آزمایش خون برای تشخیص علائم اولیه آلزایمر بسیار دقیق است


یک آزمایش خون جدید که توسط محققان آمریکایی ساخته شده است نشان داده است که این آزمایش می تواند در تشخیص علائم اولیه آلزایمر موثر باشد. به گفته متخصصان، بهترین بخش در مورد این آزمایش خون این است که می تواند علائم را حتی در افرادی که هیچ گونه زوال شناختی را تجربه نمی کنند، شناسایی کند. محققان از آزمایش خون برای تشخیص پلاک های آمیلوئیدی که با این بیماری مرتبط هستند استفاده می کنند.

آزمایش خون برای تشخیص علائم اولیه آلزایمر بسیار دقیق است

کارشناسان می گویند که این پیشرفت خوبی است زیرا تشخیص آلزایمر در مراحل اولیه بسیار دشوار است. اکثر مردم پس از مشاهده برخی از عوارض این بیماری برای تشخیص مراجعه می‌کنند و همچنین زمانی که چنین تشخیصی از طریق یک آزمایش خون ساده انجام شود، در زمان و هزینه بیماران صرفه‌جویی می‌شود. بدین ترتیب می توان بیماران را در مراحل اولیه شناسایی کرد و برای جلوگیری از عوارض بعدی، تحت درمان مناسب قرار گرفت.

آزمایش خون برای تشخیص علائم اولیه آلزایمر بسیار دقیق است

تجمع پلاک های آمیلوئید در مغز در آزمایش خون آنالیز می شود. این می تواند به محققان ایده روشنی در مورد اینکه چه کسانی در آینده نزدیک به آلزایمر مبتلا می شوند، می دهد. در شرایط عادی، تشخیص آلزایمر حتی در مراحل پیشرفته زمان زیادی می برد. اکثر پزشکان اسکن مغز و روش های دیگری را پیشنهاد می کنند که بسیار گران هستند. نه تنها این، روش هایی مانند ضربه های تهاجمی ستون فقرات نیز زمان بر هستند، حتی اگر اطلاعات خوبی در مورد پیشرفت بیماری ارائه دهند.

یک اسکن مغزی برای ارزیابی این وضعیت حدود ۵۰۰۰ دلار هزینه دارد و تست ضربه مغزی می تواند حدود ۱۰۰۰ دلار در ایالات متحده هزینه داشته باشد. این بسیار گران است و بسیاری از بیماران ممکن است در موقعیتی نباشند که از عهده چنین تشخیصی برآیند. از سوی دیگر، غربالگری اولیه چنین بیمارانی با یک آزمایش خون ساده برای شناسایی آلزایمر می‌تواند هزینه‌های آن را تا حد زیادی کاهش دهد زیرا فقط حدود ۵۰۰ دلار هزینه دارد.

آزمایش خون حتی تاییدیه FDA را نیز دریافت کرده است. به نام Precivity AD در بازار موجود است. این برای پزشکان در سراسر ایالات متحده در دسترس است، و آنها می توانند از آن برای ارزیابی استفاده کنند علائم زوال شناختی در بیماران جالب اینجاست که این آزمایش هنوز توسط بسیاری از ارائه دهندگان بیمه سلامت پوشش داده نشده است.

با این حال، ارزش انجام آزمایش را دارد زیرا هزینه بسیار کمتری دارد و در شناسایی بیماری در مراحل اولیه بسیار دقیق است. بر اساس آخرین مطالعات، آزمایش خون توانست علائم آلزایمر را حتی در بیمارانی که هیچ گونه زوال شناختی نداشتند شناسایی کند. کارشناسان می گویند که زمان جمع آوری نمونه ها ممکن است بر نتیجه کلی تأثیر بگذارد. در برخی موارد، ضد انعقاد مورد استفاده در هنگام پردازش نمونه ها می تواند بر سطح پروتئین آمیلوئید بتا در بدن تأثیر بگذارد.

جالب است بدانید که کشورهای مختلف از روش‌های مختلفی برای جمع‌آوری نمونه‌ها استفاده می‌کنند و ممکن است نتایج به دلیل این مسائل کمی متفاوت باشد. با این حال، این مطالعه نشان داد که این آزمایش حتی پس از این تغییرات جزئی در پروتکل ها نیز دقیق باقی می ماند. این مطالعه به همین دلیل در بسیاری از کشورها انجام شد و نتایج کلی چشمگیر بوده است.

به این ترتیب، بیمارانی که هنوز هیچ علامتی از خود نشان نداده اند، می توانند از نظر خطر ابتلا به زوال عقل در آینده شناسایی شوند. چنین بیمارانی را می توان برای درمان های کارآزمایی بالینی ثبت نام کرد که می تواند پیشرفت را تا حد زیادی کند کند. در برخی موارد، این اختلال می تواند به دلیل سایر شرایط سلامتی نیز باشد که به راحتی در آزمایش خون قابل تشخیص است. هنگامی که نتایج آزمایش منفی است، رد کردن آلزایمر و تمرکز بر مسائل دیگری که ممکن است منجر به اختلال در بیمار شود، آسان می شود. دقت بالای آزمایش خون در کشورهای مختلف آزمایش شده است.

آخرین پست های نیکی اتکیسون (همه را ببین)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر