجام این کار به آسانی تکان دادن یک عصای جادویی انجام می‌شود، کاملاً نادرست است. من همچنین می دانم که واکنش صاحبان مشاغل در هر بخش این است: «ما نمی توانیم این کار را انجام دهیم. شما صنعت من را درک نمی کنید. خوب من تجارت بلدم و من می دانم که صاحبان جعبه های کوچک اغلب خود را در آن می بینند. آن جعبه امکان کاهش هزینه ها یا دفاع از درآمد را محدود می کند. بیایید از آن جعبه خارج شویم.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر