آتش گوارشی خود را روشن کنید: چرا به عامل داخلی نیاز دارید


اکثر شما از اهمیت خوردن غذاهای خام سالم مانند شیر خام و غذاهای تخمیر شده از سبزیجات خام مطلع هستید. نمونه های دیگر شامل سالاد و کپسول مخلوط است که عنصر اصلی رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهد: آنزیم ها. و صفرا را فراموش نکنیم ، یک ماده ضروری برای هضم چربی ها و جلوگیری از شل شدن و سایر مشکلات روده.

همه این اجزای ضروری به طور خاص به بدن کمک می کنند غذاهایی را که پس از آن از طریق دستگاه گوارش جذب می شوند ، از بین ببرد و سلامت کلی ما را تغذیه و حفظ کند. اگر هر کدام از علائمی را که من در این پست وبلاگ در مورد آن صحبت کردم تجربه کردید ، به احتمال زیاد آتش سوزی دستگاه گوارش شما مختل شده است. اینجاست که “عامل داخلی“بفرمایید تو، بیا تو. بنابراین لطفاً ادامه مطلب را بخوانید ، حتی اگر فکر می کنید بیشتر فرآیند هضم را حفظ کرده اید. (لبخند)

وب سایت دانشگاه فلوریدا بهداشت اشاره می کند که “فقدان عامل داخلی منجر به کم خونی مضر و کمبود ویتامین B12 می شود که می تواند باعث کم خونی و مشکلات مغز و سیستم عصبی (عصبی) شود.”

علاوه بر این ، اکثر افراد مبتلا به مشکلات روده ای عمومی علائم را در مقاله “چگونه آتش هضم خود را افزایش دهیم” نوشته Jeannie Oliver ، CC ، CPT توضیح می دهند. این علائم اغلب به اشتباه تشخیص داده می شوند و سپس درمان به اشتباه انجام می شود. یک مشاهده مهم دیگر می گوید: “برداشتن جراحی یا دور زدن معده و برخی دیگر از شرایط سلامتی نیز می تواند باعث شود که شما ایجاد یک عامل داخلی را متوقف کنید.”

این امر باید چند لرز روی ستون فقرات شما ایجاد کند و به شما هشدار دهد که فاکتور داخلی خود را پر کنید. در زیر علائمی را که من مستقیماً از علائم جانی الیور نقل می کنم آورده شده است مقاله در بالا ذکر شد:

 • بیماری های پوستی مانند آکنه ، اگزما ، روزاسه و غیره.
 • حساسیت ها یا حساسیت های غذایی و محیطی
 • سوزش سر دل ، رفلاکس اسید و GERD
 • گاز و آروغ زدن
 • غذای هضم نشده در مدفوع
 • ناراحتی یا درد معده بعد از غذا
 • SIBO (رشد بیش از حد باکتری های روده کوچک)
 • عفونت ها (مخمر ، باکتری ، انگل)
 • اسهال یا یبوست
 • کمبودهای تغذیه ای (به ویژه ویتامین های A ، B ، D ، E ، K و کوآنزیم Q10)
 • کم خونی

اجازه دهید از موسسه تحقیقاتی دکتر راث نقل قول کنم: “پس از 50 سال ، توانایی بدن در جذب بسیاری از مواد مغذی ضروری ضعیف می شود زیرا معده اسید معده و سایر کوفاکتورهای لازم برای جذب موثر عناصر کمیاب را تولید می کند. یک کوفاکتور مهم نامیده می شود. عامل داخلیبه این یک پروتئین است که توسط سلولهای پوشاننده معده پنهان شده و برای جذب ویتامین B12 در روده ضروری است. سیستم ایمنی بدن ما به عنوان یک مکانیسم دقیق عمل می کند و هرگونه نقص در حتی یک قسمت از آن می تواند کل سیستم را تحت تأثیر قرار دهد. سیستم ایمنی بدن بدون آن نمی تواند به طور م functionثر عمل کند عامل داخلی ، و این مهم است که عامل داخلی شامل مکمل هایی است که فرد مصرف می کند. “

(مکمل های توصیه شده من را در زیر مشاهده کنید.)

قبل از اینکه در مورد نیاز ضروری ویتامین B12 صحبت کنیم ، باید درباره ترکیب شیمیایی این ماده فوق العاده بیشتر بدانیم. نقل قول زیر برگرفته از این برگه اطلاعات است که توسط موسسه ملی بهداشت منتشر شده است. ممکن است برای پزشکان و سایر متخصصان بهداشت بسیار جالب باشد ، اما توصیف فوق العاده ای از موارد تشکیل دهنده این ویتامین معجزه آسا ارائه می دهد. (لطفاً برای پیوند به نقل قول های زیر به مقاله مراجعه کنید.)

“ویتامین B12 برای توسعه ، میلین سازی و عملکرد سیستم عصبی مرکزی ، تشکیل سالم گلبول های قرمز خون و سنتز DNA مورد نیاز است. [1,4,5]به ویتامین B12 به عنوان کوفاکتور دو آنزیم متیونین سنتتاز و L-methylmalonyl-CoA mutase عمل می کند. [1–3,5]به سنتز متیونین تبدیل هموسیستئین به اسید آمینه ضروری متیونین را کاتالیز می کند [1,2]به متیونین برای تشکیل S-adenosylmethionine ، اهدا کننده جهانی اندام متیل برای تقریبا 100 بستر مختلف ، از جمله DNA ، RNA ، پروتئین ها و لیپیدها مورد نیاز است. [3,5]به L-methylmalonyl-KoA mutase L-methylmalonyl-KoA را در متابولیسم پروپیونات ، یک اسید چرب کوتاه زنجیره ، به سوکسینیل-KoA تبدیل می کند. [2]به “

پاسخ کوتاه پتاسیم است. سلولهای جداری در معده عامل داخلی و اسید کلریدریک تولید می کنند se معده سالم است و اگر پتاسیم کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشد. (کل مکمل غذایی Zypan از Standard Process HCl را تأمین می کند و در صورت انجام ندادن معده به بهبودی کمک می کند.) عصب واگ این است که چگونه سلول های آهیانه ما قادر به ایجاد فاکتور داخلی و HCl هستند. به نوبه خود عصب واگ دقیقاً به لطف پتاسیم معدنی عمل می کند. (اینجا را ببین توسط یک لیست عالی از غذاهای با کیفیت بالا.)

به راحتی می توانید در اینترنت برای اطلاعات بیشتر در مورد غذاهای زیر جستجو کنید. همچنین می توانید لیست کاملی از سایر غذاهای غنی از مواد مغذی را در TraditionalCook.com بیابید.

 1. کبد و کلیه حیوانات
 2. پوسته ها
 3. ساردین
 4. گوشت گاو
 5. ماهی تن ، ماهی قزل آلا و ماهی آزاد
 6. مخمر تغذیه ای
 7. شیر کامل خام
 8. تخم مرغ ارگانیک از مرغ های چرا شده

اگر نمی توانید از توصیه های غذایی خاصی که در بالا ذکر شد پیروی کنید ، من خبرهای خوبی برای شما دارم. فرآیند استاندارد بهترین محصولی را که می توانید با عامل داخلی مصرف کنید ، ارائه می دهد: Cataplex B12.

همانطور که در راهنمای مرجع بالینی: “هنگامی که B12 برای اولین بار معرفی شد ، B12 باید به بیمار تزریق می شد. دکتر رویال لی سر خود را خاراند و فکر کرد که باید دلیلی برای آن وجود داشته باشد. اینطور نیست که آنزیمی B12 را در معده از بین ببرد ، همانطور که برخی احساس کردند.” در صورت عدم وجود هر گونه فاکتور در معده ، B12 به سادگی جذب نمی شود ، بنابراین دکتر لی آن عوامل هم افزایی خاص را در Cataplex B12 قرار داد. “

[Please note: the Clinical Reference Guide is available only to practitioners and members of the International Foundation for Nutrition and Health (IFNH).]

وبقیه ماجرا تاریخ است! بنابراین ما بسیار خوش شانس هستیم که در این افزونه یک عامل ذاتی داریم! با این حال ، من شما را تشویق می کنم که غذاهای ذکر شده در بالا را بخورید و از این واقعیت آگاه باشید که بدون عامل داخلی ، سلامت روده شما فاقد یک عنصر اصلی است که برای رفاه کلی خود به آن نیاز دارید.

در آستانه نزدیک شدن، می خواهم همکاری شما را در ارسال این مقاله به دوستان و اقوامی که ممکن است داشته باشند ، درخواست کنم هر کسی از علائم ذکر شده در بالا به نظر من ، مدتهاست که نیاز به توضیح اساسی در مورد آن است عامل داخلی در یک مقاله کوتاه ، ساده و در عین حال جامع نوشته شود. امیدوارم ناامید نشده باشید.

در زیر به نقل از “همه بیماریها از روده شروع می شوند” ، یک پست وبلاگ نوشته شده توسط کریستال اسپرینگ ، NTP ، نویسنده در مرکز سلامت و تندرستی SAGE.

“بقراط معتقد بود که هر بیماری از روده شروع می شود ، بنابراین یک سیستم گوارش نامتعادل عامل اصلی یا حداقل یک عامل بزرگ بسیاری از بیماری ها و علائم است. این بدان معناست که هر سلامتی از روده شروع می شود ، بنابراین احیای سلامت روده باید اولین قدم برای بازگرداندن سلامتی است. “

پست وبلاگ در مورد برخی از نقشهای اساسی که دستگاه گوارش در سلامتی ما ایفا می کند بحث می کند. مثلا:

 1. دستگاه گوارش مواد مغذی را که برای انرژی ، رشد و ترمیم سلول ها به آن نیاز داریم ، وارد جریان خون می کند: “هر غذایی نقش مهمی در رفاه عمومی دارد. تنها یک کمبود تغذیه ای می تواند از حفظ هموستاز جلوگیری کند. اگر هضم و جذب کمتر باشد رژیم غذایی غلیظ مغذی مفید نخواهد بود. “
 2. 2به 70-80 درصد سیستم ایمنی بدن ما را تشکیل می دهد: “منداشتن اکثریت سیستم ایمنی در دستگاه گوارش مهم است ، زیرا اولین برخورد بدن ما با جهان خارج است. هنگامی که ما غذاهای ملتهب می خوریم یا استرس مزمن داریم ، باعث واکنش ایمنی می شود و باعث التهاب در روده می شود. التهاب گوارشی غیرقابل کنترل نفوذپذیری روده را افزایش می دهد و منجر به نشت روده و بیماری خود ایمنی می شود.

“داشتن تعادل مناسب میکروب ها به عنوان بخشی از میکروبیوم شما سیستم ایمنی بدن شما را قوی و سالم نگه می دارد. میکروبیوم شما همچنین می تواند به جلوگیری از بیماری بسیار فراتر از روده کمک کند! مطالعات در حال حاضر نشان می دهد که تا 90 از تمام بیماری ها را می توان در میکروبیوم روده ردیابی کرد. . “

 1. حاوی میکروبیوم است: “میکروبیوم شبیه به اکوسیستم های زمین است ، باکتری ها در جامعه ای که در آن زندگی می کنند (روده ما) با یکدیگر تعامل دارند. ما در طول زندگی خود به شکل دادن میکروبیوم های خود کمک می کنیم. بسته به محیط اطراف ، غلظت آنها تغییر می کند. بنابراین آنها به غذاهایی که می خورید ، نحوه خوابیدن ، میزان استرس و استفاده از داروها / آنتی بیوتیک ها بسیار پاسخگو هستند. این باکتری ها در تقویت ایمنی نقش دارند ، سیستم گوارش ما را بدون مشکل کار می کند ، هورمون های ما را متعادل کرده و مغز ما را به درستی کار می کند. “
 2. سروتونین و دیگر انتقال دهنده های عصبی را تولید می کند: “باکتری های دوستدار روده می توانند به کنترل فعالیت انتقال دهنده های عصبی کمک کرده و از آنها به عنوان داروهای ضد افسردگی طبیعی و ارگانیسم های ضد اضطراب استفاده کنند. “

نظر شخصی: چیزهای شگفت انگیز ، درست است؟

سلب مسئولیت توسط ماریا اتوود ، CNHP: من یک متخصص بهداشت طبیعی معتبر (CNHP) هستم و یک پزشک نیستم. من تشخیص ، تجویز ، درمان یا ادعای پیشگیری ، تسکین یا درمان بیماریهای انسانی را انجام نمی دهم. لطفاً قبل از پیروی از توصیه هایی که در پست های وبلاگ یا وب سایت خود انجام می دهم ، به پزشک یا پزشک خود مراجعه کنید.

تصاویر توسط iStock / dolgachov (اصلی) ، CharlieAJA (پتاسیم) ، newannyart (B12).

ماریا اتوود ، CNHP

ماریا اتوود یک متخصص بهداشت طبیعی نیمه وقت و Weston A. Price Chapter Leader در کلرادو اسپرینگز ، CO است. از وب سایت وی در TraditionalCook.com دیدن کنید. به مریم هم نگاه کنید رفاه خود را بپزید DVD (همچنین به عنوان دوره آموزش الکترونیکی موجود است) و حتماً آن را دنبال کنید نکاتی از سرآشپز سنتی وبلاگ.
محصولات مری اتوود

رفاه خود را بپزیددیدگاهتان را بنویسید